Sari la conținut
Forum Roportal
bogdan_5844

Pareri despre AntiVir

Postări Recomandate

Nu stiu ce intelegi tu prin "performante" dar eu stiu 2 lucruri:

 

1. NOD32 a primit o groaza de premii printre care si "Chip Editor's Choice" pentru cel mai bun antivirus pe 2005/2006.

2. UN SINGUR ...nu mai multe...UN SINGUR review ca lumea n-am gasit despre "Avira"

 

Trage tu concluziile mai departe :mda:

 

 

Ah si inca ceva...exista un motiv solid pentru care am scris punctul 1. Si asta pentru ca cei de la Eset (firma care a creat NOD32) au o excelenta echipa de prog. care in mai putin de 24 de ore de la lansarea oricarui virus pe 2005,2006 au avut antidotul si au pus update-urile pe site. Asa ca, nu conteaza doar cat de "performant" e un antivirus...ci si cat de eficient este sistemul de update.

Editat de ALX

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,am o intreabare: am incercat sa dezactivez AUTOMATIC UPDATES,pt antivirusul ANTIVIR PERSONAL EDITION CLASIC,dar n-am reusit nicicum.In urma cu vreo 8-9 luni,a fost la mine un amic(e plecat din RO,altfel as fi apelat la el)si stiu sigur ca a reusit.Am incercat tot posibilul,dar nu reusesc nicicum.Daca cineva stie cum trebuie sa procedez,rog din inima sa-mi dea un raspuns.Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU stiu ce ai incercat tu dar: daca dai un click dreapta pe "iconita" din colt se deschid acolo optiunile unde gasesti si setarile pentru a-i intrerupe "automatic updates".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare tuturor,am o intreabare: am incercat sa dezactivez AUTOMATIC UPDATES,pt antivirusul ANTIVIR PERSONAL EDITION CLASIC,dar n-am reusit nicicum.In urma cu vreo 8-9 luni,a fost la mine un amic(e plecat din RO,altfel as fi apelat la el)si stiu sigur ca a reusit.Am incercat tot posibilul,dar nu reusesc nicicum.Daca cineva stie cum trebuie sa procedez,rog din inima sa-mi dea un raspuns.Multumesc.

 

 

Intrebare:

Daca dezactivezi acel Automatic Update, cum crezi ca vei mai putea fi protejat in timp real, desi e mult spus tinand cont de faptul ca e un Av freeware?

 

Lasa-l sa-si ia update-urile!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intrebare:

Daca dezactivezi acel Automatic Update, cum crezi ca vei mai putea fi protejat in timp real, desi e mult spus tinand cont de faptul ca e un Av freeware?

 

Lasa-l sa-si ia update-urile!

Da,ai perfecta dreptate.Dar ma deranjeaza un singur lucru,vis-a-vis de "automatic update".Cand joc,si se activeaza update-ul,e destul de enervant.La urma urmei,eu imi fac update zilnic,deci nu am nevoie de acel servici.Oricum,mersi pt info.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:rock: Ce ti-e si cu oamenii astia!Nicicum nu-s multumiti...

Eu,nu stiu cum sa-l conving pe unul sa se updateze ca nici de-al dracu' nu vrea si tu ...te plingi.

Iti dau o idee:schimba-l! :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Undeva in Setting trebuie sa aiba optiunea Enable / Disable Automatic update, sau sa existe posibilitatea de a seta sa-si ia update-urile la o anumita ora. Cam asa functioneaza antiviralele.

 

Acum despre Antivir: nu l-am folosit sa-ti pot spune exact ce setari poti face, insa te sfatuiesc sa mergi pe site-ul producatorului si sa citesti prin Faq, sau trimite-le un mail si-ti vor acorda asistenta.

 

 

 

 

 

 

 

:lol2: Ce ti-e si cu oamenii astia!Nicicum nu-s multumiti...

Eu,nu stiu cum sa-l conving pe unul sa se updateze ca nici de-al dracu' nu vrea si tu ...te plingi.

Iti dau o idee:schimba-l! :rock:

 

 

Tu ce antivirus ai si de cand nu se updateaza? :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai am "Panda"si sunt foarte multumita de el saracu' dar dobitocii care mi l-au instalat nu mi l-au setat bine,nush ce ziceau ca au uitat sa-i faca si se tot screme saracu' sa se updateze zilnic si nu reuseste decit o data la doua...saptamini! :P Singur...

Ma tot someaza sa-i verific nu stiu ce setari dar eu cum nu stiu iar jigodiile care mi l-au instalat nu au timp de mine,ma tirai asa...

Dar nu cu el e problema ci cu "Spyware doctor"5.0 ... desi l-am luat de pe site-ul producatorului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

AM O MARE da mare problema cu norton antivirus l-am luat si eu ca trial ca sa vad cum merge da sincer nu prea m-a multumit parca mai bun a fost bitdefender v10 ma rog acum vreau sa dezinstalez nortonul da nu merge de nici o culoare de la -adaugare sau eliminare program(am windowsul in romana)imi da ,,Setup Cannot be installed because there was a problem authenticating your Microsoft Windows Installer iar dak vreau sa-l sterg imi spune ''imposibil de sters s32evnt.dll:acces refuzat Verificati dak discul nu este plin sau protejat la scriere si daca fisierul nu este deschis''daca stie careva ce as putea sa fac?..........................

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×