Sari la conținut
Forum Roportal
incrocosabilul

Faxuri

Postări Recomandate

Am primit un fax CANON la 295 .la-am conectat la calculator .Cu acest fax pot sa scanez o pagina si apoi sa o introduc in memoria calculatorului pentru a fi trimisa ulterior prin E-mail?

Stie cineva cum se face treaba asta ?

Daca stiti , va rog frumos sa-mi raspundeti , dau o bere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarea ta este in asa fel formulata incat nu stiu cum sa-ti raspund. Tu nu stii nimic de calculatoare, deci nu pot sa-ti spun sa instalezi softul scanerului, sa dai Aquire image sau ce optiune are pe acolo, sau sa deschizi un program gen Acdesee si sa dai, la fel, aquire image. Daca ai windows XP probabil iti va instala automat driveri deci iti va detecta scanerul. Fi mai explicit si spune mai bine unde te-ai impotmolit .....

Editat de PoTZo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intrebarea ta este in asa fel formulata incat nu stiu cum sa-ti raspund. Tu nu stii nimic de calculatoare, deci nu pot sa-ti spun sa instalezi softul scanerului, sa dai Aquire image sau ce optiune are pe acolo, sau sa deschizi un program gen Acdesee si sa dai, la fel, aquire image. Daca ai windows XP probabil iti va instala automat driveri deci iti va detecta scanerul. Fi mai explicit si spune mai bine unde te-ai impotmolit .....

[snapbacca]27365[/snapbacca]

Am reusit pana la urma sa conectez faxul la calculator. Conectarea prin USB facea figuri . Dar acest model de fax nu are scanner , ca sa stie toata lumea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×