Sari la conținut
Forum Roportal
Rebel XP

Cel mai frumos oras din lume

Postări Recomandate

Chiar am constatat ca mai toate tarile au cate un oras pe care il numesc Venetia lor. Se pare ca are o oarecare rezonanta acest oras prin mai multe tari.

A,da, imi amintesc ca acum 1 an sau 2 si in Ro, zicea lumea ca s-a mutat Venetia la noi, cam jumatate de tara era asa. :crazy: Numai ca apa era mai murdara.

 

 

In privinta frumusetii si clasamentului pentru mine intotdeuna va ramane primul Parisul si apoi Milano or Nisa or..Roma...e greu sa spun care e pe 2, am multe amintiri frumoase din foarte multe orase pe unde am fost si am stat. :roll:

 

In viitor am de gand sa merg prin Maroc, si prin Sahara,si sa stau vre-un an pe acolo, prin triburile alea de tuaregi. Sa nu ma mai barbieresc, sa imi las plete, sa ma arda soarele, sa ma dau cu camila si sa traiesc ca si ei.

 

Si apoi sa va arat si voua pozele. :crazy: Ca sa ma laud, evident, si ca sa muriti de invidie!

 

Sint trucate aceste vizite scurte, ai nevoie de un pic de timp sa le iei pulsul :yahoo:

Da?! ok!

Becca, sa stai 6 ore. :crazy:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In viitor am de gand sa merg prin Sahara, sa imi las plete, sa ma arda soarele, sa ma dau cu camila si sa traiesc ca si ei. Si apoi sa va arat si voua pozele.

 

Este un serial la TV Dinastia Ratzelor Salbatice cu niste pletosi din mlastinile lui Mississippi in Louisiana, si aseara m-am uitat la ei pletosi, barbosi si nespalti dar nu toti dar bogati, multimiliardari din vanzari de fluiere cu sunet de ratza salbatica!!!

Te imaginez deja desi nu te cunosc ... cam cum ai arata dupa o vreme!!!

 

Becca, sa stai 6 ore. :crazy:

 

Nici la Phoenix nu ajung 6 ore unde chiar ca n-ai nimic ce sa vezi!!! inafara de case de batrini sau Resedinte cu Viata Asistata ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este un serial la TV Dinastia Ratzelor Salbatice cu niste pletosi din mlastinile lui Mississippi in Louisiana, si aseara m-am uitat la ei pletosi, barbosi si nespalti dar nu toti dar bogati, multimiliardari din vanzari de fluiere cu sunet de ratza salbatica!!!

 

Duck Dynasty ? :lol: Am ras de m-am prapadit la cateva episoade. Cum fac unii bani asa-i ? :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te imaginez deja desi nu te cunosc ... cam cum ai arata dupa o vreme!!!

:lol: Nici chiar ca aia! Nu iti creste barba asa de mare intr-un singur an.

As arata cam asa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Duck Dynasty ? :lol: Am ras de m-am prapadit la cateva episoade. Cum fac unii bani asa-i ? :rot:

 

Cand am vazut in desenele animate prin anii '70 fluierele numite duck callers, credeam ca e limbaj de Disney sa rada copiii ... dar nu e chiar asa!!! Europenii nordici dau comenzile cu milioane.

 

:lol: Nici chiar ca aia! Nu iti creste barba asa de mare intr-un singur an.

As arata cam asa...

 

 

Ai vrea tu sa arati ca Peter O'Toole :yahoo: odata intrat in desert, bedouinii nu te mai lasa din cireada!!!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

....

In privinta frumusetii si clasamentului pentru mine intotdeuna va ramane primul Parisul si apoi Milano or Nisa or..Roma...e greu sa spun care e pe 2, am multe amintiri frumoase din foarte multe orase pe unde am fost si am stat. :roll:

 

In viitor am de gand sa merg prin Maroc, si prin Sahara,si sa stau vre-un an pe acolo, prin triburile alea de tuaregi. Sa nu ma mai barbieresc, sa imi las plete, sa ma arda soarele, sa ma dau cu camila si sa traiesc ca si ei.

....

 

 

Apropo de Maroc, pana la desert s-ar putea sa dai si de ceva orase !

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In viitor am de gand sa merg prin Maroc, si prin Sahara,si sa stau vre-un an pe acolo, prin triburile alea de tuaregi. Sa nu ma mai barbieresc, sa imi las plete, sa ma arda soarele, sa ma dau cu camila si sa traiesc ca si ei.

 

Si apoi sa va arat si voua pozele. :crazy: Ca sa ma laud, evident, si ca sa muriti de invidie!

 

Da vezi sa nu-ti uiti ochelarii. :lol:

 

 

 

 

Ca sa spun care este cel mai frumos oras din lume, ar trebui sa le fi vazut pe toate.

Exact. De aia ar fi fost mai corect ca topicul sa fie despre cel mai mai frumos oras in opinia fiecaruia, din cele pe care le-a vazut. Altfel discutam din statistici, poll-uri de opinie si clasamente ale paginilor turistice. Nu se poate afirma ca orasul X sau Y e cel mai frumos din lume din moment ce presupun ca nici unul dintre noi aici nu a vizitat sau macar vazut in poze fiecare oras din lume. :doh:

Editat de Stifler's Mom
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol: Nici chiar ca aia! Nu iti creste barba asa de mare intr-un singur an.

As arata cam asa...

 

ce camila frumoasa :lol:

 

Ai vrea tu sa arati ca Peter O'Toole :yahoo: odata intrat in desert, bedouinii nu te mai lasa din cireada!!!

 

good point :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×