Sari la conținut
Forum Roportal
gabriela83

Indemnizatia pentru femei insarcinate

Postări Recomandate

Buna as avea o intrebare legata de aceasta indemnizatie. Sunt insarcinata in luna a 3 am 12 luni lucrate cu carte de munca in ultimii 2 ani, insa in aceasta perioada am avut o intrerupere de 20 de zile datorita mutarii mele de la o firma la alta.As dori sa stiu daca in acest caz,( avand aceasta intrerupere) mai pot beneficia de indemnizatie.

va multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna as avea o intrebare legata de aceasta indemnizatie. Sunt insarcinata in luna a 3 am 12 luni lucrate cu carte de munca in ultimii 2 ani, insa in aceasta perioada am avut o intrerupere de 20 de zile datorita mutarii mele de la o firma la alta.As dori sa stiu daca in acest caz,( avand aceasta intrerupere) mai pot beneficia de indemnizatie.

va multumesc.

 

12 luni de cotizare pina la data nasterii trebuie sa ai...

 

Prin urmare, daca in momentul nasterii vei avea 12 luni de cotizare, vei beneficia de indemnizatia pentru cresterea copilului, nu pentru femei insarcinate... Nu am cunostinta de vreo indemnizatie pentru femei insarcinate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in momentul asta indemnizatia e egala si pentru cele casnice si pentru cele ce au muncit. ea este de aproximativ 6 milioane plus alocatia copilului 2 milioane (lei vechi). Parca asa am citit undeva... ma insel?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adicatelea imi da statul 900 roni pe luna :evil:

 

 

in momentul asta indemnizatia e egala si pentru cele casnice si pentru cele ce au muncit.

unde ai citit?? nu mi se pare corect :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... Nu am cunostinta de vreo indemnizatie pentru femei insarcinate.

indemnizatia pentru femei insarcinate se refera la concediul prenatal.

 

sa fie alocatie de 2 milioane? :o: Doamne ajuta! ;)

 

Adicatelea imi da statul 900 roni pe luna :spiteful:

suplimentul ala de 1 milion cred ca se acorda in anumite situatii numai :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiam doar de 200 ron pt bebe si 600 ron pt mamica, dar nu si de cei 100 ron-suplimentar.

Tot caut legea si nu o gasesc :o: , vreau sa ma lamuresc in totalitate ;)

 

suplimentul ala de 1 milion cred ca se acorda in anumite situatii numai :spiteful:

Adica? In care?

 

 

Vreau legea :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

citeste si tu pe aici, poate te lamuresti :o:

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63159

 

stimulentul se acorda in cazul in care incepi serviciul, renuntand la concediul de crestere al copilului pana la 2 ani si se acorda suplimentar veniturilor salariale. dar nu se mai acorda indemnizatia. pana de curand stimulentul era de 3 mil, dupa 1 ian 2007 este de 1 mil. a scazut, ca si indemnizatia pentru cresterea copilului pana la doi de altfel, care a scazut de la 8 la 6 mil/luna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×