Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Inceputurile Lui Led Zeppelin dateaza din perioada The Yardbirds [1966] cind J. Page a intrat in componenta grupului ca si chitarist

post-12996-1170368665_thumb.jpg

Editat de Ares444

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca o mica completare la stufoasa prezentare a lui Ares444, Led Zeppelin au avut un succes aproape spontan in America, in timp ce acasa, in Anglia, au fost cam anonimi o vreme printre fani, ca sa nu mai zic despre critici, care incercau sa-i demonteze bucata cu bucata, vezi Doamne incercau sa profite de receptarea pozitiva a lui Crosby Stills Nash And Young si le-ar fi imprumutat stilul. In special Page era devastat de ce scria prin ziare. Stiu ca tarziu au fost apreciati cum trebuie si in UK.

 

Apropo, la unul din concertele din State un hot d-ala smecher, in stilul Garett, a reusit sa le fure toate incasarile si nu a fost niciodata demascat. Baietii au plecat acasa cu buza umflata, dand un spectacol gratis.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca o mica completare la stufoasa prezentare a lui Ares444, Led Zeppelin au avut un succes aproape spontan in America, in timp ce acasa, in Anglia, au fost cam anonimi o vreme printre fani, ca sa nu mai zic despre critici, care incercau sa-i demonteze bucata cu bucata, vezi Doamne incercau sa profite de receptarea pozitiva a lui Crosby Stills Nash And Young si le-ar fi imprumutat stilul. In special Page era devastat de ce scria prin ziare. Stiu ca tarziu au fost apreciati cum trebuie si in UK.

 

Apropo, la unul din concertele din State un hot d-ala smecher, in stilul Garett, a reusit sa le fure toate incasarile si nu a fost niciodata demascat. Baietii au plecat acasa cu buza umflata, dand un spectacol gratis.

 

http://www.ortodoxtv.com/filme-video/satan...muzica-rock.php

 

 

http://www.ortodoxtv.com/filme-video/satan...muzica-rock.php

 

Foarte interesant cu baietii acestia "dragutzi "de la Led Zeppelin . "Stairway to Heaven " ....Scara catre cer . Chitaristul de la Led Zeppelin , Jimmz Page, locuieste

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sfaturiortodoxe.ro e o dovada clara a faptului ca Biserica moderna prefera sa le gaseasca nod in papura altora decat sa dea exemple pozitive, modele de urmat, cum ar fi fost mai frumos, nu? Chestia asta cu Led Zeppelin satanisti mi se pare o mare dilema. E adevarat nu suna deloc bine cele doua versuri respective, nu stiu ce vroiau sa sugereze cu ele si de ce le-au scris. Pacatele lor! Dar asta nu inseamna ca pentru doua versuri merita sa condamni intreaga activitate artistica a unei formatii al carei stil nu sugereaza totusi venerarea vreunei divinitati malefice. Oamenii astia ar fi putut mai degraba sa dea alte exemple mai evidente de trupe cu mesaje dintr-astea, fiindca intr-adevar gasesti cu duzina. Dar Led Zeppelin, pentru doua versuri? Queen? Pentru ce s-au luat de Queen? Spuneti-mi mie cu ce au gresit Queen in intreaga lor cariera ca sa fie asociati cu dracu? Fiindca era Mercury bisexual? Pentru atata lucru poti sa faci o acuzatie atat de grava. Si zice omul ala ca a fost rocker! Se vede clar ca n-are prea mare idee despre rock, caci altfel ar fi putut mai degraba sa-l dea exemplu pe Ozzie Osbourne (no offence fanilor, de altfel si mie imi place), care are o tona de versuri mult mai sugestive, daca tot vrea cineva sa convinga lumea ca rockul e o murdarie satanista, haideti mai bine sa ascultam <stiti voi ce>. Prea s-a discutat pe tema asta!

 

Iar Led Zeppelin a primit o reputatie gratuita pe seama acelui reverse playback, care nici macar nu e coerent, iar traducerea in romana s-a realizat aproximativ, fiind cizelata atat cat sa-i dea frazei o logica, ba chiar din traducere s-a omis partea cu "it makes me sad" care nu se referea la nimic. Interesant, nu? Nu pot sa fiu decat trist. Macar de-ai fi postat la topicul cu asocierea dintr rock si satanism, aici nu ai facut decat sa ma jignesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sfaturiortodoxe.ro e o dovada clara a faptului ca Biserica moderna prefera sa le gaseasca nod in papura altora decat sa dea exemple pozitive, modele de urmat, cum ar fi fost mai frumos, nu? Chestia asta cu Led Zeppelin satanisti mi se pare o mare dilema. E adevarat nu suna deloc bine cele doua versuri respective, nu stiu ce vroiau sa sugereze cu ele si de ce le-au scris. Pacatele lor! Dar asta nu inseamna ca pentru doua versuri merita sa condamni intreaga activitate artistica a unei formatii al carei stil nu sugereaza totusi venerarea vreunei divinitati malefice. Oamenii astia ar fi putut mai degraba sa dea alte exemple mai evidente de trupe cu mesaje dintr-astea, fiindca intr-adevar gasesti cu duzina. Dar Led Zeppelin, pentru doua versuri? Queen? Pentru ce s-au luat de Queen? Spuneti-mi mie cu ce au gresit Queen in intreaga lor cariera ca sa fie asociati cu dracu? Fiindca era Mercury bisexual? Pentru atata lucru poti sa faci o acuzatie atat de grava. Si zice omul ala ca a fost rocker! Se vede clar ca n-are prea mare idee despre rock, caci altfel ar fi putut mai degraba sa-l dea exemplu pe Ozzie Osbourne (no offence fanilor, de altfel si mie imi place), care are o tona de versuri mult mai sugestive, daca tot vrea cineva sa convinga lumea ca rockul e o murdarie satanista, haideti mai bine sa ascultam <stiti voi ce>. Prea s-a discutat pe tema asta!

 

Iar Led Zeppelin a primit o reputatie gratuita pe seama acelui reverse playback, care nici macar nu e coerent, iar traducerea in romana s-a realizat aproximativ, fiind cizelata atat cat sa-i dea frazei o logica, ba chiar din traducere s-a omis partea cu "it makes me sad" care nu se referea la nimic. Interesant, nu? Nu pot sa fiu decat trist. Macar de-ai fi postat la topicul cu asocierea dintr rock si satanism, aici nu ai facut decat sa ma jignesti.

 

OmBun , LedZeppelin au o gramada de mesaje subliminale cu caracter satanist .Iar reversul care l ai ascultat este foarte clar , foarte clar . Exact asha suna , nu l a modificat nimeni . Poti proba tu asta acasa .Eu am facut acest lucru . Descarca "audacity1.3 Beta unicode" de pe net , tai " melodia " exact la acele versuri si apoi dai reverse .Sa auzi cu urechile tale . Acest lucru este inexplicabil ! Dar nu poti spune ca e o intimplare ! Eu nu am vrut sa te jignesc , doar am postat linkul pt a putea vedea multa lume "dedesubturile " muzicii rock . Eu te inteleg , stii de ce ? Pt ca 16 , 17 ani am ascultat Michael Jackson si m a innebunit cu muzica lui ! Cu ceva timp in urma am sters zeci de Giga cu Michael Jackson pt ca e la fel de Satanist precum cei de la LedZepelin si nu numai . Am o groaza de melodii care contin mesaje subliminale ale acestui M Jackson - vindut Satanei ! Inclusiv "Heal the world " ...aparent inofensiva si cu mesaj frumos , dar de fapt la reverse poti auzi " Satan all worship , just like me exact ! " . FIECARE CREDE CE VREA !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda... vechea poveste cu articolul ala. L-am citit, am vazut si filmul. (aprox. o ora si 14 minute irosite) Tipul ala nu are credibilitate deloc daca se foloseste de Michael Jackson, Madonna sau alti ilustrii necunoscuti ai hip-hop-ului pentru a acuza muzica rock de mesaje subliminale, mai ales cand sustine ca el e un fost star rock. :huh:

 

Pe de alta parte nu inteleg de ce atata tam-tam pe seama reverse playback-ului cand muzica respectiva nu a fost facuta sa fie ascultata pe dos. Urmarind logica lor: crucea este un simbol al crestinismului. Intoarsa invers, este exact invers, un semn folosit de satanisti (sau cei ce incearca sa para astfel). Asta nu inseamna ca ar fi ceva in neregula cu crucea, nu? Si apoi, am vazut ca versurile melodiei originale "Stairway To Heaven" au fost rastalmacite. Cum poti sa intelegi asa ceva din versurile "Yes, there are two paths you can go by/But in the long run..."? Cum ai spus si dumneata, fiecare crede ce vrea! Totusi, e cam de prost gust sa incerci sa-i faci si pe altii sa vada un rau acolo unde nu exista.

 

Te mai intreb o data: dumneata, timp de 16-17 ani ai ascultat muzica lui M Jackson doar in reverse?

Sper ca m-am facut inteles.

 

P.S. Nu sunt un mare fan Led Zeppelin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda... vechea poveste cu articolul ala. L-am citit, am vazut si filmul. (aprox. o ora si 14 minute irosite) Tipul ala nu are credibilitate deloc daca se foloseste de Michael Jackson, Madonna sau alti ilustrii necunoscuti ai hip-hop-ului pentru a acuza muzica rock de mesaje subliminale, mai ales cand sustine ca el e un fost star rock. :tease:

 

Pe de alta parte nu inteleg de ce atata tam-tam pe seama reverse playback-ului cand muzica respectiva nu a fost facuta sa fie ascultata pe dos. Urmarind logica lor: crucea este un simbol al crestinismului. Intoarsa invers, este exact invers, un semn folosit de satanisti (sau cei ce incearca sa para astfel). Asta nu inseamna ca ar fi ceva in neregula cu crucea, nu? Si apoi, am vazut ca versurile melodiei originale "Stairway To Heaven" au fost rastalmacite. Cum poti sa intelegi asa ceva din versurile "Yes, there are two paths you can go by/But in the long run..."? Cum ai spus si dumneata, fiecare crede ce vrea! Totusi, e cam de prost gust sa incerci sa-i faci si pe altii sa vada un rau acolo unde nu exista.

 

Te mai intreb o data: dumneata, timp de 16-17 ani ai ascultat muzica lui M Jackson doar in reverse?

Sper ca m-am facut inteles.

 

P.S. Nu sunt un mare fan Led Zeppelin

 

Problema este ca el nu s a " folosit " de MJ sau Madonna , ci doar a dat exemple : MJ care "imita" semnul fulgerului care e un simbol satanic si pe Madonna ...nu mai retin exact , d ar parca aceasta madonna spune la un moment dat ca ii place crucea pt ca e un barbat dezbracat pe ea ! Acum eu nu stiu daca tu crezi in Dumnezeu sau nu ...eu unul cred dar degeaba pt ca nu ma comport ca un crestin .Dar si asa ...sa auzi o astfel de batjocura si hula la adresa lui Isus Cristos ...nu ti spune nimic asta ? In legatura cu reversul mel de la LED ZEPPELIN sa fim seriosi ...si un copil mic de 5 ani din SUA sau Anglia poate intelege perfect ceea ce se aude : "My sweet Satan...no other make a path..." etc . Pe acest nenorocit de pedofil MJ l am ascultat 16,17 ani si muzica lui imi placea enorm ! Si nu i vb ca ascultam "reversul " , pt ca ascultam normal si majoritatea versurilor pareau a fi nevinovate , chiar prea nevinovate pt acest pedofil care vorbeste de pace , Dzeu , copii etc . Dar nu pot sa ignor ceea ce am "descoperit " in ultima vreme despre MJ . Plus ca am gasit pe niste site uri mesaje subliminale in multe melodii d ale sale , mesaje clare care se aud din avion ...cu TENTA SATANICA !.Ti am dat un ex in " heal the world " ...auzi din avion ...'Satan we warship sau worship " nush cum se scrie ...In Beat it , Morphine etc ...Aceste mesaje nu le am ascultat doar de unde le am gasit ci am "taiat" melodiile acasa ...la versurile respective si le am ascultat reverse cu Audacity ...un program .Si se pot asculta cu orice program ! Problema este ca nu poate fii pur intimplator ...asta refuz sa cred ! Nici nu afirm ca au gindit aceste "mesaje " , au scris versurile astfel incit ....etc ! Dar este IN CRE DI BIL asha ceva !

Pt ca nu poti spune "minciuna " si la reverse sa iasa " satan " ...in loc de "anuicnim " ...sa fim seriosi ! Iar acestea tocmai d aia se numesc "mesaje subliminale " pt ca pot "intra " in subconstientul nostru , nu spun 100 % dar ceva putred la mijloc trebuie sa fie ! Exista un site unde ben laden la reverse spune " i ll bust america " , cel ce comenta cind a fost omorit Keneddy de lunetist daca asculti ceea ce spune pe reverse este incredibil , confirma ceea ce avea sa se intimple ! Si sunt n mesaje de acest fel ! Oricit am fi de seriosi ...e ceva putred la mijloc ! Si Biblia spune ca " Satana insusi se preface intr un inger de lumina "...Repet : fiecare e liber sa creada ce vrea !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa mai zic. Dar repet, cred ca Led Zeppelin si Queen sunt totusi printre formatiile care nu merita sa fie in centrul atentiei la acest capitol. Daca vrei sa sustii ca rock = satansim, se pot da alte nume mult mai sugestive, trupe care probabil adopta o imagine mai intunecata din teribilism sau din frustrare, dar nu fiindca sunt satanisti. Poate ca exista si astfel de exemple printre rockeri, dar nu numai. Observati diferenta: <un satanist poate fi rocker> si NU <un rocker e un satanist>. Mesajele ascunse nu ma conving. In definitiv, cei care le-au descoperit trebuie sa fi cautat acul in carul cu fan. Ca sa stai zeci si sute de ore sa analizezi atent orice sunet dubios mi se pare deja o obsesie.

 

 

 

voi deja o daţi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu ce sa mai zic. Dar repet, cred ca Led Zeppelin si Queen sunt totusi printre formatiile care nu merita sa fie in centrul atentiei la acest capitol. Daca vrei sa sustii ca rock = satansim, se pot da alte nume mult mai sugestive, trupe care probabil adopta o imagine mai intunecata din teribilism sau din frustrare, dar nu fiindca sunt satanisti. Poate ca exista si astfel de exemple printre rockeri, dar nu numai. Observati diferenta: <un satanist poate fi rocker> si NU <un rocker e un satanist>. Mesajele ascunse nu ma conving. In definitiv, cei care le-au descoperit trebuie sa fi cautat acul in carul cu fan. Ca sa stai zeci si sute de ore sa analizezi atent orice sunet dubios mi se pare deja o obsesie.

Multumesc! Eu unul promit ca n-am sa mai zic nimic despre ocult pe topicul asta. Poate mai aveti si... pareri bune despre LZ.

 

 

plssss, accepta si deep purple

 

bravo! ares

Editat de puiu.t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×