Sari la conținut
Forum Roportal
Crashsky

The L Word

Postări Recomandate

Nu stiu daca cineva a vazut acest serial in Romania (100% cred ca nu, deoarece nu stiu ce televiziune s-ar incumeta sa-l difuzeze)...Eu am citit intamplator pe Net cate ceva despre serial si mi-a starnit curiozitatea...L-am cautat si am reusit sa downloadez primele 3 sezoane...Am inceput sa privesc primul episod si am ramas socata in scaun...E un serial despre viata de zi cu zi a unui grup de lesbiene din Los Angeles..."Dezgustator", mi-am spus la inceputul episodului pilot, insa pe parcurs ce scenele se derulau a inceput sa imi starneasca interesul...Oare cum isi traiesc viata de zi cu zi aceste personaje?...Sunt aceptate in societate fara nici o restrictie?...Au curajul sa-si asume aceasta orientare sexuala?...Asa am ajuns sa urmaresc si celelalte episoade...sa descopar ca, in ciuda repulsiei pe care am avut-o initial, pot privi cu detasare aceste personaje ce isi traiesc bucuriile, tristetile, iubirile, implinirile, dezamagirile la fel ca ceilalti...adica noi, heterosexualii...E un serial ce ofera oportunitatea de a intra intr-o lume pe care n-o cunoastem si pe care nu cred ca suntem inca pregatititi s-o intelegem pe deplin!

 

PS: De nota 10+ este coloana sonora...Melodiile te lasa fara glas...

Nick Cave And The Bad Seeds People - Ain't No Good

Tommy James & The Shondells - Crimson And Clover

Damien Rice - The Blower's Daughter

Fantcha - Sol ja camba

Leonard Cohen - In My Secret Life

Leonard Cohen - I'm your man

Luz Casal - Un a

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×