Sari la conținut
Forum Roportal
fabyan

unitati optice

Postări Recomandate

plextor.

Spune-le şi despre costul dublu al unităţilor Plextor, faţă de orice altă marcă :pardon:

Era la fel şi pe vremuri, la CD-ROM-uri, şi tot aşa a rămas şi astăzi :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Spune-le şi despre costul dublu al unităţilor Plextor, faţă de orice altă marcă :)

Era la fel şi pe vremuri, la CD-ROM-uri, şi tot aşa a rămas şi astăzi ;)

 

yep ;) asta am uitat ....

 

cum de altfel n'ai sa vezi un mercedes sau BMW nou la un pret comparativ cu al unei dacii noi :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde: ce fel de unitate optica vrei sa-ti cumperi si cati bani ai alocat pt asa ceva. Daca vrei un dvd-rw si ai minim 200 ron, poti alege un Plextor. Chiar daca costa aproape dublu fata de restul unitatilor, firma isi spune cuvantul: extrem de silentios la scriere, audio extraction se face ff repede plus un software si un firmware de exceptie (Plex tools).

 

Daca vrei ceva ieftin si suficient de bun, recomand Aopen! Eu am un cd-rw Aopen 40x-12x-48x de aproape 2 ani si pana acum nu mi-a gresit nici un cd! In medie, am scris cate un cd/saptamana timp de aproape 2 ani. Am scris la toate vitezele de la 8x la 40x, am folosit zeci de modele de cd-uri, am scris si pe no names si n-am avut pb. Mi-amintesc ca l-am cumparat prin mai 2005 cu nici 600 000 lei. Pe vremea aia, cel mai ieftin cd-rw nou era un LG la 750 000. Pacat ca se gasesc greu pe piata noastra dar daca prinzi asa ceva, baga-te ca merita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×