Sari la conținut
Forum Roportal
Mamaitza

Copiii si fumatul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Copilul are un rol important in aceasta chestiune. La mine in casa se fumeaza,dar eu am ales sa nu fac asta,desi nimeni nu mi-ar fii interzis. De asemeni si in cercul meu de prieteni se fumeaza pe rupte,dar eu nu am nicio problema cu asta,nu imi este pofta,nu simt nimic in legatura cu acest aspect.

Editat de AH45

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Esti parinte sau copil ?

 

 

Cum ai vrea sa fie prezentat ? Ca pe un lucru necesar ?

 

Parinte.

 

hmmm! Scoala parintilor! :P .Buna idee! :roll: ... un lucru necesar,daca vrea sa aiba parte de toate partile lui negative.Eu sunt adepta informarii copilului ,si nu a impunerii.

Si apoi,simte si singur ce i se intampla cand sta in preajma unui fumator...asta mi-a spus-o fii-miu...ameteste,incepe sa-l doara capul,i se usuca gatul si il ustura ochii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu. E pur si simplu comportament autodistructiv.

Ok,esti constienta de acest comportament. De ce insa nu renunti la el ?

 

Si apoi,simte si singur ce i se intampla cand sta in preajma unui fumator...asta mi-a spus-o fii-miu...ameteste,incepe sa-l doara capul,i se usuca gatul si il ustura ochii.

Nu fumeaza deci. Asta e un lucru bun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ok,esti constienta de acest comportament. De ce insa nu renunti la el ?

 

 

Mi se pare ca inca nu sunt motivata indeajuns. Dupa 3 luni de "lasare" (n-am mai fumat ca n-am mai avut chef),m-am reapucat. Inseamna ca nu am fost indeajuns de convinsa sa ma las ptr totdeauna.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi se pare ca inca nu sunt motivata indeajuns. Dupa 3 luni de "lasare" (n-am mai fumat ca n-am mai avut chef),m-am reapucat. Inseamna ca nu am fost indeajuns de convinsa sa ma las ptr totdeauna.

Gandul ca vei trai mai putin sau ca vei avea de suferit de pe urma acestui obicei in viitor,nu este destul de motivant ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Gandul ca vei trai mai putin sau ca vei avea de suferit de pe urma acestui obicei in viitor,nu este destul de motivant ?

 

Io cred ca unii fumatori ...in subconstient ar cam vrea sa se sinucida.Adica, scrie naibii pe pachet ca daca fumezi CREPI si acum au mai si aparut poze cu plamani ciuruiti si cu toate astea inca se fumeaza in draci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Io cred ca unii fumatori ...in subconstient ar cam vrea sa se sinucida.Adica, scrie naibii pe pachet ca daca fumezi CREPI si acum au mai si aparut poze cu plamani ciuruiti si cu toate astea inca se fumeaza in draci.

 

Perfect de acord. Comportamentul fumatorilor e oarecum legat de stima de sine scazuta. Prin fumat, te sinucizi lent. Si oricine stie asta.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate ti se va parea penibila intrebarea mea,dar poti trai linistita cu gandul ca te sinucizi lent ? Sincer,nu te inteleg :P

 

Nu e penibila :cheer:. Dar cred ca deja o dam in filosofie, psihologie etc. :roll:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Perfect de acord. Comportamentul fumatorilor e oarecum legat de stima de sine scazuta. Prin fumat, te sinucizi lent. Si oricine stie asta.

Poate ti se va parea penibila intrebarea mea,dar poti trai linistita cu gandul ca te sinucizi lent ? Sincer,nu te inteleg :roll:

Editat de AH45

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×