Sari la conținut
Forum Roportal
sabina00

PAGINA DE JURNAL-Cand o femeie moare si renaste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

As putea sa plang fara lacrimi, sa rad fara dinti, sa urlu fara voce, sa ma rog fara credinta, sa merg fara picioare, sa scriu fara degete. Dar nu as putea niciodata sa urasc cine ma devoreaza, incingandu-ma si inrosindu-ma zi de zi dupa ce m-a rozolat la foc lent. Am crezut canibalii erau mai putin numerosi. Si totusi, nu reusesc sa-i urasc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dragostea e oarba! De acord... Te-a izbit la pamant, te-a taiat in bucatele si si-a mai sters si picioarele de ele! Simti ca durerea te copleseste, inima iti sangereaza, pieptul iti este amortit. Cazi la pat si nu ai vrea sa te ridici. Iei pastile sa dormi ca somnul sa-ti anestezieze suferinta: o ora si inca o ora... Insa ranile dor si cand dormi... dor mai tare, din ce in ce mai tare. Si te agiti in somn. Atunci te trezesti si spui: trebuie sa ma ridic! Si ma ridic. Simt cum trag dupa mine corpul obosit. Barbatii sunt falsi, egoisti, imaturi si parsivi? Unii dintre ei da. Cutitul cu care m-a injunghiat este inca inautrul meu. Ma intrept spre oglinda si imi privesc ochii inlacrimati. Vad in ei curajul unei femei careia nu i-a fost teama sa iubeasca. Stateam "goala" in fata lui, fara protectie, iar el ma taia, bucatica cu bucatica... fara sa stiu... Si cu toate astea nu il urasc pentru ca m-a mintit, pentru ca m-a lovit. Imi trag corpul insangerat, ma indrept spre baie. Deschid apa si ma cufund... Incet incet apa imi lasa pielea alba si neteda. Si aleg viata, dand, pierdand si suferind. Ma imbrac si deschid usa. Afara simt soarele care imi mangaie obrajii umezi. Altcineva, undeva, candva va stii sa aiba grija de mine si sa ma iubeasca. Nu lasati un barbat sa va inegreasca inima. Iubiti si daruiti fara masura si fara regrete. Cand v-au facut sa plangeti, bucurati-va ca inima voastra ramane pura si nu aveti teama. Suntem puternice si unice pentru asta! Un barbat care va face sa plangeti nu va merita! Aruncati "ieri", inchideti usa in urma voastra si lasati timpul sa va ajute... sa renasteti.

 

 

and your point is ? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io am sa iti dau topicul peste cap ... am o placere in a face asta ... :spiteful:

 

sunt femeile egoiste??

 

sunt femeile parte din durerea lor? Zicem ca ne abandonam total , le permitem bartilor sa faca tot ce vor din noi , si apoi suferim ... De ce? pt ca asa l-ai obisnuit .. Si apoi tot pe el dam vina , pe porcul si excrocul de barbat , dar nu vedem cum ne vindem cu o floare, cu un compliment , si gata iertam si uitam!

 

nu fiti naive ! nu va mintiti singure :mellow:

Editat de J0'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este barbatii astia niste porci, cum ajung sa ne intre pe sub piele cum ne fac una cu pamantul, nu ne mai lasa sa traim, ne sug sangele, ne exploateaza, ne pun sa stam in ce pozitie vor, le spalam, le curatam...si ei?? magarii!!! freaca telecomanda in mana, isi arunca odraslele cat colo, se imbata ca nesimtitii, uita sa mai vina acasa, slugarim la ei.....

 

 

Din ce in ce aud asta mai des. Vedem lucrurile prin prisma noastra, ne vaicarim din toate cacatisurile si bocim ca fraierele. Ce am vrea? Sa stea toata ziua dupa coada noastra sa ne aduca si bani acasa, sa fie si buni bucatari si toate cele ?

 

Eu ma intreb...noi ce dam la schimb?? :spiteful:

 

Va zic io: tipete, scoatem ochii, vesnic nemultumite, geloase...meritam sau nu un pumn in gura? :mellow:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

noi meritam si-un pumn in gura si-un buchet de trandafiri

 

ei merita si cocolositi si certati cand is nesimtiti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Io am sa iti dau topicul peste cap ... am o placere in a face asta ... :yahoo:

 

sunt femeile egoiste??

 

sunt femeile parte din durerea lor? Zicem ca ne abandonam total , le permitem bartilor sa faca tot ce vor din noi , si apoi suferim ... De ce? pt ca asa l-ai obisnuit .. Si apoi tot pe el dam vina , pe porcul si excrocul de barbat , dar nu vedem cum ne vindem cu o floare, cu un compliment , si gata iertam si uitam!

 

nu fiti naive ! nu va mintiti singure :)

 

Am deschis acest topic cu dorinta de a incuraja alte femei sa scrie randuri "desprinse" dintr-un jurnal, din povesti de dragoste placute si neplacute, traite si netraite. Iarta-ma insa, postarea ta este afara conceptului in sine. Nu inteleg deloc ce vrei sa exprimi cu aceste cuvinte ale tale: "dar nu vedem cum ne vindem cu o floare, cu un compliment , si gata iertam si uitam!". Cred insa, nu ai citit bine randurile mele.

 

Este barbatii astia niste porci, cum ajung sa ne intre pe sub piele cum ne fac una cu pamantul, nu ne mai lasa sa traim, ne sug sangele, ne exploateaza, ne pun sa stam in ce pozitie vor, le spalam, le curatam...si ei?? magarii!!! freaca telecomanda in mana, isi arunca odraslele cat colo, se imbata ca nesimtitii, uita sa mai vina acasa, slugarim la ei.....

Din ce in ce aud asta mai des. Vedem lucrurile prin prisma noastra, ne vaicarim din toate cacatisurile si bocim ca fraierele. Ce am vrea? Sa stea toata ziua dupa coada noastra sa ne aduca si bani acasa, sa fie si buni bucatari si toate cele ?

 

Eu ma intreb...noi ce dam la schimb?? :yahoo:

 

Va zic io: tipete, scoatem ochii, vesnic nemultumite, geloase...meritam sau nu un pumn in gura? :crazy:

 

 

Ops, cred ca s-a schimbat argumentul topicului :)

 

Este barbatii astia niste porci, cum ajung sa ne intre pe sub piele cum ne fac una cu pamantul, nu ne mai lasa sa traim, ne sug sangele, ne exploateaza, ne pun sa stam in ce pozitie vor, le spalam, le curatam...si ei?? magarii!!! freaca telecomanda in mana, isi arunca odraslele cat colo, se imbata ca nesimtitii, uita sa mai vina acasa, slugarim la ei.....

Din ce in ce aud asta mai des. Vedem lucrurile prin prisma noastra, ne vaicarim din toate cacatisurile si bocim ca fraierele. Ce am vrea? Sa stea toata ziua dupa coada noastra sa ne aduca si bani acasa, sa fie si buni bucatari si toate cele ?

 

Eu ma intreb...noi ce dam la schimb?? :roll:

 

Va zic io: tipete, scoatem ochii, vesnic nemultumite, geloase...meritam sau nu un pumn in gura? :D

 

 

Ops, cred ca s-a schimbat argumentul topicului :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este barbatii astia niste porci, cum ajung sa ne intre pe sub piele cum ne fac una cu pamantul, nu ne mai lasa sa traim, ne sug sangele, ne exploateaza, ne pun sa stam in ce pozitie vor, le spalam, le curatam...si ei?? magarii!!! freaca telecomanda in mana, isi arunca odraslele cat colo, se imbata ca nesimtitii, uita sa mai vina acasa, slugarim la ei.....

Din ce in ce aud asta mai des. Vedem lucrurile prin prisma noastra, ne vaicarim din toate cacatisurile si bocim ca fraierele. Ce am vrea? Sa stea toata ziua dupa coada noastra sa ne aduca si bani acasa, sa fie si buni bucatari si toate cele ?

 

Eu ma intreb...noi ce dam la schimb?? :yahoo:

 

Va zic io: tipete, scoatem ochii, vesnic nemultumite, geloase...meritam sau nu un pumn in gura? :roll:

 

 

Permite-mi cel putin sa am senzatia, ca n-ai vorbit serios! :yahoo:

Sa fie chiar asa de neatragator, in situatia unei femei casatorite, de exemplu? Eu nu cred. :)

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×