Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

am obosit din dragoste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

zau, am obosit sa imi consum energia pe dragoste si tot ce implica ea... e fain, dar... acum imi doresc ceva cald si linistit, stabil si fara certuri si jocuri...

si e ciudat pentur mine pentru ca eu sunt mereu in cautarea a ceva nou sau de a decoperi sau lupta pt ceva...am obosit

 

voi ati avut perioade de-astea? e bine? e rau?

Editat de ellla

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

draga ella asa eram si eu acum cativa ani am avut o perioada in care obosisem de atatea clisee, jocuri, certuri (din dragoste). Mi-am dorit tare mult sa fiu linistita si chiar singura. Dupa un timp dorinta mi s-a indeplinit...Si acum duc o viata prea linistita imi doresc sa dau timpul inapoi pt ca vezi tu eu sunt o fire mai zburdalnica mai zbuciumata imi place sa traiesc orice clipa la maxim, sa simt adrenalina, iar acum nu fac altceva decat "dorm", hibernez intr-o stare de liniste dar mult prea liniste...Deci, prin urmare traieste clipa si nu-ti dori liniste, caci s-ar putea ca sufletul sentimentele si mintea sa-ti adoarma in linistea mult dorita, vei simti ca numai existi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
zau, am obosit sa imi consum energia pe dragoste si tot ce implica ea... e fain, dar... acum imi doresc ceva cald si linistit, stabil si fara certuri si jocuri...

si e ciudat pentur mine pentru ca eu sunt mereu in cautarea a ceva nou sau de a decoperi sau lupta pt ceva...am obosit

voi ati avut perioade de-astea? e bine? e rau?

Exista o teorie numita socionica ce studiaza interactiunea dintre oameni. Conform acestei teorii, se produce o specializare umana si din 4 functii fiecare cu cate 2 directii, o persoana dezvolta 2 mai bine...

Partea interesanta vine la interactiune... daca cele 2 pesoane au o structura psihologica ce faciliteaza interactiunea optima dintre functii, fiecare isi va folosi functiile optim. Daca in schimb exista un dezechilibru, in urma interactiunii se va adopta un model functional deficient ce va dicta ori suprasolicitarea uneia din functii ori nefolosirea functiilor predominante... ambele situatii fiind destul de traumatizante.

 

Mai concret, anumite persoane te pot goli de energie, altele te pot enerva constant, altele te pot plictisi pana la lacrimi DAR cu o persoana compatibila lucrurile stau ceva mai diferit... Cu o astfel de persoana, lucrurile care iti placeau dar care poate inaite iti erau reprosate, acum devin laudate. Punctele slabe pe care le ai, si de care esti de altfel constienta, in loc sa-ti fie reprosate sunt protejate si compensate... in fine... interactiunea este destul de motivanta pentru ambele persoane.

 

Vrei sa faci o pauza... e dreptul tau... sfatul meu este sa studiezi si sa te intelegi mai bine, sa intelegi cum functionezi si apoi sa incerci sa intelegi cum functioneaza dualul tau pentru ca mai apoi sa incerci sa-l recunosti printre persoanele pe care le intalnesti... :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai am iesit ... si nu e bine ..si nu voiam sa ies ...decat sa spun ce simteam intr-o clipa ... si am spus .. si s-a suparat ...si sunt singura fizic ... si vreau afectiune ...si ... ca iubire am :friends:

 

Exista o teorie numita socionica ce studiaza interactiunea dintre oameni. Conform acestei teorii, se produce o specializare umana si din 4 functii fiecare cu cate 2 directii, o persoana dezvolta 2 mai bine...

Partea interesanta vine la interactiune... daca cele 2 pesoane au o structura psihologica ce faciliteaza interactiunea optima dintre functii, fiecare isi va folosi functiile optim. Daca in schimb exista un dezechilibru, in urma interactiunii se va adopta un model functional deficient ce va dicta ori suprasolicitarea uneia din functii ori nefolosirea functiilor predominante... ambele situatii fiind destul de traumatizante.

 

Mai concret, anumite persoane te pot goli de energie, altele te pot enerva constant, altele te pot plictisi pana la lacrimi DAR cu o persoana compatibila lucrurile stau ceva mai diferit... Cu o astfel de persoana, lucrurile care iti placeau dar care poate inaite iti erau reprosate, acum devin laudate. Punctele slabe pe care le ai, si de care esti de altfel constienta, in loc sa-ti fie reprosate sunt protejate si compensate... in fine... interactiunea este destul de motivanta pentru ambele persoane.

 

Vrei sa faci o pauza... e dreptul tau... sfatul meu este sa studiezi si sa te intelegi mai bine, sa intelegi cum functionezi si apoi sa incerci sa intelegi cum functioneaza dualul tau pentru ca mai apoi sa incerci sa-l recunosti printre persoanele pe care le intalnesti... :jester:

 

Doamne ajuta, ca pana acvum n-am intalnit asa ceva decat partia l.. cred ca vine si vremea mea ... merci mult jedi, chiar m-ai revigorat ...

 

ps.m-am gandit de multe opi la bunica ta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si vreau afectiune ...si ... ca iubire am :)

Iti spun eu ce vrei... vrei sa te sperii... vrei sa te trezesti la un moment dat si sa-ti spui "O Doamne oare cat o sa mai dureze? Oare cat o sa mai fie ATAT de fain?" vrei sa simti cu fiecare fibra din tine ca traiesti.

Parerea mea :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa ma sperii? hihihi, nu exact ce ai vrtu sa spui nu prea am inteles ... vreau afectiune si caldura ... poate si adrenalina dar nu atat de mult ... :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe mine ma extenueaza (in bine) doar partidele de amor, in rest toate bune si frumoase :tease:

 

vreau afectiune si caldura ... poate si adrenalina dar nu atat de mult ... :airkiss:

un domn cu iubire la purtator si timp pt relatie sigur te scapa de oboseala ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
voi ati avut perioade de-astea? e bine? e rau?

cred ca majoritatea am trecut prin asa ceva. daca e bine sau rau nu aflam decat dupa o mai lunga sau scurta perioada de timp, in care aplicam concluziile rezultate din aceste perioade. totul depinde de deciziile noastre si cum valorificam experientele traite. :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vreau sa ma sperii? hihihi, nu exact ce ai vrtu sa spui nu prea am inteles ... vreau afectiune si caldura ... poate si adrenalina dar nu atat de mult ... :airkiss:

 

Vrei, vrei, vrei.....si ce oferi ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pe mine ma extenueaza (in bine) doar partidele de amor, in rest toate bune si frumoase :airkiss:

un domn cu iubire la purtator si timp pt relatie sigur te scapa de oboseala :airkiss:

 

il astept ...

 

 

Vrei, vrei, vrei.....si ce oferi ?

 

multe...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×