Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Draga Olga, si te mai duci si la servici a2 a zi? Vezi sa nu faci vreo gastro- interita de la atita Grand Marnier :yes:

 

Pe 1 Julie mi-am cumparat din Duty Free Shop intre Canada si USA o sticla de 1750 ml de Grand Marnier!!!

Mai mult pe clatite folosesc ca inghetata nu prea am mancat vara asata, adica deloc parca.

Gastro nimic n-am doar Acid Reflux insa nu beau altceva alcoolic si nu cred sa ma afecteze in vre-un fel.

Despre servici, nu ma duc pe jos sa ma clatin pe drumuri si azi e inca Sambata la noi, mai e pana Luni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce face sotia mea mai mereu...mie unul imi place la nebunie!

Ingrediente 1blat de tort;1cutie de Nutela;4 banane;2 portocale;1cutie compot de ananas;frisca400g;ciocolata de menaj pt. ornare

Blatul de tort se feliaza in 3 bucati si se insiropeaza cu sucul de ananas.Prima bucata de blat (baza) insiropata se unge cu crema de nutela apoi cu frisca dupa care se insereaza fructele :banane feliate ,portocalele si bucatele de ananas.Peste baza se aplica cea de a-II-a bucata de blat insiropata si se repeta aceleasi operatiuni dupa care se pune ultima bucata de blat.Se orneaza cu frisca , fructe si ciocolata rasa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
noutati de ani de zile, da...

 

sunt pateuri produse sub franciza.

 

 

 

Cautind o reteta de gogosi ... am dat de acest mesaj ...

 

... noutati in ultimii 16 ani ??? ca eu n-am auzit de ei pana-n '76 !!! dar thx pentru info :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
innebunesc cand aud cuvantul praline ... mai ales sa fie de la Leonidas ;) :cry:

dar vine Mosul cu praline :)

 

 

Pana mai creste plamadeala pentru gogosi, ca-i fac cu noaptea in cap !!!

maninc niste bomboane de ciocolata cu crema de zmeura, poate ma tine treaza sa nu adorm.

Nici un Mos :) pe orizont !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna,gospodinelee!

Vreau sa fac baclavale,ca-mi plac la nebunie...sper sa-mi iasa , ca nu am mai facut pana acum...

 

 

De atunci am terminat vreo 50 de gogosi foarte dragalasi cu zahar vaniliat si acum merg la culcare, e 3:30 dimineata la noi.

 

Trebuie sa exersezi in bucatarie altfel nu-ti reuseste nimic cum vrei ca mereu esti incepatoare la toate retetele !!!

 

Spor la treaba si o zi fantastica !!!! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna,gospodinelee!

Vreau sa fac baclavale,ca-mi plac la nebunie...sper sa-mi iasa , ca nu am mai facut pana acum...

Eu iau foi de placinta din comert, din alea multe si subtiri.

Amesteci nuca rasa cu un pic cacao, arome, zahar, zahar vanilinat.

Iei foi - 3 le ungi cu margarina, le tai fasii si le umplii cu nuca si le rulezi.

Dupa ce ai umplut tava le bagi la cuptor.

Cand s-au copt foile (or sa fie maronii si se vor desprinde) scoti tava din cuptor, pui peste ea mult sirop (apa, zahar, rom si fierbi).

Dupa ce s-a raci poti papa

Pofta buna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×