Sari la conținut
Forum Roportal
Armina

Ce solisti vocali straini preferi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Anna Netrebko, Placido Domingo, Erwin Schrott, Katia Ricciarelli, Reri Grist, Marcelo Alvarez, Thomas Hampson, Kurt Streit, Lawrence Zazzo, Piero Capucilli, Sherrill Milnes, Mark Delavan, Isabel Bayrakdarian, Olga Borodina, Vitalij Kowaljow ...

Editat de Angela!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand Maria Callas!!!

 

apoi - Renee Fleming, Eva Marton, Mariella Devia, Ghena Dimitrova, Mirella Freni, Leona Mitchell

Placido Domingo, Marcello Alvarez, Nicola Martinucci

Juan Pons, Leo Nucci,

Paul Plishka, Ivo Vinco, Paata Burchuladze, Roberto Scandiuzzi

 

etc.... atatia imi vin in cap acum!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
renato bruson, maria guleghina, elena obraztsova, fedora barbieri, monserat caballe, samuel ramey...

(ajung?:P )

mai scrie ca nu se supara nimeni@! :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Maria Callas,Mario del Monaco,Placido Domingo,Tito Gobbi,Luciano Pavarotti,.....................................................Renzo Zulian,,Mihail Munteanu,Vladislav Piavko,Kiri Te Kanawa,Zvetan Mihailkov,Elena Stojanova,Alfredo Kraus,Patrizia Morandini,Renata Tebaldi,Renata Scotto,Irina Arhipova,Jose Cura,Yuri Marusin,........................................................................

................................

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Maria Callas,Mario del Monaco,Placido Domingo,Tito Gobbi,Luciano Pavarotti,.....................................................Renzo Zulian,,Mihail Munteanu,Vladislav Piavko,Kiri Te Kanawa,Zvetan Mihailkov,Elena Stojanova,Alfredo Kraus,Patrizia Morandini,Renata Tebaldi,Renata Scotto,Irina Arhipova,Jose Cura,Yuri Marusin,........................................................................

................................

 

Vladislav Piavko a fost si in Timisoara de curand cu un spectacol impreuna cu sapte tenori rusi.

Editat de oana_tm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vladislav Piavko a fost si in Timisoara de curand cu un spectacol impreuna cu sapte tenori rusi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu.Eu i-am vazut la Moscova anul trecut,se ocupa doar de "cresterea" tenorilor ,(cum spune el)(nu stiu cu cine a fost ptr.ca anul trecut avea 21 tenori,toti ff buni.

In Timisoara a fost cu: SERGEY TUZHIK, VASILY EFIMOV, SERGEJ SPIRIDONOV,

KHACHATUR BADALIAN, KONSTANTIN TOLSTOBROV, MIKHAIL AKIMENKO.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×