Sari la conținut
Forum Roportal
fire

De cati ani aveti permis de conducere?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu va mai intreb si de amenzi.( de viteza ori altceva)...ca in Ro sistemul este asa de corupt.... ca nu face sens....totusi puteti comenta daca aveti "indemnul".....

 

si ma refer adica si la condus masina,.... citiva cam.... nu numai sa ai permisul si sa nu conduci......ca atunci bineinteles nu prea ai "sanse de facut accident"......

 

va dau intiietatea sa raspundeti si o sa revin si eu mai tirziu cu detaliile mele....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh... anul acesta, prin august , o sa implinesc 4 anisori de condus... am avut parte de tot felul : am condus mii si mii de cam prin tara, prin strainatate, am avut parte si de mici "accidente" ( diverse zgarieturi, nimic mai mult) si bineinteles si amenzi (luate de obicei aiurea, pentru depasirea vitezei legale sau pentru ca o data mi-am uitat actele acasa :roll:)) ) .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din -92 carnet...aproaPe un milion cam....un accident la 50 de mii.(am iesit in decor m-am rasucit 180 de grade si am aterizat pe cupola) am revopsit cupola si am schimbat parbrizul...patru persoane in masina ne-am ales doar cu o senzatie de zile mari....

Zgarieturi..neatentii...o suspendare de permis pentru o luna (neacordare de prioritate)...zeci de milioane la radare....etc ...etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hey dandor, ce sa-a intimplat cu avatarul tau cel vechi...cred ca ti se potrivea mai bine.... :o :o :roll: :cat:

 

oca, eu am realizat ca sa-au implinit 10 ani de cind conduc (peste o suta de mii de cam) si ma mir ca nu am avut nici un accident, nici macar o zgirietura....si nu am luat nici o amenda de viteza

( una mica de parcare, chiar am parcat in spatele semnului de parcare unde spunea sa nu parchezi.....dar asa patesti cind te iei dupa altii in loc sa "vezi" cu ochii tai.....)

 

daca stau sa ma gindesc bine ....as fi meritat citeva amenzi de viteza....dar daca nu m-au prins.....asta e norocul meu......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am luat carnetul in 92 pe trei categori de autovehicule B, C si E. la 5 luni dupa acest eveniment am avut si primul incident rutier. am lovit din spate masina sef serviciu pagube de la asigurarile de la acea vreme. am platit 11.000 lei reparatiile. de atunci si pana acum am mai avut 4-5 accidente usoare. dar avand in vedere ca pana in prezent am aproape 200 mii cam parcusi ... daca vorbim de amenzi cred ca am platit cel putin 60-70. toate pentru viteza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hey dandor, ce sa-a intimplat cu avatarul tau cel vechi...cred ca ti se potrivea mai bine....  :o  :o  :roll:  :cat:

 

 

[snapbacca]25368[/snapbacca]

 

nu am mai gasit avatarul vechi :- ....iar de acesta nou nu prea sunt multumit.....daca ai sti cat sa muncit la asta !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu am mai gasit avatarul vechi :roll: ....iar de acesta nou nu prea sunt multumit.....daca ai sti cat sa muncit la asta !!!

[snapbacca]25486[/snapbacca]

 

Uite-la pe cel vechi:

http://www.roportal.ro/discutii/style_avat...talcaerani1.gif

 

Referitor la permisul de conducere: eu il am de 5 ani si am facut vreo 50.000 de cam. Dumnezeu m-a ferit pana acum de accidente serioase (doar mici zgarieturi la parcare).

Amenzi au fost: 2 pentru viteza, 1 pentru trecut pe galben/rosu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

interesant cu trecutul pe galben(mai putin rosu...) ....

aici unde locuiesc este legal sa treci asa.....dar este cam periculos mai ales daca se intimpla sa fie un politai prin apropiere ( bineinteles si nu numai din punctul asta de vedere) ....poti lua amenda ptr. viteza in schimb..... am observat ca la intersectiile foarte aglomerate, la orele de virf, trec si cite 4 masini pe rosu.... eu sa fi fost politai ....acolo as fi pindit.... (cred ca stiu si ei, dar trec cu vederea....)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×