Sari la conținut
Forum Roportal
bogdan_5844

Pareri despre AntiVir

Postări Recomandate

Intrebare:

Daca dezactivezi acel Automatic Update, cum crezi ca vei mai putea fi protejat in timp real, desi e mult spus tinand cont de faptul ca e un Av freeware?

 

Lasa-l sa-si ia update-urile!

 

Daca dezactiveaza acel "automatic update" nu e nici o problema. Nu e mare inginerie(si nici multa carte nu trebuie) sa dea un click dreapta pe "umbreluta" si un click normal pe "update" :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi-am downloadat acum cate va zile AVIRA antivirus si de atunci in momentul cand aprind calc imi apar extrem de multe chestii care ar fi virusate.cam din 20 in 20 de sec imi apare o chestie in care scrie A VIRUS OR UNWANTED PROGRAM WAS FOUND! WHAT SHOULD HAPPEN WITH THE FILE? dupa aia imi apare fisieru unde e localizat si mai scir dupa CONTAINE SIGNATURE OF THE WINDOWS VIRUS W32/JEEFO.si ma intreaba ce vreau sa fac MOVE TO QUARANTINE,DELETE,RENAME,ACCES DENY,RENAME.am incercat toate variantele si tot degeaba.in plus toate programele si jocurile care ar fi virusate nu le pot deschide.am mai incerat sa le downloadez din nou de pe internet dar cand vreau sa downloadez mi se blocheaza pagina.acum nu pot decat sa stau pe explorer in rest nici messul,winampul,odcul si restul prog si jocurilor nu functioneaza.am mai incercat sa formatez calc dar imi da o eroare cand instalez xp desi eu l-am mai instalat de 2-3 de pe aceleasi cduri.imi puteti spune si mie ce as putea face.a...si am incercat sa-l sterg si tot degeaba raman 2 fisiere care nu merg sterse pt ca cica ar fi deschise.MA POATE AJUTA SI PE MINE CINEVA VA ROG MULT

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am o problema cu antivirusul( avira antivir)De cateva zile nu mai reusesc nicicum sa-i fac update,imi apare ca nu se poate conecta la server.Netul imi merge foarte bine.Cand dau "start update"imi apare mesaj de genul" no connection to the internet..."Cand reuseste sa se conecteze,imi apare mesaj de eroare,de genul"an error has occured on this page" Windows-ul e instalat recent.Am dezinstalat antivirusul,am dat restart,apoi am sters si folderul din C/ PROGRAM FILES,am reinstalat din nou ,dar imi da aceeasi eroare. Va rog mult de tot,daca cineva are vreo idee ce-ar putea fi,HELP !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mi-am downloadat acum cate va zile AVIRA antivirus si de atunci in momentul cand aprind calc imi apar extrem de multe chestii care ar fi virusate.cam din 20 in 20 de sec imi apare o chestie in care scrie A VIRUS OR UNWANTED PROGRAM WAS FOUND! WHAT SHOULD HAPPEN WITH THE FILE? dupa aia imi apare fisieru unde e localizat si mai scir dupa CONTAINE SIGNATURE OF THE WINDOWS VIRUS W32/JEEFO.si ma intreaba ce vreau sa fac MOVE TO QUARANTINE,DELETE,RENAME,ACCES DENY,RENAME.am incercat toate variantele si tot degeaba.in plus toate programele si jocurile care ar fi virusate nu le pot deschide.am mai incerat sa le downloadez din nou de pe internet dar cand vreau sa downloadez mi se blocheaza pagina.acum nu pot decat sa stau pe explorer in rest nici messul,winampul,odcul si restul prog si jocurilor nu functioneaza.am mai incercat sa formatez calc dar imi da o eroare cand instalez xp desi eu l-am mai instalat de 2-3 de pe aceleasi cduri.imi puteti spune si mie ce as putea face.a...si am incercat sa-l sterg si tot degeaba raman 2 fisiere care nu merg sterse pt ca cica ar fi deschise.MA POATE AJUTA SI PE MINE CINEVA VA ROG MULT

 

 

Incearca sa dai scan online dupa fsecure sau trendmicro.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×