Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

"A fost odata ca niciodata", asa incepe o poveste, asa incepe si istoria. Insa de aceasta data, ea, istoria, imbraca alte forme - pop amestecat cu muzica franceza de la Curtea regala.

Ludovic al XIV-lea a devenit cel mai mare şi cel mai admirat rege al vremii. El a urcat pe tron

post-1748-1168809673_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

unde se joaca asta?eu nu am auzit de piesa asta si as vrea sa o vad.imi place mult istoria de la ludovic.am citit si volumele "regii blestemati" de fracois villon si de atunci am ramas fermecata de povestea lantuli regal ludovic.astept raspuns.pupici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
unde se joaca asta?eu nu am auzit de piesa asta si as vrea sa o vad.imi place mult istoria de la ludovic.am citit si volumele "regii blestemati" de fracois villon si de atunci am ramas fermecata de povestea lantuli regal ludovic.astept raspuns.pupici

 

Salut, Irina! ;-)

Din pacate nu am mai vizitat de mult acest forum si abia acum am vazut mesajul tau. Trupa "Le Roi Soleil" a avut reprezentatii in multe orase europene. Dupa 2 sezoane extraordinare in 2005 si 2006, anul acesta, trupa se pregateste sa isi ia la revedere de la spectacol in capitala Frantei (6, 7 si 8 iulie 2007). Sunt foooarte multe lucruri interesante de spus despre aceasta comedie muzicala.

Daca folosesti BitComet, ai sanse sa gasesti spectacolul, mai putin subtitrarea. Ca sa-ti faci o idee, poti vedea pe Youtube extrasul de pe DVD.

 

Track-uri din spectacol:

01. Ca marche

02. Je fais de toi mon essentiel

03. Un geste de vous

04. Tant qu'on reve encore

05. La vie passe

06. Pour arriver a moi

07. Entre ciel et terre

08. Ou ca mene quand on s'aime

09. Alors d accord

10. S'aimer est interdit

11. Contre ceux d'en haut

12. Encore du temps

13. Et vice Versailles

14. Je serai

15. J'en appelle

16. L'arrestation

17. Qu'avons nous fait de vous

18. Etre a la hauteur

19. Requiem arternam

20. A qui la faute

21. Repartir

 

Daca vei vrea, voi reveni cu alte insemnari despre Le Roi Soleil. Toate cele bune!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Wow! O sa studiem. Multumesc baby blue!

 

O sa pun aici un link cu ceva superb :

, chiar caut sa imi cumpar dvd-ul.

Si acum o sa ma dau mare. Am bilete pe 11 septembrie la Notre Dame de Paris, la Stadio dei marmi in Roma. Concertul vietii mele. :crazy: Sun fe- ri-ci-ta :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×