Sari la conținut
Forum Roportal
Armina

Ce pictori preferi?

Evaluează acest topic


Postări Recomandate

 

 

Nu intra in categoria pictorilor, insa are cateva desene (foviste) incantatoare!

:cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Preferatul meu e Salvador Dali... picturile lui sunt geniale, inconfundabile, le ador... este urmat de Vincent Van Gogh... Picasso mai putin.. si Rembrant...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum ma intereseaza mai mult portretistica,imi place cel mai mult Rembrandt[este chiar modelul meu],Leonardo da Vinci,Diego Velazquez,iar apoi impresionistii Joaquin Sorolla,Stefan Luchian,Grigorescu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum ma intereseaza mai mult portretistica,imi place cel mai mult Rembrandt[este chiar modelul meu],Leonardo da Vinci,Diego Velazquez,iar apoi impresionistii Joaquin Sorolla,Stefan Luchian,Grigorescu

i-ai facut ..varza ,de la iluministi la impresionisti.. ;)

 

Impresionisti ..in mare parte . :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lol, sunt morti, nu vad nici unul in viata la bifat....cum ar fi Giger,Helnwein...etc

sunt si vii care s-au afirmat....si din pacate ca majoritatea nu au stil propriul si "continua" stilul mortiilor :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lol, sunt morti, nu vad nici unul in viata la bifat....cum ar fi Giger,Helnwein...etc

sunt si vii care s-au afirmat....si din pacate ca majoritatea nu au stil propriul si "continua" stilul mortiilor :lol:

Vrei si vii..?

Pai tu nu sti ..ca astia sunt celebri dupa ..moarte ..

Sau intra la categoria ..Altii :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu ma votat pe nici unul pentru ca nu le prea am cu pictura si nu stiu care ce picteaza etc etc :flowers:

 

pai atunci de ce te-ai obosit sa zici ca habar n-ai de pictura?

 

:P

 

 

Pai tu nu sti ..ca astia sunt celebri dupa ..moarte ..

:crazy:

 

 

mda, inca unul care habar n-are de arta... :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mda, inca unul care habar n-are de arta... :crazy:

serios..? :lol:

..ma indoiesc ca te pricepi mai mult ..doar findca pomenesti de Helnwein nu inseamna ca te pricepi.

Si mai apoi pentru stinta ta ,care ai auzit de Gottfried Helnwein findca sti de Marilyn Manson arata cat esti de erudit.

Gottfried Helnwein nici macar nu e pictor..mai pune mana pe cate o carte . :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
serios..? :crazy:

..ma indoiesc ca te pricepi mai mult ..doar findca pomenesti de Helnwein nu inseamna ca te pricepi.

Si mai apoi pentru stinta ta ,care ai auzit de Gottfried Helnwein findca sti de Marilyn Manson arata cat esti de erudit.

Gottfried Helnwein nici macar nu e pictor..mai pune mana pe cate o carte . :lol:

 

 

a, vrei sa spui ca ai terminat artele plastice? :flowers: , esti doar unul care sta pe net.... , ar tre sa te mai duci pe la expozitii si sa te documentezi ca sa vezi ce curente noi mai sunt :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×