Sari la conținut
Forum Roportal
bose

Template-uri

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am eu cateva mii... sau mai multe;)

sursa: torrents! -> http://torenti.no-ip.ro (daca nu stii de unde sa incepi)

--------

insa ca idee, din cate am nu cred ca am folosit macar unul asa cum este, ori am facut modificari majore, ori am combinat 2-3 si am facut altul, ori doar ca inspiratie ! Numai bine, ty ty !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As vrea sa-mi dati si mie cateva lincauri de template-uri web de unde pot sa downloadez FREE website-uri, mai te inspiri de acolo, mai furi o bara un meniu, le mai prelucrezi si asa iti iese o pagina web stas.

 

Chiar daca sunt total impotriva templaturilor dar imi place sa ma uit la ele si sa imi imbogatesc imaginatia de webdesigner.

 

Va multumesc anticipat.

 

 

 

The club of website and flash templates

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Templateuri dragute, mai ales pentru incepatori...

 

www.htmltemplates4free.com

 

dragute de aruncat in capul tau de smecher.

ce sa fac un incepator cu ele?

ai facut vreodata vreun site...de oricare?

 

ce sa faca un incepator cu saraciile alea?!

 

bai, uitati de template-uri html, css..s-au dus de acu 5 ani.

astea sunt doar de inspiratie, de ciordeala poate, sa iei un background , si ce mai gasesti pe-acolo

asa le fac toti, ciordesc imaginile si obiecte grafice de la ..nu zic numele ca e un site comercial celebru

si cica fac template-uri originale..pai, daca furi in draci si le amesteci e si normal

ati vazut cat de mult conteaza ...culorile, si orice pui

asta e munca celor care au facut acele imagini, si care de obicei iau ..stiti voi ce in gurita

 

nu mai exista site fara un CMS, fie ca este wordpress, joomla sau joovli, aia noastra

deci astea sunt cele mai simple posibil

nu mai puneti oamenii pe curse aiurea..d-astea cu template-uri html si CSS

un CMS inseamna ca poti controla fiecare pagina a unui site, fara ca s-o faci..una cate una

inseamna mai mult , dar pentru un incepator asta conteaza cel mai tare

( CMS -content management sytem, un fel de a controla continutul unui site dintr-un singur loc

acel loc se numeste "admin panel" si de-acolo se pot crea rapid oricte pagini vreti)

deci poate crea pagini statice, adica html in browser, dintr-un site dinamic php

pe cand acele template-uri au decat o pagina, si cu aia mori

pentru fiecare alta pagina , va trebuie sa copiati pagina initiala si apoi s-o modificati cu mana , manual!

 

luati wordpress , faceti un site full in 3 minute,e si tradus pe limba noastra si apoi cautati template-uri

daca va duce capul puteti face ceva original, daca va chinuiti putin veti reusi si fara talent

daca nu,furati-le si cu asta basta.

 

dar daca le furati ca boii, ce o sa scrieti in site..tot furaciuni?

si daca , da.......in afara de mama, tata si vreo 5-6 ametiti ,cine dracu o sa vina sa le vada?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×