Sari la conținut
Forum Roportal
Rebel XP

Cel mai frumos oras din lume

Postări Recomandate

Asta fara garduri la case mi se pare bestiala. Fata de noi, in special in Ardeal, cand megi si vezi ditamai gardurile cu porti inalte de 4 m.

 

Nici noi n-avem garduri sau porti in fata casei!!! In Ardeal e traditia nemteasca poarta grea de stejar parca si traditia tine pana la Timisoara in centrul orasului!!! de la secuime, era facut sa fie aparati de turci, tatari si alti atacatori.

 

Ador Paris oricand!!!

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

orlando-fl.jpg - Centrul comercial, mai mult ca sigur;

Epcot-Orlando.jpg - Epcot, Disneyworld;

mcofw_phototour23.jpg?Log=1 - Seaworld, cu bine-cunoscutul mamifer numit Shamu;

mcosw_phototour32.jpg?Log=1 - si locul unde ma duceam aproape in fiecare zi, dupa servici.

 

Ca infrastructura, Orlando va ramane pe primul loc, urmat de Miami, unde am stat doar 5 ore. Asta pana voi ajunge in orasul visat si descris de mine cu cateva postari in urma.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai vazut Viena si in 2008?

Tocmai in 2008 n-am vazut-o. :)

Mi-ar placea mult sa ajung in Miami si eu. Chiar si numai pentru 5 ore. :)

Iti las o poza inzapezita, cu un satuc(Hattem) din asta din povesti,

Superb! :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai in 2008 n-am vazut-o. :)

Mi-ar placea mult sa ajung in Miami si eu. Chiar si numai pentru 5 ore. :)

Deci nu-i o pura coincidenta faptul ca au golit orasul special pentru mine, ca sa-l pot vizita in liniste.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh, a uitat el sa spuna ca nu sunt garduri in fata casei, ca in spate sunt de 2 metri :)

In Olanda, exista cate o moara in fiecare satuc si oras. Nu mai functioneaza, dar sunt ingrijite si le poti vizita in anumite zile din saptamana.

 

Pentru mine, cel mai frumos oras din lume, este Sydney. Pe locul doi, este un orasel din Olanda, Giethoorn, numit Venetia Olandei. Locul 3, categoric Viena.

 

Iti las o poza inzapezita, cu un satuc(Hattem) din asta din povesti, despre care vorbea Laurici/Two :)

Eh,eu le-am admirat in mare din masina sau pe la prieteni,si majoritatea din Belgia, dar astia nu aveau gard. Pentru ca in spatele casei era camp.:lol: In plus, in Belgia nu ninge.

 

Dar e frapant asa sa vezi cu ochii tai ceva ce pare desprins din filme.Cel mai mult mi-a placut originalitatea lor privind cutiile de scrisori. Am vazut de la bidoane din aluminiu pentru lapte, la bufnite sau cine stie ce forme ciudate. Dar si piticii de gradina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh, a uitat el sa spuna ca nu sunt garduri in fata casei, ca in spate sunt de 2 metri :)

In Olanda, exista cate o moara in fiecare satuc si oras. Nu mai functioneaza, dar sunt ingrijite si le poti vizita in anumite zile din saptamana.

 

Pentru mine, cel mai frumos oras din lume, este Sydney. Pe locul doi, este un orasel din Olanda, Giethoorn, numit Venetia Olandei. Locul 3, categoric Viena.

 

Iti las o poza inzapezita, cu un satuc(Hattem) din asta din povesti, despre care vorbea Laurici/Two :)

 

La Sydney mi-ar place sa merg o data de revelon, sa vad si eu artificiile acelea nemaipomenite. :yahoo:

 

Chiar am constatat ca mai toate tarile au cate un oras pe care il numesc Venetia lor. Se pare ca are o oarecare rezonanta acest oras prin mai multe tari.

 

Super poza, chiar ca seamana cu un oras din basme , mai ales asa cu multa zapada!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ar placea mult sa ajung in Miami si eu. Chiar si numai pentru 5 ore. :)

 

Sint trucate aceste vizite scurte, ai nevoie de un pic de timp sa le iei pulsul :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×