Sari la conținut
Forum Roportal
Go!!!

Cum poti interpreta un compliment...ca sa nu regreti ca l-ai

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum vreo doi ani, la o petrcere in aer liber (eram la niste prieteni care dadeau un party cu dans in gradina lor frumoasa), eram mai multe persoane care inca nu ne cunoscuseram cu totii. Eram neinsotita, dar aveam pe cineva in perioada aceea. Am ales sa ma imbrac lejer, intro fusta mini de blugi, pantofi plati din piele alba de antilopa si un top alb, decoltat, era foarte cald. Eram bronzata si plina de verva, recunosc ca ma cam fataiam si imi scoteam nurii in evidenta, nu vad de ce n-as fi sincera! Asa, acum am pus pe tapet cadrul in care se petrecea actiunea. La un moment dat, un tip cu vreo 10 ani mai in varsta decat mine, manierat si sexi, extrem de elegant si atragator, a venit langa mine cu o cupa de sampanie (pe care n-o cerusem, era un pretext, evident!). Si mi-a spus:

"Te tot urmaresc de doua ore. Mi-ar placea sa fiu fusta ta de blugi si sa ma imbraci zilnic". Atat...ca eu am plecat de-acolo si mi s-a parut ca era vulgar. Fusta era si stramta si scurta, ca asa era moda...ma imbraca la milimetru!

Gandindu-ma la el, mai tarziu, mi-am dat seama ca poate gresisem ca i-am intors spatele, cu atat mai mult cu cat ne-am mai intalnit ulterior si mi-am dat seama ca nu era deloc un "fustangiu" oarecare, dimpotriva.... Voi ce ziceti? M-am suparat fara motiv, am inteles gresit complimentul sau el nu a stiut cum sa-mi spuna ca ma doreste? Sau a stiut? Am ratat ceva?

V-ati intalnit cu situatii similare in viata? Sper ca veti raspunde, e important! :crazy:

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vei sti niciodata daca ai facut bine sau ai facut rau! A fost alegerea ta pe moment, bazata pe faptul ca daca ii raspundeai la avansuri te considerai usuratica..dar cred ca tocmai prin atitudinea ta l-ai facut sa se infierbante...Cred ca daca stateai si lamureai problema acolo era mult mai bine, mai ales pentru viitoarele tale regrete si ganduri..

Oricum, fetelor, daca va imbracati cu fudte mini si bluzite decoltate si mai si dansati lasciv, nu trebuie sa va simtit jignite daca va mai agata baieti...luati-o pur si simplu ca pe un compliment si, cel mai important, nu uitati ca nu sunteti victime in acele momente...Va place sa fiti admirate , va place sa fiti privite cu jind...Si noua ne place sa va privim, asta e adevarul...

Este un joc de-a vanatorul si prada..uneori noi suntem prada,alteori voi sunteti..depinde de situatie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Posibil sa ai dreptate, totusi sa iti spuna cineva ca ar vrea sa fie "fusta ta cea stramta de blugi"... :crazy:

 

I-ai spune unui barbat ca ai vrea sa fii "camasa lui cea descheiata la gat"? Parca suna mai lejer! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie nu mi s-a parut a fi vulgar doar ca tu...ai fi putut sa ramai si sa continui discutia pe un fagas care iti convenea astfel incat sa vezi cate "parale" face omul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mie nu mi s-a parut a fi vulgar doar ca tu...ai fi putut sa ramai si sa continui discutia pe un fagas care iti convenea astfel incat sa vezi cate "parale" face omul

 

Posibil, m-am gandit si eu la asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
I-ai spune unui barbat ca ai vrea sa fii "camasa lui cea descheiata la gat"? Parca suna mai lejer! :crazy:

 

 

eu la tine mă refeream ....nu la el...la ce poţi face tu...

 

 

 

personal cred că ai pierdut, dar ... e fapt consumat şi nu merită să priveşti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Te tot urmaresc de doua ore. Mi-ar placea sa fiu fusta ta de blugi si sa ma imbraci zilnic". Atat...ca eu am plecat de-acolo si mi s-a parut ca era vulgar. Fusta era si stramta si scurta, ca asa era moda...ma imbraca la milimetru!

Gandindu-ma la el, mai tarziu, mi-am dat seama ca poate gresisem ca i-am intors spatele, cu atat mai mult cu cat ne-am mai intalnit ulterior si mi-am dat seama ca nu era deloc un "fustangiu" oarecare, dimpotriva.... Voi ce ziceti? M-am suparat fara motiv, am inteles gresit complimentul sau el nu a stiut cum sa-mi spuna ca ma doreste? Sau a stiut? Am ratat ceva?

V-ati intalnit cu situatii similare in viata? Sper ca veti raspunde, e important! :D

 

Din punctul meu de vedere asta este un compliment extraordinar, pe care noi il facem atunci cind ne place cineva foarte mult. Si acest gen de complimente nu- l faci cind ai 20 de ani, ma refer ca barbat. Este cu mult mai de pret decit cliseele binecunoscute cu luna si cu stelele. Din pacate sinteti foarte putine(cu adevarat femei) care puteti sa apreciati asa ceva si sa nu va cramponati in conventionalismul zilnic. Fii sigura ca ai pierdut ceva super si inedit. Sint convins ca habar nu ai cum e sa te doreasca un barbat cu adevarat. Ce sa ii faci... prejudecatile..bata le vina ... :crazy:

Editat de Ares444

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×