Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Eu nu cred. De fapt... refuz sa cred. :Pe la mine uneori glicemia scade sub nivelul normal... si atunci chiar e indicat sa mananc dulciuri. :huggles: ...si nu imi pare rau. :Pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place sa beau sucuri, ceaiuri, etc. (in cantitati industriale) si mi-am pus o intrebare zilele trecute: ce imi place de fapt sucul/ceaiul sau zaharul din el?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie imi place sa beau sucuri, ceaiuri, etc. (in cantitati industriale) si mi-am pus o intrebare zilele trecute: ce imi place de fapt sucul/ceaiul sau zaharul din el?

[snapbacca]44185[/snapbacca]

 

 

Cred ca sucul... :huggles: :huggles: :cheers:

 

Mie imi plac dulciurile la nebunie dulciurile si atat timp cat silueta mi-o permite nu cred ca voi renunta la ele... stii cum se zice... tot ce e bun sigur e ilegal, imoral sau ingrasa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie imi place sa beau sucuri, ceaiuri, etc. (in cantitati industriale) si mi-am pus o intrebare zilele trecute: ce imi place de fapt sucul/ceaiul sau zaharul din el?

[snapbacca]44185[/snapbacca]

 

De multe ori, dupa ce imi beau ceaiul, ramane in cana zahar topit... si il mananc cu lingurita. :"> :cheer:" Mie ceaiul nu mi-ar placea fara zahar. :cheers:

 

Mie imi plac dulciurile la nebunie dulciurile si atat timp cat silueta mi-o permite nu cred ca voi renunta la ele...  stii cum se zice... tot ce e bun sigur e ilegal, imoral sau ingrasa...

[snapbacca]44192[/snapbacca]

Asa gandesc si eu. Deocamdata cred ca sunt cel mai mare dusman al dulciurilor. Daca stau 2 zile fara sa mananc "ceva dulce", sigur e ceva rau cu mine. :beee: Cateodata ma gandesc ca la batranete ...daca nu o sa fiu obeza, o sa fiu diabetica. :vava: :huggles: :huggles: Dar poate imi trece pana atunci. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu imi cumpar un bax de suc natural si o tabla de ciocolata Milcaa sau Nestle si seara , pana adorm am ocupatie.., imi stric pofta de mancare pe 2 zile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca ne "obosim" sigur sanatatea mancand MULTE dulciuri.

Imi place tot ce e/are ciocolata! Cateodata fac abuzuri, dar am grija sa nu se intample des!

:huggles:

Daca concentratia de zahar e prea mare, nu mai pot manca acel "dulce"...simt ca mi se apleaca! :huggles:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa e.., dar eu nu ma pot abtine de la ele...

mai intru intr-o cofetarie sa mai mananc si eu o prajiturica, numai ca in loc de una cer 2 sau chiar 3, deci asta e dovada de cred ca e in curs de dependenta milienului lll in a fi mereu pofticios dupa dulciuri...

sunt bune, dar nu cum mamanc eu o tableta de ciocolata, cand ma pun cateodata seara la televizor.., asta e intrecerea bunelor maniere a burticii noastre, pe care trebuie sa recunoastem trebuie sa o respectam, cum stim noi mai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care fac multa miscare chiar e indicata folosirea dulciurilor.

Eu de exemplu de fiecare data cand ma duc la baschet pe langa apa minerala iau si vro 2-3 batoane de ciocolata sau napolitana.

Dulciurile se digera repede si ca atare se asimileaza repede in organism.

Nu stiu daca ati observat dar ciclistii asta consuma in timpul curselor: dulciuri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×