Sari la conținut
Forum Roportal
vesperala

Influenta starii materiale asupra luarii deciziilor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am crezut că merită să dezbatem subiectul ...şi ajutăm cu părerile noastre ca un elev

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da ...

ce fel de raspunsuri cauti ? ample ? exemple concrete ?

 

 

 

cu c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai daca tot este vorba despre o tema ... mi-am adus aminte ca am avut si eu ceva asemanator la scoala...nu mai tin minte despre ce era vorba in eseu dar la sfarsit am scris ceva de genul ca daca exista dragoste in cuplu ... aceasta dragoste va invinge orice obstacol si va invinge mai ales saracia .... Am fost blamata de doamna profesoara pentru acest lucru .... chiar mi-a atras atentia intr-un mod foarte serios ca banii sunt lucrul cel mai important in viata si sa nu fiu naiva :cry: . Sunt foarte multe cazuri ... depinde de persoana si ce anume inseamna aceeasta stare materiala ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am crezut că merită să dezbatem subiectul ...şi ajutăm cu părerile noastre ca un elev

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pur si simplu...

starea materiala, mai buna sau mai rea, cum influenteaza individul in luarea deciziilor

 

Din experienta de viata am vazut ca : Banii ADUC fericirea !

 

ce inseamna pentru tine mai multe detalii ?????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pur si simplu...

starea materiala, mai buna sau mai rea, cum influenteaza individul in luarea deciziilor

 

 

 

hai să

Editat de vesperala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

depinde de cat de obiectiv sau subiectiv poate fi persoana respectiva in a lua o decizie!

 

daca este obiectiv inseamna ca nu-l afecteaza nimic starea sa materiala, si invers daca e subiectiv

in cazul in care niste persoane cu o stare materiala destul de buna ajung la saracie, atunci sunt mai multe categorii de oameni: unii pe care suferinta in face mai intelepti, altii devin mai inchisi in ei....unii devin rai (hoti, criminali)...deci depinde si de sanatatea mintala

 

daca din contra au castigat o mare suma de bani si peste noapte au devenit bogati atunci vor fi: mandri si aroganti, si foarte rar vor fi persoane pe care sa nu-i afecteze lucirea banului, pentru ca stiti: Banul e ochiul dracului.

 

dar mai sunt si cei care au fost toata viata bogati si fac parte dintr-o foarte veche familie nobila.....logic ca astfel de persoane sunt educate si stiu sa se poarte cu bun simt in orice ocazie iar decaderea materiala nu-i va putea afecta...cel putin in ochii lumii

 

cei care au trait in saracie.....

daca sunt romani sufleteste atunci vor trai in armonie si pace, si vor fi harnici..etc

daca sunt tigani sufleteste :scare: tunci vor fi hoti, idioti si tot ce tine de scursurile civilizatiei :kisses:

 

voi cum va simtiti sufleteste? eu am suflet de elf :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×