Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu tocmai mi-am facut injectia,si cam la doua ore dupa ea ,iau un algocalmin.Si cam atat.Daca mai este nevoie maine sau poimaine mai iau cate unul.Acum totul depinde de reactiile care le resimte si cat este de sensibil la dureri.Poate sa ia si cate un paracetamol la nevoie,dar sa nu exagereze.

SANATATE SI SUCCES!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut... dintr o greseala am descoperit k sunt un posibil purtator d hepatita B... am vazut k va mai pricepeti...dak poate sa mi spuna cnv dak sunt bune analizele as fi f recunoscator.

 

Anti HBe - pozitiv

Ag HB - negativ

Anti Hd-negativ

Ag Hd-negativ

 

si ADN viral hepatita B 104 Ui/mL

 

dak imi poate spune cnv... as fi f recunoscator ... nu mai am rabdare pana ajung la doctor marti.. multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut... dintr o greseala am descoperit k sunt un posibil purtator d hepatita B... am vazut k va mai pricepeti...dak poate sa mi spuna cnv dak sunt bune analizele as fi f recunoscator.

 

Anti HBe - pozitiv

Ag HB - negativ

Anti Hd-negativ

Ag Hd-negativ

 

si ADN viral hepatita B 104 Ui/mL

 

dak imi poate spune cnv... as fi f recunoscator ... nu mai am rabdare pana ajung la doctor marti.. multumesc

 

nici un rasp nik?!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna uly87star.Analizele aste nu sunt complete.Unele sunt scrise incomplet .Virusul hepatic are doua tipuri de antigene:unul HBs care este la suprafata virusului si unl Hbe aflat in interiorul virionului.Anti Hbe iti arata k virusul B nu se replica si ca, contagiozitatea sangelui este mica.Celelalte analize nu le inteleg.Probabil k AgB cum ai sris u este AgHBe care iti indica acelasi lucru ca si AntiHBe.celelalte doua iti arat ca nu esti purtator si de virusul d ceea ce este un lucru bun.Viremia este mica dar totusi trebuie sa ai grijaSi in k o data:aceste analize nu sunt complete pentru a-ti putea creea o imagine generala asupra starii ficatului tau. Multa sanatate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna...e pentru prima data cand accesez acest site... sunt intr-o sit destul de nasoala pot spune. simt nevoia sa ma descarc. mi-am facut niste analize de angajare si surpriza mi s-a zis ca am hbs pozitiv....am zis ca nu se poate sunt vaccinata acum 3 ani dar...nu mai stiu mi-e tare greu sa ma obisnuiesc cu gandul am 23 sunt casatorita si o multime de vise de realizat. sper sa le pot realiza. inca nu stiu in ce faza sunt acuta sau cronica stiu doar ca acum 5 luni am fost la stomatolog si poate de acolo in alta parte nu stiu. inca sunt in stare de soc si ma gandesc la tot ce e mai rau. nu pot sa nu ma gandesc...un sfat va rog ar conta mult.....multumesc anticipat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa iti faci mai multe analize sa vezi exact in ce situatie esti.Pentru asta trebuie sa mergi la un doctor de specialitate,adica hepatolog sau gastroenterolog sau de infectioase.Oricum,nu dispera!!!!Este primul sfat intelept pe care ti-l putem da.Trateaza problema cu seriozitate ,dar nu cu disperare.

SANATATE!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor!!

Ce mai faci claudia?Cum te simti?ti-ai facut analize?Eu mi le-am repetat si mi-au iesit mai bune.Leucocitele au inceput sa creasca inapoi,iar transaminazele au scazut de la 280 la 210.Un pas mic dar important pentru mine.

In alta ordine de idei as vrea sa iti spun ca esti prea speriata si nu iti face bine deloc,mai ales acum in timpul tratamentului.Virusul asta o fi el blestemat ,dar nu trebuie sa il lasi sa iti controleze viata sau fiecare gand caci ajungi sa te imbolnavesti de nervi,mai ales ca acum din cauza tratamentului esti pe un teren destul de subred in privinta asta. Noi in primul rand trebuie sa fim recunoscatoare ca avem doar virusul B,nu il avem si pe D ,pentru ca in cazurile B+D lucrurile sunt putin mai complicate,si fetele pot sa iti confirme lucrul asta.

Si spuneai ca iti cumperi interferonul? cum asa? si cat costa? sau de ce il cumperi?

Oricum iti doresc sanatate si incearca sa te linistesti si sa vezi lucrurile mai frumoase ,ca trecem noi si peste asta.

SANATATE TUTUROR!!!Iar celor care faceti interferon :CAPUL SUS ,PUTERE SI CURAJ,si intotdeauna cand sunteti deprimati ganditiva la altii paralizati sau ologi sau mai stiu eu cum care nici macar nu se pot scula din pat sau nu pot bea o cana de apa singuri.Nu lasati niste amarati de virusi sa va umbreasca bucuria de a trai fiecare clipa alaturi de cei dragi,care sufera si ei atunci cand va vad tristi si suferinzi.

VA SALUT SI VA DORESC TOT BINELE DIN LUME!!!!

:offtopic: :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×