Sari la conținut
Forum Roportal
sabin_sabau

CUM SE INTORC NAVELE SPATIALE PE PAMANT?

Postări Recomandate

what kind of stupid game is this? :crazy: :haha:)

pai hai sa vedem...

ipoteza problemei:

1. navele pleaca cu motoare de pe pamant.

2. navele trebuie sa ajunga intr-un final, tot pe pamant, intregi.

 

asa k:

pp reducere la absurd, k navele si-ar lasa motoarele in afara spatiului terestru, din cine stie ce motive => vine nenea extraterestru, si ne trage de ureche, ca lasam gunoi in cosmos=> ne punem rau cu vecinii din univers, si nu am vrea lucrul asta

 

insa, conform 2. => navele tre sa ajunga pe pamant intregi, iar de a newton incoace, stim k nava din spatiu... vine destul de repede(gravitatia) => 1. nava are suspensii incredibile => nimeni nu moare

sau => 2. toti astronaucii care se intorc din spatiu... mor. :roll:(

 

ma rog, eu deja m-am intristat destul.. continui dupa ce imi revin

Editat de razvanel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu e domeniul meu ...de unde dracu sa stiu ? ...nu-mi pasa ....dar "sa-u" asta ma supara la ochi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
SCOATE-I DIN CAP

ce sa scot ? :crazy:

 

pregateste-te pt. un raspuns ...ma duc sa bag o tigara si apoi iti dau eu raspuns :haha:

 

asa.... deci ...si prin urmare... depinde de vreme ...daca sunt preipitatii se intorc fara ....daca nu sunt se intorc cu :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce sa scot ? :crazy:

 

pregateste-te pt. un raspuns ...ma duc sa bag o tigara si apoi iti dau eu raspuns :haha:

 

asa.... deci ...si prin urmare... depinde de vreme ...daca sunt preipitatii se intorc fara ....daca nu sunt se intorc cu :roll:

bravo te apreciez ca ai raspuns dar ai gresit si scuze cred ca am fost putin obraznic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bravo te apreciez ca ai raspuns dar ai gresit si scuze cred ca am fost putin obraznic

eh ... de unde stii tu ca am gresit ...doar am citit asta intr-o carte :crazy: ... (mint ...dar voi credeti-ma )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×