Sari la conținut
Forum Roportal
jhee2002

internet

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am un abonament de 9$ la rds si as vrea sa il schimb cu unul de 19$ pe care sa il impart la 2 calc .

Vreau sa pun un router wirlles ca sa elimin firele dintr-o camera in alta.

Cine imi poate spune daca wirlles-ul afecteaza cu ceva conexiunea,viteza net-ului???

Nu ma pricep prea bine,sper sa se inteleaga ce am intrebat:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau sa pun un router wirlles ca sa elimin firele dintr-o camera in alta.

Cine imi poate spune daca wirlles-ul afecteaza cu ceva conexiunea,viteza net-ului???

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am testat familia de Routere wireless Linksys WRT54G (GL, GC) si va garantez ca este o solutie optima pentru a evita cablurile intrinse prin casa, si pt a conecta 2 sau mai multe calculatoare la internet, folosind un singur abonament la RDS.

 

Desi sunt routere wireless, acestea au si 4 porturi pt LAN, deci daca simti ca viteza nu este cea optima pe calea aerului, atunci introduci cabluri in mica ta retea personala.

ATENTIE insa la ce echipamente folosesti la calculator pt retea wireless. De obicei cele integrate in laptopuri sunt slabute si receptioneaza semnalul prost, chiar daca este la 1m de router. Conteaza si adaptorul wireless pe care il ai pe calculator, nu numai cat de performant este routerul.

Editat de blue_wings

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va salut!

Am cateva nelamuriri in legatura cu retelele wirless,de aceea am apelat la acest topic.

1- Ce echipamente mi-ar trebui pt o mica retea wirless de exterior (max 100m)intre 3 calculatoare?

2- Impartit la 3 cacl.,un ab la internet de 1Mbps ar da randament?

3- V-as fi foarte recunoscatori pt ajutor! :bataita:

Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un abonament de 1 Mbps

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai....la noi e problema cu switch-ul....o sa trebuiasca pus la 100 m distanta si acolo nu am cum sa-l alimentez...exista switch pe baterii? sau altfel de sursa de curent[proprie]?un link....ms!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca este pe baterii; dar cand tragi cablul de retea poti trage si unul de curent.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×