Sari la conținut
Forum Roportal
Armina

Ce pictori preferi?

Evaluează acest topic


Postări Recomandate

Ce pictori preferi?, (poti alege mai multe optiuni!)

 

:cry:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edit:

Autoarea topicului ar fi trebuit sa stie ca posturile ce contin doar emoticoane sunt sterse fara preaviz.

Edit, next - deleted.

Editat de EmmaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe langa ca suna aiurea "poti alege mai multe optiuni" :cry: mai lipsesc vermeer si millais(pe care nu pot sa-i trec la "altul" atunci cand aici apar nume gen sorin dumitrescu ... a si mancat un "d" la rembrandt :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..greu de spus care anume ..nu cred ca se poate limita cineva numai la un singur pictor sau ..un singur stil. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pe langa ca suna aiurea "poti alege mai multe optiuni" :jester: mai lipsesc vermeer si millais(pe care nu pot sa-i trec la "altul" atunci cand aici apar nume gen sorin dumitrescu ... a si mancat un "d" la rembrandt :cheer:

 

sorry! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vincent van gogh ......tablourile lui impresioneaza (si viata lui la fel ) :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa te intreb si eu "pe ce te bazezi" cand ne pui sa "alegem mai multe optiuni" dintre patru renascentisti, patru baroci, trei impresionisti (acestia, si nu altii), un post-impresionist, un suprarealist, un cubist, un romantic (doar unul!) si niste romani? Doar curentele astea ti se par tie importante? Sibolism, poantilism, fovism, pre-rafaeliti,etc... nu bun? Doar pictorii astia ti se par importanti? Ca sa inteleg si eu intre ce si ce ai avut de ales cand ai facut chestionarul. De exemplu, de ce apare Sorin Dumitrescu si lipsesc Klimt sau Gauguin. Astept cu interes lamuriri. Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stefan Luchian-''Anemone''

Nicolae Grigorescu-''Luminis''

 

am vazut acum 2 ani o expozitie cu lucrari de Picasso ,care m-a lasat cu gustul amar ca am dat banii degeaba(si erau euro!)

NB:sa nu aruncati cu rosii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pictorii renascentisti ! Oare cei din prezent nu mai au calitatile acelora sau pur si simplu nu mai vor sa creeze asemenea capodopere ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gauguin, Cezanne, si Klimt. Dar nu la "altii", la mari pictori. :)

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×