Sari la conținut
Forum Roportal
Armina

Angela Gheorghiu

Evaluează acest topic

Angela Gheorghiu  

23 membri au votat

  1. 1. Iti place?

    • Da
      15
    • Nu
      2
    • Nu stiu cine este
      5
    • Nu raspund
      0


Postări Recomandate

Nascuta la Adjud (7 Septembrie 1965), aplaudata inca de la 19 ani, ca o adevarata revelatie, pe scene importante din Bucuresti, a devenit, dupa 1990, una dintre cele mai renumite soliste de opera si, cu siguranta, cea mai mediatizata din lume, succesele sale pe marile scene lirice, dar si numeroasele sale inregistrari pe disc fiind copios comentate in varii feluri.

 

http://press.festival-lj.si/photoarchive/gheorghiu.off..jpg

 

SAU FATA NEVAZUTA A UNEI PRIMADONE

ANCA FLOREA: online gallery.ro <<1. la lansarea filmului

Editat de Angela!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daaaaaaaa.... dragutz...

 

imi place cronica Ancai Florea.... putina ironie la adresa "divei" ( :) :) ) nu strica!

 

parerea mea (personala, deci inatacabila) este ca doar onorariile si aerele pe care le are sunt de diva.... in rest :cheer: Singurul rol in care mi-a placut a fost Liu.... (din pacate nu am vazut spectacolul ci doar l-am ascultat). Interpretare nu prea gasesc in cantarile ei.... probabil ca vrea sa faca, dar nu iese!! sau poate sunt eu de vina ca nu observ....

 

p.s eu vroiam sa ma intitulez Desiderio, fara "e" .. nu stiu ce s-a intamplat cand m-am inregistrat, pt ca mi s-a adaugat "e-ul" la coada. (poate ma ajuta Angela sa scap de el.... ca am vazut ca se pricepe la schimbat nick-uri :scare:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi place cronica Ancai Florea.... putina ironie la adresa "divei" ( :crazy: :o: ) nu strica!

 

parerea mea (personala, deci inatacabila) este ca doar onorariile si aerele pe care le are sunt de diva.... in rest :P Singurul rol in care mi-a placut a fost Liu.... (din pacate nu am vazut spectacolul ci doar l-am ascultat). Interpretare nu prea gasesc in cantarile ei.... probabil ca vrea sa faca, dar nu iese!! sau poate sunt eu de vina ca nu observ....

 

 

si ce ironie!!! :P asta e singurul motiv pt. care nu iti place?? :tease: :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Angela si interpretarea ei! :tease:

 

 

nicivorba!!! desi cronica aceasta a fost scrisa acum cativa ani, eu am citit-o abia acum cateva saptamani!! Angela si interpretarea ei nu mi-au transmis nimic niciodata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Angela si interpretarea ei nu mi-au transmis nimic niciodata!

 

pacat. dar asta e optiunea ta. si preferintele nu se discuta. :P nu sunt genul care se poarta urat cu o pesoana pentru ca nu are aceleasi preferinte ca mine. :tease: ar insemna sa ma pot urat cu toti! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pacat. dar asta e optiunea ta. si preferintele nu se discuta. :tease: nu sunt genul care se poarta urat cu o pesoana pentru ca nu are aceleasi preferinte ca mine. :P ar insemna sa ma pot urat cu toti! :crazy:

cum cu toti??? nimanui nu-i place angelica?? normal ca preferintele nu se discuta.... :tease: mai ales in cazul nostru...unde se vad inca din avatar preferintele diametral opuse (cu toate ca angelica se crede mai buna decat callas..... :P )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum cu toti??? nimanui nu-i place angelica?? normal ca preferintele nu se discuta.... :tease: mai ales in cazul nostru...unde se vad inca din avatar preferintele diametral opuse :P

 

 

nu ma refeream la preferintele in legatura cu Angela, ci in general: restul preferintelor care arata cat de diferite sunt persoanele. daca toti am avea aceleasi preferinte, ar fi prea banal si plictisitor! :P

 

angelica se crede mai buna decat callas.....

 

asta e o parere... daca i se pune porecla asta, nu e vina ei si nu inseamna ca se crede mai buna decat ea. uite asta e un alt motiv la care ma refeream mai sus: 'rivalitatea' intre cele doua.

Maria Callas a fost considerată de unii drept cea mai mare c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta e o parere... daca i se pune porecla asta, nu e vina ei si nu inseamna ca se crede mai buna decat ea. uite asta e un alt motiv la care ma refeream mai sus: 'rivalitatea' intre cele doua.

 

exact... doar ca angela spunea intrun interviu ca maria callas nu era perfecta (normal ca nu era, ca tot om era si ea!!) si ca robertino ii spune ca ea este mai buna decat callas si ea incearca sa fie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×