Sari la conținut
Forum Roportal
krisu

Interpretarea aurei

Postări Recomandate

As dori sa stiu mai multe despre aura energetica. De exemplu

-cum apare moartea iminenta in aura?

-cum apare aura unei femei insarcinate (in primele luni)?

-care sunt semnele unor boli grave in aura energetica?

-cum apare aura unui om care minte?

-cum apare aura unui criminal?

Astept cu interes raspunsurile voastre !!!

 

 

Ce semnificatie poate avea o dunga dinspre umarul drept spre soldul stang, lata de vreo 2 cm, de culoare neagra cu gauri albe care apare in aura energetica??

Editat de krisu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din moment ce stii despre aceste lucruri,ma indoiesc ca esti un novice;las-o balta!

Sau, mai bine spune-ne tu ce stii!

Editat de bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

as adauga cateva intrebari:

care sunt persoanele care pot vedea aura si de ce?

este un dar din nastere?

cum ne putem da seama daca o persoana vede aura sau doar minte?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
as adauga cateva intrebari:

care sunt persoanele care pot vedea aura si de ce?

este un dar din nastere?

cum ne putem da seama daca o persoana vede aura sau doar minte?

 

 

Sunt mai multe exercitii care iti activeaza aceasta, dar depinde daca vrei sa vezi. Ca cine stie, poti vedea foarte multe ce te pot interna la un spital de glumeti.

Din ce am vazut eu, totusi aceasta a aparut spontan, in urma unor accidente, majoritatea la cap.

Dar cum am mai spus, exista si exercitii pentru deschiderea celui de'al treilea ochi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda... Sa imi dau si eu cu parerea! Ceea ce vad ochii nostri e determinat de mai multe aspecte... De exemplu, noi vedem un bec luminind continuu, o musca il vede pilpiind de 50 de ori pe secunda si aceste exemple pot continua... Ce vreau sa spun este ca noi avem, la un anumit moment, o cunoastere limitata de propriile noastre resurse. Noi cuantificam ceea ce vedem, oferim cuvinte pentru lucruri vazute/simtite la comun cu altii! Nu stiu daca asa cum vad eu culoarea rosie o percepeti si voi. Dar daca am stabilit ca rosu este culoarea singelui, atunci codificam cu numele "rosu" aceasta senzatie.

In acest context vorbim de stimuli puternici, usor de sesizat. Cind trecem insa la stimuli extrem de ... mici, atunci apar problemele legate de perceptie si de confruntarea senzatiilor cu alta persoana! Aura poate fi observata, de unii dintre noi, in urma unor exercitii, de altii in mod nativ, altii nu o vad de nici o culoare, iar altii mint ca o vad! Aici apar problemele... ca nu observam un ceva ce ofera o excitare retiniana suficienta cit sa ne comparam senzatiile si sa stabilim de comun acord culori, intensitati ale culorilor, trasparenta/opacitate, etc.

De asemenea, probleme apar si la semnificatia cuvintului... chiar, ce este AURA? La citi centimetri de corpul fizic o percepem? Nu cumva comparam, cei care sintem in stare sa observam ceva, mere cu pere si cu prune si cu nuci? De acord, toate sint fructe, numa ca is cam diferite:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai aia care vad aura invata apoi si semnificatiile culorilor ...

 

din cate am citit rosu in aura e mania, portocaliu e de la orgoliu, maro de la rautate ...

 

daca omul e bolnav aura nu e frumoasa si conturata ... cred ...tot din citite si auzite

 

in partea in care e organul bolnav aura e inchisa la culoare sau gaurita ....

 

ceva de genul

 

 

dar sa lasam asta in grija celor care cunosc ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As dori sa stiu mai multe despre aura energetica. De exemplu

-cum apare moartea iminenta in aura?

-cum apare aura unei femei insarcinate (in primele luni)?

-care sunt semnele unor boli grave in aura energetica?

-cum apare aura unui om care minte?

-cum apare aura unui criminal?

Astept cu interes raspunsurile voastre !!!

Ce semnificatie poate avea o dunga dinspre umarul drept spre soldul stang, lata de vreo 2 cm, de culoare neagra cu gauri albe care apare in aura energetica??

 

 

ma mai numesc si AURA :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×