Sari la conținut
Forum Roportal
s_s_s

Planeta Venus si femeile

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu-i adevarat.

Ar fi o greseala ca azi in plina era a informatiei, cand se cunoaste sigur ce influienta are o planeta asupra alteia, implicit si asupra oamenilor, sa mai credem in babiloniile astea.

Un om ce pretinde ca are ratiune dar crede ca un corp ceresc (stea, planeta, constelatie etc.) are vreo influienta asupra lui ori nu cunoaste destul, ori nu vrea sa cunoasca. Asta ca sa nu ma indoiesc de ratiunea lui.

Domnilor, doamnelor si cei ce inca nu sunteti din aceste categorii: un corp ceresc nu are ratiune, nu gandeste ; singura influienta poate fi gravitationala.

Deci nu va poate influienta gandirea, nici stilul de viata, nici etc. etc. .

Mai studiati: dar nu horoscoape, ghicitori si alte alea.

Voi decideti ce sa introduceti in capul ala, aveti grija nu-l umpleti cu prostii.

Va puteti modela frumos gandirea in functie de cat cunoasteti, pt. ca deca nu cunoasteti n-aveti ce modela.

Si inca ceva, doar pt ca Biblia e o carte veche, nu inseamna ca e si perimata, daca nu o intelegeti e pt. ca invatatorii vostri v-au pacalit cu minciuni si EA va poate raspunde la acest subiect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-i adevarat.

Ar fi o greseala ca azi in plina era a informatiei, cand se cunoaste sigur ce influienta are o planeta asupra alteia, implicit si asupra oamenilor, sa mai credem in babiloniile astea.

Un om ce pretinde ca are ratiune dar crede ca un corp ceresc (stea, planeta, constelatie etc.) are vreo influienta asupra lui ori nu cunoaste destul, ori nu vrea sa cunoasca. Asta ca sa nu ma indoiesc de ratiunea lui.

Domnilor, doamnelor si cei ce inca nu sunteti din aceste categorii: un corp ceresc nu are ratiune, nu gandeste ; singura influienta poate fi gravitationala.

Deci nu va poate influienta gandirea, nici stilul de viata, nici etc. etc. .

Mai studiati: dar nu horoscoape, ghicitori si alte alea.

Voi decideti ce sa introduceti in capul ala, aveti grija nu-l umpleti cu prostii.

Va puteti modela frumos gandirea in functie de cat cunoasteti, pt. ca deca nu cunoasteti n-aveti ce modela.

Si inca ceva, doar pt ca Biblia e o carte veche, nu inseamna ca e si perimata, daca nu o intelegeti e pt. ca invatatorii vostri v-au pacalit cu minciuni si EA va poate raspunde la acest subiect.

 

Nenea de la Bacauuuuuuuuuuu.......

 

O-ntrebat fata ceva. Nu o dat cu paru`. :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

domnule virgil ,cum spune-ti ca nu ne influenteaza...............odata uitandu-ma dupa planeta venus ,recitand in gura mare chemarea din poezia lucefarul ,m-am impiedicat si am cazut ................planetele ne influenteaza ,era sa-mi rup piciorul din cauza ei . :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-i adevarat.

Ar fi o greseala ca azi in plina era a informatiei, cand se cunoaste sigur ce influienta are o planeta asupra alteia, implicit si asupra oamenilor, sa mai credem in babiloniile astea.

Un om ce pretinde ca are ratiune dar crede ca un corp ceresc (stea, planeta, constelatie etc.) are vreo influienta asupra lui ori nu cunoaste destul, ori nu vrea sa cunoasca. Asta ca sa nu ma indoiesc de ratiunea lui.

Domnilor, doamnelor si cei ce inca nu sunteti din aceste categorii: un corp ceresc nu are ratiune, nu gandeste ; singura influienta poate fi gravitationala.

Deci nu va poate influienta gandirea, nici stilul de viata, nici etc. etc. .

Mai studiati: dar nu horoscoape, ghicitori si alte alea.

Voi decideti ce sa introduceti in capul ala, aveti grija nu-l umpleti cu prostii.

Va puteti modela frumos gandirea in functie de cat cunoasteti, pt. ca deca nu cunoasteti n-aveti ce modela.

Si inca ceva, doar pt ca Biblia e o carte veche, nu inseamna ca e si perimata, daca nu o intelegeti e pt. ca invatatorii vostri v-au pacalit cu minciuni si EA va poate raspunde la acest subiect.

 

si atunci luna cum ne poate influenta??(stiu ca nu e planeta,dar este tot un corp ceresc fara ratiune,cum spui dumneata )

 

de ex. eu (si nu sunt singura) nu pot sa dorm ,decat foarte putin cand e luna plina

 

domnule virgil ,cum spune-ti ca nu ne influenteaza...............odata uitandu-ma dupa planeta venus ,recitand in gura mare chemarea din poezia lucefarul ,m-am impiedicat si am cazut ................planetele ne influenteaza ,era sa-mi rup piciorul din cauza ei . :)

mda...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Influenteaza... arata ce fel de barbat iti doresti. Io am Venus in Varsator si toti prietenii mei au fost Varsatori... Ma trage ata spre ei in mod inexplicabil. Desi cica ma marit cu o Balanta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de unde vine denumirea planetei venus ? si ce legatura are asta cu zodiacul? :P

multa iubire

 

 

Fiecare planeta are numele corespondent unui zeu. In mitologia romana, Venus este zeita iubirii (in cea greaca se numeste Afrodita). Mai multe despre tema...astept si eu...Legatura cu zodiacul? Subscriu la parerea celor care spun ca exista. Mai ales ex.cu Luna...perfect adevarat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de unde vine denumirea planetei venus ? si ce legatura are asta cu zodiacul? :)

multa iubire

eu habar nu am .... profesorul de astronomie ne-a zis ca planeta venus influenteaza comportamentul femeilor....de ce? ..nu stiu ....cum?? nici asta nu stiu ...tocmai de aia am deschis acest topic ....dar se pare ca nu ma lamureste nimeni :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×