Sari la conținut
Forum Roportal
malitzia

Preotul sau psihologul?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

intrebarea asta este putin cam indiscreta...oricum intrebarile pe care mi le puneam m-au afectat mult...m-au facut sa vad lumea cu alti ochi,intr-un sens negativ..m-au facut sa ma vad pe mine asa cum nu m-am vazut niciodata,sa imi schimb aproape toate conceptiile despre viata...oricum nu zic ca nu ar fi bun psihologul..dar uneori te face sa te gandersti prea mult la tine,sa te crecetezi prea in amanunt..si asta doare,mai tare decat iit imaginezi.....imtrebarile nu ti le pot spune....ma doare si acum doar cat imi amintesc

Da, este o intrebare indiscreta dar esti liber sa raspunzi in detaliu doar daca doresti. Nici nu ma asteptam sa raspunzi mai mult decit generalitati... nu degeaba exista confidentialitatea dintre medic si pacient si dintre preot si adept. Ambii folosesc metode care te fac sa te descoperi pe tine asa cum esti si care este adevarata relatie dintre tine si lumea inconjuratoare.

A te descoperi pe tine nu e un proces usor si uneori e dureros, dar tu ai facut macar primii pasi. De tine depinde daca esti suficient de decis ca sa ii faci si pe urmatorii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, este o intrebare indiscreta dar esti liber sa raspunzi in detaliu doar daca doresti. Nici nu ma asteptam sa raspunzi mai mult decit generalitati... nu degeaba exista confidentialitatea dintre medic si pacient si dintre preot si adept. Ambii folosesc metode care te fac sa te descoperi pe tine asa cum esti si care este adevarata relatie dintre tine si lumea inconjuratoare.

A te descoperi pe tine nu e un proces usor si uneori e dureros, dar tu ai facut macar primii pasi. De tine depinde daca esti suficient de decis ca sa ii faci si pe urmatorii.

 

este fff dureros sa te descoperi pe tien insuti,sa afli ca nu esti deloc asa cum te credeai....de cele mai multe ori adevarul doare,dar este cel mai bine sa il stim....si apropos eu am decis sa fac si urmatorii pasi in a ma cunoaste mai bine....si intradevar relatia dintre medic si pacient sau preot si adept este confidentiala,desi multi ar vrea sa stie ce tot vb cu psihologul sua cu preotul....eu am gasit mult ajutor in pers unui preot..si lumea(in specias"babele") a inceput sa zik ca eu ii bag prostii in cap acelui preot,ca ar fi ceva mai mult intre noi....si asta m-a deranjat enorm....pt ca mi se pare absurd...cum o pers in varsta are dreputl s aceara ajutorul unui preot iar un adolescent nu?....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×