Sari la conținut
Forum Roportal
Morrison

Influenta jocurilor asupra personalitatii

Postări Recomandate

Chiar discutam ieri cu un prieten si mi-a zis ca de cand joaca nustu ce joc a inceput sa se comporte ciudat ;) Jocul respectiv este Matrix. Acum nustu daca omul a inceput sa se urce pe pereti, dar sincer acum vreo 10 ani cand jucam doom ( :dee) dupa vreo 12 ore de omorat tot felul de bazaconii, ieseam din casa si aveam impresia ca ma misc in reluare. Plus ca eram alert tot timpul. Cand jucam transport tycoon ( cunoscatorii "stie" ), sunt grid-urile alea de iarba verde pe jos hasurate. Avem impresia apoi ca vad in fata ochilor tot felul de dungi si chestii :dee Nu, nu-sa tampit ! eram curios daca mai stiti intamplari din astea (patite de voi) legate de jocuri ..cu mai multe detalii daca se poate ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:o:...da jucam intr-o vreme ft mult "age of mythology" si deja incepeam sa aud in gol acele sunete pe care le scoteau trompetele cand erai atacat si incepeam sa-mi explic ca defapt acele sunete sunt doar in capul meu...ca eu nu-sa nebuna ca aud in vid si fara rost ::): ...da a trecut...ca m-am lasat de el si am inceput sims2 si vad in continuu caramizi :-_-: :o: ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De cand joc Sims 2 ma tot gandesc sa ma apuc de amenajari interioare... mi se pare ca am talent! ::spiteful:: ::crazy:: ::o::

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am jucat la "cats puls" , trebuia sa trag cu prastia in pisici si sa le bag pe geam intr-un castel (o aplicatie de 2lei -java) ...Asa bun.. dar cand am ajuns la tara si-am vazut pisicile alea multe din fata casei .... ghici ce-mi venea sa le fac... :) ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am jucat "Max Payne". Anjunsesem la episonul in care el este sedat si are visul acela ciudat in care merge pe urme de sange si trebuie sa se ghideze dupa plansul copilului lui, altfel cade in gol... chestia asta se joaca numai cu casti pentru ca trebuie sa fii atent din ce parte se aud suspinele (erau si suspionele sotiei lui). Era seara ...si era sa fac stop cardiac atunci cand a venit catelul meu si mi sa-a asezat pe picior.

 

Noaptea, evident am avut cosmar si multe nopti apoi visam urme de sange si plansete de copil. :) Aaaaaa! si incepusem sa cred ca ma indragostisem de vocea personajului.... :) Deci jocurile tampesc . :) ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda..am jucat si eu jocu ala cu pisici si dupa vreo luna cand vedeam pe strada mate nu ma puteam uita la ele ca mi le imaginam pe toate cu capu si picioarele rupte, cu matele scoase etc........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am jucat Syberia mi se parea ca peste sunt puzzle-uri pe care trebuie sa le rezolv si viata mi se parea un imens puzzle.M-a ajutat foarte mult sa ma concentrez mai bine.La fel si Journey sau mai ales jocul asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De cand joc Sims 2 ma tot gandesc sa ma apuc de amenajari interioare... mi se pare ca am talent!  ::unsure::  :^_^:  ::):

[snapbacca]28777[/snapbacca]

 

 

Ma minunez cand vad amenajarile interioare facute de copilul meu! (are doar 10 ani). Va invidiez pe amandoi! (glumesc) ca aveti talent la amenajari interioare. De fapt va admir! E un joc super! Are si papagali (nu deviez de la subiect?) :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea am patit astfel de lucruri totusi , cand jucam serious sam 2 imi ramaneau pe creier urletele acelor soldati fara cap care fugeau cu niste bombe in mana (cunoscatorii stiu ce spun) ::-:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×