Sari la conținut
Forum Roportal
k_ary

casatorie cu un roman care munceste in sua

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am rugamintea, daca cunoaste cineva sa imi spuna daca crede ca este posibil acordarea unei vize de logodna cu un cetatean roman care este stabilit in sua, acolo avand locul de munca si ce alte conditii m-ar putea ajuta pentru obtinerea vizei.

Eventual sa aduc dovezi referitoare la necesitatea de a reveni in tara, legate de profesie...

Bineinteles pot dovedi ca relatia este de lunga durata, inainte ca prietenul meu sa se stabileasca in sua.

Va multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am rugamintea, daca cunoaste cineva sa imi spuna daca crede ca este posibil acordarea unei vize de logodna cu un cetatean roman care este stabilit in sua, acolo avand locul de munca si ce alte conditii m-ar putea ajuta pentru obtinerea vizei.

Eventual sa aduc dovezi referitoare la necesitatea de a reveni in tara, legate de profesie...

Bineinteles pot dovedi ca relatia este de lunga durata, inainte ca prietenul meu sa se stabileasca in sua.

Va multumesc!

 

 

Doar Ambasada Americana decide de viza daca primesti sau nu, unele au primit in trecut dar erau si alte legi. Din zi ce trece se schimba si legile asa ca si ghicitul meu e tot asa de bun ca al oricui.

 

El trebuie sa-ti trimita o invitatie ... dar stie el ce are de facut !!! Tu doar sa ai pasaportul valabil cel putin 6 luni cand apelezi pentru viza, dar daca vreti sa va casatoriti trebuie sa le spui, si el sa treaca pe formularul de invitatie ca scopul vizitei este casatoria. Asa am auzit de la altii si au primit dar cu ani in urma. Sa ai poze cu tine din toate epocile decand il cunosti si e bine sa stii engleza, sa poti descrie pe el si sa vorbesti despre el.

 

Daca nu este cetatean inca, nu te poate sponsora si daca nu gaseste sponsori !! nu stiu daca primesti viza, exceptie face daca va casatoriti in RO si merg treburile ca pe roate.

Sa mai intrebe si el pe cineva !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×