Sari la conținut
Forum Roportal
Elia

Din nou despre Chivot

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

NU ..!!! pentru ca tu nu citezi poezii frumoase pentru placerea inimii ....ci ai pretentia sa fii crezut!

 

Un Tata nu poate naste ! Ce poezie ce metafora si ce credibilitatemai are prostia asta ...Tata e tata doar cand naste o mama un fiu ...si ai uitat sa ne spui cum inainte de toti vecii mai era si mama in cer care l-a nascut pe fiu deci nu avem un Dumnezeu ci o Familie din 3 persoane in care probabil ca Mama Dumnezeu a murit de trebuia sa se apeleze la o biata fecioara

....mai ce de prostii iasa cand incerci sa dezvolti cu logica prostiile scrise in Biblie!

Asta inseamna ca Biblia e de fapt o carte care terfeleste in fel si chip numele si p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eva a fost nascuta dintr-o celula luata din coasta lui Adam. Interesant este ca astazi se recolteaza celule pentru multiplicare si clonare din maduva rosie a coastelor sau sternului, pentru ca acolo se gasesc celulele primordiale, din care poate lua nastere orice organ si chiar un om.

 

Daca omul poate asa ceva, de ce n-ar putea si Dumnezeu?

Crezi ca Dumnezeu nu poate crea din propria substanta o fiinta identica cu El??

Stiai ca Chivotul a fost gasit. Interesant este, ca pe capacul ispasirii a fost stropit sangele Mielului, jertfit pe stanca Golgotei. Acest lucru a fost posibil, deoarece lada a fost ascunsa intr-o caverna aflata chiar sub aceasta stanca. In urma cutremurului, care a avut loc dupa moartea lui Isus, stanca s-a fisurat, iar sangele s-a prelins si a picurat in cele din urma pe capacul lazii, numit si capacul ispasirii.

 

Acest sange a fost analizat din punct de vedere genetic, si rezultatul a fost senzational. Celulele nu contin 46 de cromozomi, cat ar fi normal pentru o celula umana, ci numai 24. In mod normal celulele umane au o zestre cromozomiala rezultata din insumarea a 23 de cromozomi proveniti de la mama si 23 proveniti de la tata. Cei 23 de cromozomi sunt formati din 22 de autozomi si un heterozom. Heterozomul poate fi un X sau un Y. Ei stabilesc sexul, prin insumare rezultand in final 44+XX pentru fete sau 44+XY pentru baieti.

 

Zestrea cromozomiala a sangelui lui Isus este formata din 22+X proveniti de la mama si un singur cromozom Y, care determina sexul masculin, de la Tatal. In total 24, respectiv 22+XY. Cei 22 de autozomi care ar trebui sa insoteasca heterozomul Y, lipsesc.

 

Ce importanta are acest lucru? Lada si continutul ei ar putea fi contrafacute, dar sangele nu. El sigileaza lada si ne asigura ca acesta este originalul.

Tu chiar vorbesti serios?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu chiar vorbesti serios?

Foarte serios!! ... Sau crezi cumva ca numai tu le stii pe toate?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Foarte serios!! ... Sau crezi cumva ca numai tu le stii pe toate?

Ce stiu eu e mai mult decat putin ...dar ma pot documenta din REALITATE daca vreau sa stiu mai mult .

Ceea ce tu nu poti ...vad ca ramai tot in lumea fanteziilor.

A

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce stiu eu e mai mult decat putin ...dar ma pot documenta din REALITATE daca vreau sa stiu mai mult .

Ceea ce tu nu poti ...vad ca ramai tot in lumea fanteziilor.

A

Editat de Elia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sangele a fost analizat de oameni de stiinta

Uite ce zice un genetician, Dr. Eugene Dunkley, care a participat la analiza sangelui lui Isus.

Dar Prof. Doctor Docent Alfred Birnbaum ...il contrazice si afirma ca ceea ce s-a descoperit este sange de capra amestecat cu urina !

iata linkul:

www.thegreathtrue.org/subcont/show/343/25/Birnbaum si vezi adevarul prcum ca Dunkley e un sarlatan care bate campii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar Prof. Doctor Docent Alfred Birnbaum ...il contrazice si afirma ca ceea ce s-a descoperit este sange de capra amestecat cu urina !

iata linkul:

www.thegreathtrue.org/subcont/show/343/25/Birnbaum si vezi adevarul prcum ca Dunkley e un sarlatan care bate campii!

Ce dovezi am eu ca doctorul tau spune adevarul? Pentru ca este si Prof.? Nu ajunge!

Editat de Elia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce dovezi am eu ca doctorul tau spune adevarul? Pentru ca este si Prof.? Nu ajunge!

Iti dai seama ca lucrarile neseioase pe care le citesti si citezi sunt de rasul curcii.

Iti dai tu seama ce zarva era daca se gasea Chivotul ...cum sarea tot mapamondul sa il studieze si analizeze si presa sa il filmeze ...si cand colo ....nimic ..... decat minciuna ta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iti dai seama ca lucrarile neseioase pe care le citesti si citezi sunt de rasul curcii.

Iti dai tu seama ce zarva era daca se gasea Chivotul ...cum sarea tot mapamondul sa il studieze si analizeze si presa sa il filmeze ...si cand colo ....nimic ..... decat minciuna ta!

Esti un mic copil!

Daca Israelul ar scoate chivotul la lumina, ortodocsii vor avea un motiv in plus sa recladeasca Templul.

 

Iar acesta ar fi un motiv pentru un al treilea razboi mondial. Sau tu crezi ca arabii vor fi de acord?

Editat de Elia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Esti un mic copil!

Daca Israelul scoate chivotul la lumina, ortodocsii vor avea un motiv in plus sa recladeasca Templul.

 

Iar acesta ar fi un motiv pentru un al treilea razboi mondial. Sau tu crezi ca arabii vor fi de acord?

Cred ca ai citit prea mult Biblia si ai patit ca saracu Don Quijote!

 

Pai chiar ar scoate-o la iveala ca le-ar folosi!

Tu nu sti ca azi Israelul a amenintat Iranul cu arma atomica?

Deci ei chiar vor acum acel razboi.... de ce nu scot chivotul....cred ca tu ai citit gresit si era trecut chilotul in loc de chivotul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×