Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Care-i din braila pe aici si il stie pe Bugie? Cred ca ar fi foarte mandru Bugie dak ar vedea topicu asta : :crazy: . dar in fine sa revin la subiect si mie imi plac Led Zeppelin .. dar nu stiu .. nu intr-un mod asa prea obsesiv.. si nu stiu de ce.. poate pentru ca marea mea iubire e Deep Purple si ii ascult din clasa 7. dak as fi inceput cu Led Zep cred ca ar fi fost altceva acum..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Led Zeppelin, Deep Purple si Pink Floyd se cam iau de mana. Adica sunt, dupa parerea mea, cele mai bune formatii din istorie, poate cea mai inalta culme calitativa pe care rockul a atins-o in toti acesti ani. As minti daca as sustine ca Deep Purple e mai slaba decat LZ. Dar prefer Led, pentru ca, in primul rand e trupa favorita a lui taica-miu caruia ii datorez educatia mea muzicala, apoi e formatia care m-a apropiat de un bun prieten, a carui personalitate m-a influentat mult de tot... .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Led Zeppelin, Deep Purple si Pink Floyd se cam iau de mana. Adica sunt, dupa parerea mea, cele mai bune formatii din istorie, poate cea mai inalta culme calitativa pe care rockul a atins-o in toti acesti ani. As minti daca as sustine ca Deep Purple e mai slaba decat LZ. Dar prefer Led, pentru ca, in primul rand e trupa favorita a lui taica-miu caruia ii datorez educatia mea muzicala, apoi e formatia care m-a apropiat de un bun prieten, a carui personalitate m-a influentat mult de tot... .

 

Frumos...ca avatarul tau cu Robert Plant, pe care il notez cu nota maxima!

Totusi, as da un minus pentru Deep Purple. De ce? Fata de Led Zeppelin, care au preferat sa nu mai existe fizic dupa disparitia lui Bonzo Bonham...dar, asta nu inseamna ca ei nu exista si nu vor exista mereu, Deep Purple si-au schimbat de mai multe ori componenta, inclusiv vocalistul, ceea ce a dus la o oarecare lipsa de coerenta.

In rest, sunt foarte buni si ma impresioneaza de cate ori ii ascult! :friends:

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Frumos...ca avatarul tau cu Robert Plant, pe care il notez cu nota maxima!

 

Ce pot sa spun in afara de multumesc !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce pot sa spun in afara de multumesc !

 

 

Adevarul este ca ai avut o idee buna cu deschiderea acestui topic. Voi reveni, cu siguranta si alti fani! :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Totusi, as da un minus pentru Deep Purple. De ce? Fata de Led Zeppellin, care au preferat sa nu mai existe fizic dupa disparitia lui Bonzo Bonham...dar, asta nu inseamna ca ei nu exista si nu vor exista mereu, Deep Purple si-au schimbat de mai multe ori componenta, inclusiv vocalistul, ceea ce a dus la o oarecare lipsa de coerenta.

 

Da, ai dreptate, baietii de la LZ erau mult mai atasati unul de celalalt, totusi moartea lui Bonzo nu i-au impiedicat sa mai concerteze mult mai tarziu, probabil din nevoie de bani, io stiu?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Au hotarat acest lucru mai tarziu...mult mai tarziu, mai mult din nevoia de a se reintalni si la presiunile fanilor, uite cati au si azi! Atunci cand s-au reintalnit la MTV, avand-o alaturi pe cantareata indiana TajMahata, cred ca au ridicat Kashmir la rang de arta adevarata, nu ca inainte n-ar fi fost arta! ca si tot ceea ce au facut Led Zeppelin. :friends:

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, ai dreptate, baietii de la LZ erau mult mai atasati unul de celalalt, totusi moartea lui Bonzo nu i-au impiedicat sa mai concerteze mult mai tarziu, probabil din nevoie de bani, io stiu?!

da e adevart ca si grup LZ erau mai uniti dar asta nu inseamna ca trebuie sa-i privim rau pe Deep Purple ca si-au schimbat componenta de mai multe ori si acum singurul membru original este Ian Paice(care niciodata nu si-a atribuit vrun status mai important in formatie de sef sau ceva.. chiar daca el este in formatie d la inceput). Asta nu conteaza asa de mult cat timp au scos albume bune cam in fiecare din MK-uri. Ce mi se pare acum e mai dificil sa ma familiarizez cu albumele mai noi ale formatiei. Si oricum la Deep Purple a fost foarte bine ca schimbat primu solist Rod Evans. Ce ar fi fost daca dupa plecarea lui Rod si a lui Simper nu ar fi venit Gillan si Glover? Probabil ca nici nu s-ar mai fi vorbit asa de mult despre Purple daca ar fi doar cu primele 3 albume.Si oricum eu cred ca Steve Morse e un chitarist bun care l-a inlocuit destul de bine pe Blackmore, chiar daca cei doi au sa zicem un stil putin diferit.Dar atat despre purple ca totusi topicul este despre LZ

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care-i din braila pe aici si il stie pe Bugie? Cred ca ar fi foarte mandru Bugie dak ar vedea topicu asta : :stars:

Eu il stiu :stars: da...probabil ca ar fi indicat sa zica si el ceva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×