Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

ce inseamna sa crezi in Iisus Hristos?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu intrebai ce inseamna ... nu cum se face :o:

 

Ti-am explicat indirect ce inseamna. Inseamna ca daca nu i-l ai pe Cristos, tot ce pierzi in viata asta nu vei primi inapoi, nici sanatatea, nici trupul, nici viata, desi vei fi inviat, dar numai pentru a fi legat in chinuri vesnice, in ABIS.

 

Cine crede in Cristos, va primi inapoi inmiit tot ce a pierdut in viata materiala.

 

Cine nu crede, sa ţină cu dinţii de ce are, ba l-as sfatui sa fure tot ce prinde de la altii, fiindca odata mort nu mai pupa nimic. Sa fure si de la orfani, si de la vaduve.

 

Cei care nu vor sa creada in Cristos sa ia exemplu de la politicienii nostri, de la hardau, nastase, astia stiu bine ca dupa moarte nu mai au nimic, de aceea actioneaza PUTERNIC aici.

Editat de iosafat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aha...hmmm, atunci sa ma bucur cand imi merge nashpa ? :o:

 

adica sa credem ca desi in viat asta ne e greu exista Iisus Hristos care ne va rascumpara si veseli vesnic? asta tre sa credem?

 

nu mai stiu unde am citit ca IIsus Hristos semnifica iubirea, rascumpararea ... implinirea legii ... sa credem in viata, sa traim cu iubire ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aha...hmmm, atunci sa ma bucur cand imi merge nashpa ? :o:

 

adica sa credem ca desi in viat asta ne e greu exista Iisus Hristos care ne va rascumpara si veseli vesnic? asta tre sa credem?

 

Nu neaparat, poti sa intri in politica si sa furi de la flamanzi si ultima bucata de paine, sau orice vrei tu.

 

Oricum pana la urma tot la batranete, boala si singuratate ajungi, dar macar sa sti ca ai trait bine cat ai fost tanar.

 

Nu sa ajungi batran si frustrat ca hardau, sa+ti cumperi din banul public masina de lux ca fotbalistii.

 

E mai bine sa actionezi de tanar, sa fi bogat, sa calci in picioare pe cei mai slabi, sa-ti fie tie bine, ca oricum Cristos nu exista pentru toata lumea, decat pentru cei alesi.

 

N-ai cum sa crezi in Cristos decat daca ai fost pus deoparte de El inca dinainte de a te fi nascut.

 

Ori daca ai fost sau nu pus deoparte n-ai de unde sa sti, asa ca zic sa dai la cotoaie la toti care-i prinzi in cale si sa iesi tu in fata.

Editat de iosafat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:evil:

 

ai tu ce ai cu hardau

 

da io nu-s de acord cu ce zici tu

 

n-am de gand sa fur si sa dau cotoaie

 

merci de aversiune, nu era necesara ... :o:

 

de ce ai mereu sabia scoasa din teaca?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ar trebui sa incerci sa faci o baie in acid sulfuric. Sunt curios dupa ai spune ca a fost o iluzie?:o:

Sa crezi in isus inseamna sa iti fie frica, iar frica la randu ei genereaza lasitate. Asta este mostenirea reconvertita prin care s-au folosti altii de numele lui isus.

Mai bine sa mergem cu pieptul plin de curaj in iad...Si cu tablita deasupra capului:"nu e las".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai bine sa mergem cu pieptul plin de curaj in iad...Si cu tablita deasupra capului:"nu e las".

 

Daca te simti cu musca pe caciula si ai motive sa iti fie frica, atunci s-ar putea ca drumul tau sa intersecteze iadul. Cine stie, poate ca isus a fost chiar fiu de diavol din moment ce a murit asa urat....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×