Sari la conținut
Forum Roportal
leila

film se vede invers

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am dat un film cuiva, care la mine se vede bine, iar la persoana respectiva se vede invers. A incercat sa-la deschida si cu Windows Media Player si cu BSplayer si acelasi rezultat. Ce se poate face ca sa nu se mai vada "invers"?

Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am dat un film cuiva, care la mine se vede bine, iar la persoana respectiva se vede invers. A incercat sa-la deschida si cu Windows Media Player si cu BSplayer si acelasi rezultat. Ce se poate face ca sa nu se mai vada "invers"?

Multumesc.

[snapbacca]27054[/snapbacca]

 

Salut Leila, 8)

E din cauza codec-urilor.

Poti folosi VobSub

http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Vi...cs/VobSub.stml pentru a intoarce imaginea:

Misc->Flip picture vertically

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sau cel mai bine instaleaza Ace Mega Codec Pacca 6 !! are multe multe codecuri incluse si iti va merge orice film !! bafta !!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu e chiar intotdeauna de recomandat Ace Mega Codec Pacca. E foarte mare si dupa parerea mea instaleaza cu mult mai multe codec-uri decat ai nevoie => resurse pierdute degeaba.

 

Propunerea mea este: All In One Codec Pacca 6.024. Contine codec-uri mai putine, nu consuma resurse (TSR-uri) si stie cam tot.

 

Aici puteti gasi si ultimul patch in caz ca v-ati hotarat pentru All In One Codec Pacca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu e chiar intotdeauna de recomandat Ace Mega Codec Pacca. E foarte mare si dupa parerea mea instaleaza cu mult mai multe codec-uri decat ai nevoie => resurse pierdute degeaba.

 

Propunerea mea este: All In One Codec Pacca 6.024. Contine codec-uri mai putine, nu consuma resurse (TSR-uri) si stie cam tot.

 

Aici puteti gasi si ultimul patch in caz ca v-ati hotarat pentru All In One Codec Pacca.

[snapbacca]27795[/snapbacca]

 

Intr-adevar, Ace Mega Codec Pacca-ul contine foarte multe utilitati codecuri, plug-in-uri si chiar playere (Media Player Classic si Zoom Player daca nu ma insel) unele dintre ele fiind chiar de nici un folos.

Trebuie sa stii ce codecuri sa instalezi daca vrei sa-ti pui A.M.C.pe. nu doar sa dai "instalarea clasica": Next-> Yes -> Next-> Next-> Finis

 

Varianta propusa de orvo e cea mai optima.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ace Mega Codecs Pacca Are un Minus In Resurse Consumate Dar Are un Plus In Functionalitate Iar All in One Codec Pacca E Tocmai Invers Asa Ca Dupa Mine Foloseste Ace Mega C.pe . Cel mai corect ar fii sa instalam fiecare codec in parte dar cine sta sa isi bata capul cu ele :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O alta alternativa ar fi sa iti pui o dustributie de Linux pe calculator, vezi Mandraccae 10 este usor de folosit, se instaleaza in aproximativ 30 minute si pune in sistem tot ce ai nevoie(programe de grafica, player video/audio, editoare office, etc) si nu vei mai avea probleme cu codecurile de filme, cel mai bun player de filme pe Linux este Xinne, face tot ce vrei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

::crazy:: ::roll:: ::-: ::-: ::): ::): ::):

 

Maxima zilei !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×