Sari la conținut
Forum Roportal
Armina

Ce opere va plac cel mai mult?

Evaluează acest topic


Postări Recomandate

dar mie imi place si Il tabarro.... care evident nu este pe lista!!! compozitori.... pe primul loc (langa inima mea) Puccini, apoi restul compozitorilor veristi si operele lor, apoi Verdi, Bizet, Massenet, etc!! de fapt.... se poate spune ca nu ne place ceva din minunatul univers al sunetelor?????

 

frumoasa poza, Angela.... pacat ca nu imi place si cine este in poza!!!

Editat de desiderioe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar mie imi place si Il tabarro.... care evident nu este pe lista!!! compozitori.... pe primul loc (langa inima mea) Puccini, apoi restul compozitorilor veristi si operele lor, apoi Verdi, Bizet, Massenet, etc!! de fapt.... se poate spune ca nu ne place ceva din minunatul univers al sunetelor?????

 

frumoasa poza, Angela.... pacat ca nu imi place si cine este in poza!!!

 

 

Nu iti place de Angela Gheorghiu?? :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi plac multi si foarte multi artisti ai scenei. Imi place Puccini, Verdi, Mozart, Orf, etc etc.

DAR

Acum, am o preferinta aparte pentru CARMEN de BIZET, poate si pentru ca dupa ce mi-am sdus din Italia dvd-ul cu opera filmata de regizorul Francesco Rosi, acolo, in Spania actiunii operei...fara decoruri somptuoase, fara farduri si fara zorzoane...cu o JULIA MIGENES-JOHNSON de neegalat alturi di PLACIDO DOMINGO, nu mai contenesc sa il pun...! Daca nu l-ati vazut, merita sa vedeti acest film, o opera filmata de fapt! :jester:

 

Voi mai scrie aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Traviata , Rigoletto , Nunta lui Figaro , Nabucco , Carmen , Cosi fan tutte.....

Beethoven , Mozart ,Vivaldi , Johann Strauss (fiul) , Bach , Verdi , Rossini , Wagner , Liszt , Haydn , Chopin...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
my fair lady e musical, vaduva vesela e opereta iar compozitorii de muzica clasica i-as muta mai degraba la muzica.

 

 

nu numai vaduva este opereta din lista de mai sus.... Dar ce ai vrut sa spui cu multarea compozitorilor???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×