Sari la conținut
Forum Roportal
N3t_Ghost

disk dive D not formated do you want to format now?

Postări Recomandate

uitati ce am patit.. mi-am cumparat un hard nou de 200.. l-am pus frumos in calculator, am instalat windowsu pe el, si toate programele de care aveam nevoie. cand sa mut din hardul vechi in cel nou am intampinat o mica problema. in cateva din foldere nu puteam sa intru si aveam eroarea asta :"disk dive D not formated do you want to format now??" am dat scan cu bitdefenderu meu da virusi n-a gasit...ce sa-i fac sa imi recuperez datele?? ca nici nu ma lasa sa imi copiez de pe un hard pe altu..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
te sfatuiesc sa incerci sa comuti unul din HDD pe slave, sau scoate-i de tot strapul din spate

pai unul din harduri e pus deja pe slave. faza aiurea e ca nici daca las doar hardul vechi, tot nu pot acesa folderele acelea. ma gandesc ca o fi vorba iar de virusi. in cazul asta, bitdefenderu meu, iar a dat-o in bara

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chiar nu a mai intalnit nimeni chestia asta?? chiar nimeni de pe forumul acesta nu imi poate spune ce as putea face sa pot accesa folderele acelea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce e dom'le HDD-u? SATA sau ATA ????

 

si schimba cablu de transfer daca l-ai pus bine si nu merge iar daca nu pune'l cum trebe !!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu cumva un hard e FAT32 si celalalt NTFS?

nu..sunt ntfs amandoua...amandoua sunt ata si oricum nu conteaza ..primesc eroarea si cand butez windowsul de pe hardu cu problema fara hardul nou

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

amandoua sunt pe acelasi cablu ?

bootezi de pe master sau de pe slave?

sunt pe cabluri diferite?

bootezi de pe Primary IDE sau Secondary IDE ?

********

deci, asadar, prin urmare:

daca sunt pe acelasi cablu incearca sa le schimbi intre ele si vezi daca celalalt o sa faca probleme ... in cazu asta schimba cablu de transfer.

daca sunt pe cabluri diferite, schimba cablurile si la fel vezi daca celalalt HDD face figuri si inlocuiesti cablu defect sau le pui pe amandoua pe cablu bun.

Editat de aditm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in momentul cand ai instalat win ai partitionat hdd din windows si ai formatat doar C. Asadar poti da format now si in 2 minute poti folosi si partitia D. Good luck!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in momentul cand ai instalat win ai partitionat hdd din windows si ai formatat doar C. Asadar poti da format now si in 2 minute poti folosi si partitia D. Good luck!

 

Ha?? Pai omul vrea sa-si salveze datele de pe D:

 

 

Eu te sfatuiesc sa bootezi de pe discul vechi si sa-ti salvezi tot ceea ce ai mai important pe el. Abia apoi poti aplica ceea ce ti-a spus Giorgio.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×