Sari la conținut
Forum Roportal
Armina

Ce opere va plac cel mai mult?

Evaluează acest topic


Postări Recomandate

Turandot.... cea mai completa opera dupa parerea mea!! ador aceasta opera si am ascultat peste 25 de inregistrari ale acesteia!! incredibil cat de mult ma poate captiva si misca in acelasi timp aceasta creatie!

te rog Ydeea sa ne povestesti cum a fost, si mai ales sa ne spui cine vor fi solistii!!

 

Sper sa ajung si anul acesta acolo, dar, daca voi avea acest noroc, voi scrie! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Turandot.... cea mai completa opera dupa parerea mea!! ador aceasta opera si am ascultat peste 25 de inregistrari ale acesteia!! incredibil cat de mult ma poate captiva si misca in acelasi timp aceasta creatie!

te rog Ydeea sa ne povestesti cum a fost, si mai ales sa ne spui cine vor fi solistii!!

 

of of...lasa ca o sa ajungi si la Liu... :good: dar pana atunci, vezi sa nu vina o Nicoleta sa sufle rolul! :flowers: dar, lasa...ca e bine a visa! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
of of...lasa ca o sa ajungi si la Liu... :spiteful: dar pana atunci, vezi sa nu vina o Nicoleta sa sufle rolul! :( dar, lasa...ca e bine a visa! :)

 

n-are decat sa sufle ce vrea... e loc pt toti!!! :cry: (si turandot cine va face???)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
n-are decat sa sufle ce vrea... e loc pt toti!!! :) (si turandot cine va face???)

 

turandot??.. bineinteles ca Sorina Munteanu! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
NUUU !!! dar tie ce iti place la ea???

 

 

 

 

In poza pe care ai ales-o nu este Angela este DIVINA.

 

Cavalleria rusticana,Tosca,Carmen,Trubadurul.

 

Ydeea -de acord cu tine privind filmul cu Julia si Placido,il ador.....

 

Am vazut niste casete video cu Callas la un colectionaritalian ,rarisime,formidabile.................

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cavalleria rusticana,Tosca,Carmen,Trubadurul.

 

Cavalleria rusticana si mie imi place mult dar la noi la opera nu s-a mai pus in scena de vreo 2-3 ani . Spectacolul Carmen vom avea ocazia sa-l revedem in cadrul Fest."Timisoara muzicala". Eu nu sunt asa de pesimista, sper la o distributie buna. Cea mai buna distributie pe care am avut ocazia sa o vad a fost Kamen Chanev in rolul Don Jose si Gabriela Hazarian in rolul Carmen. Pe Kamen Chanev l-am vazut in acelasi an si in Aida.Este extraordinar, in opinia mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cavalleria rusticana si mie imi place mult dar la noi la opera nu s-a mai pus in scena de vreo 2-3 ani . Spectacolul Carmen vom avea ocazia sa-l revedem in cadrul Fest."Timisoara muzicala". Eu nu sunt asa de pesimista, sper la o distributie buna. Cea mai buna distributie pe care am avut ocazia sa o vad a fost Kamen Chanev in rolul Don Jose si Gabriela Hazarian in rolul Carmen. Pe Kamen Chanev l-am vazut in acelasi an si in Aida.Este extraordinar, in opinia mea.

 

 

 

O Cavallerie formidabila a facut Leone in iunie 1990 la Timisoara primul sau spectacol in Romania(cu Marcela Slatinaru) ,apoi cel mai bun spectacol- Carmen l-am vazut la Viena,Domingo,Agnes Baltsa si Leontina Vaduva .

 

n-are decat sa sufle ce vrea... e loc pt toti!!! :) (si turandot cine va face???)

 

 

 

Pentru Turandot mai aveti timp,santeti inca tinere........................

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O Cavallerie formidabila a facut Leone in iunie 1990 la Timisoara primul sau spectacol in Romania(cu Marcela Slatinaru) ,apoi cel mai bun spectacol- Carmen l-am vazut la Viena,Domingo,Agnes Baltsa si Leontina Vaduva .

Leontina Vaduva imi place si mie, din pacate nu am avut ocazia sa o vad si ascult decat la televizor si doar in spectacole-concert. Pe Domingo nici atat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie poate o vedem intr-o zi la Timisoara........(Leontina Vaduva)

Un alt spectacol tot la Timisoara ,care mi-a placut, a fost o Tosca cu Murgu,Marcela Slatinaru si Dan Serbac.Extraordinar!Am inregistrarea video.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine stie poate o vedem intr-o zi la Timisoara........(Leontina Vaduva)

Un alt spectacol tot la Timisoara ,care mi-a placut, a fost o Tosca cu Murgu,Marcela Slatinaru si Dan Serbac.Extraordinar!Am inregistrarea video.

Poti sa-mi trimiti si mie? Mi-ar placea foarte mult sa o ascult. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×