Sari la conținut
Forum Roportal
Arcadia@

Intrarea Romaniei in UE

Evaluează acest topic

Stapanirea UE  

8 membri au votat

  1. 1. Este stapanirea UE o stapanire antichristica?

    • Da
      1
    • Nu
      3
    • Inca ma gandesc
      1
    • Nu ma intereseaza din aceasta perspectiva
      3


Postări Recomandate

E vorba de niste cip-uri care ne vor fi implantate in corp mai devreme sau mai tarziu. Credeti ca nu e posibil sa fim manipulati prin ele ? Tehnologia e in continua dezvoltare si oameni insetati de putere sunt peste tot...

Nu crezi ca un om este considerat ca si pacatos in ochii lui Dumnezeu doar atunci cand el insusi alege sa traiasca ceea ce este pacat in ochii Sai? Adica, daca un chip va fi vinovat pentru ca eu voi pacatui, nu va pedepsi Dumnezeu chipul, iar omul va fi absolvit de pacatul involuntar savarsit? Unde mai are loc constiinta omului in acest tablou?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu crezi ca un om este considerat ca si pacatos in ochii lui Dumnezeu doar atunci cand el insusi alege sa traiasca ceea ce este pacat in ochii Sai?

Nu exista pacatos pe care Dumnezeu sa il condamne .... sa cum nu este sarpe care a muscat un animal sau chiar un om sa fie pedepsit de Dumnezeu ptr pacat.

In lumea creta de Dumnezeu uciderea este regula de baza ... fiecare animal isi are asigurata existenta numai prin moartea a ceva...

Noi oamenii suntem proprii nostri mantuitori si acest lucru e clar ...acest noroc de a ne putea mantui l-am capatat de indata ce am scapat de jugul sangeros al satanei numit religia...si acest adevar este clar ca buna ziua!

In tari in care religia si nu "mantuirea prin munca" e regula de baza mizeria si foametea sunt binefacerile dumnezeiesti care se revarsa asupra oamenilor!

Pacat Mare e sa nu iti folosesti Inteligenta si Constiinta si sa devii o prost ca o oaie si fara personalitate asa cum de obicei doresc sa te formeze mai ales pocaitii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iubire mica, hai sa nu dam de pereti cu declaratii sforaitoare, ce zici? ;)

Bine mom! ;)

Mi-am spus si eu parerea, asa cum cred eu ca se intrepreteaza profetia din Daniel si Apocalipsa, privitoare la istoria omenirii.Nu astept sa-mi dati dreptate.Credinta crestina nu se bazeaza exclusiv pe profetie, insa implinirea profetiei intareste credinta.

 

pamant nepopulat...peste ocean? aaa, acuma am inteles, textul e o gluma !

Prima fiara, imperiul roman, s-a nascut '' din mare ''. In profetia biblica, apele reprezinta ,,popoare, multimi, neamuri si limbi...''. Adica un loc foarte populat de pe Terra.Ceea ce era in zona bazinului Marii celei Mari(Marea Mediterana). A doua fiara(SUA), cea care se naste ''din pamant'', se ridica dintr-un loc fara istorie, cu o populatie redusa.Exact ceea ce au descoperit exploratorii atunci cand au descoperit America.

 

vechiul imperiu roman...ai idee cam cat si pe unde tre' sa se rasfire UE ca sa refaca imperiul roman? :) chiar crezi ca se va intampla asa ceva?

In mare, este vorba de bazinul Marii Mediterane. Plus Britania.Sunt foarte curios daca granitele UE se vor opri aici, la noi, cam pe unde a fost si in vechime granita nord-estica a vechiului imperiu. Oricum, ceva imi spune ca Rusia nu va face parte niciodata din aceasta icoana a fostului imperiu. Tu ce zici? :think:

 

Ca se va intampla sau nu, nu depinde de credinta sau necredinta noastra. Am spus si mai sus:au fost mari strategi politici si militari de-a lungul istoriei Europei dupa caderea imperiului roman care au vrut sa refaca imperiul. Desi sangele a curs valuri, nu s-a intamplat asa. Totusi, acum nu mai curge nici o picatura de sange, insa lumea alerga cu bratele deschise spre Uniune.E interesant... :cry:

 

:) :huh:

ce spuneai?

Desi in momentul de fata principiile Uniunii sunt super progresiste, si duc numai spre bine, totusi, profetia spune ca inca o data religia falsa(prostituata), se va implica in politica. Si rezultatele vor fi catastrofale, asa cum a fost in evul mediu cu Inchizitia. Trebuie doar ca resursele naturale ale Terrei sa se sfarseasca, iar rezultatele poluarii si a distrugerii mediului inconjurator sa-si arata pe deplin consecintele. Atunci va fi momentul cand, pentru putin timp noul sistem politico-religios va incerca pentru ultima data in istoria omenirii sa suprime ''samanta femeii''.

Nu trebuie sa ma crezi...totusi iti cer putina atentie spre asta...viitorul va deveni prezent si vom vedea cu ochii nostri daca e asa sau nu.

Apropo, cam cati ani se va mai putea extrage petrolul? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bine mom! :flowers:

Credinta crestina nu se bazeaza exclusiv pe profetie, insa implinirea profetiei intareste credinta.

Corect credinta se bazeaza exclusiv pe zeciuiala si implinirea profetiei o face mai credibila doar ca e clar ca p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A doua fiara(SUA), cea care se naste ''din pamant'', se ridica dintr-un loc fara istorie, cu o populatie redusa.Exact ceea ce au descoperit exploratorii atunci cand au descoperit America.

mai citeste. exploratorii au redus populatia bastinasa dupa ce au descoperit Americile...

 

In mare, este vorba de bazinul Marii Mediterane. Plus Britania.Sunt foarte curios daca granitele UE se vor opri aici, la noi, cam pe unde a fost si in vechime granita nord-estica a vechiului imperiu. Oricum, ceva imi spune ca Rusia nu va face parte niciodata din aceasta icoana a fostului imperiu. Tu ce zici?

eu zic ca cine afirma ca EU este o reeditare a imperiului roman, cel mai probabil are indigestie intelectuala. doar un ochi pasager aruncat peste cele doua harti o sa-ti dea o idee despre motivele mele.

 

imperiul roman

 

uniunea europeana

 

Desi in momentul de fata principiile Uniunii sunt super progresiste, si duc numai spre bine, totusi, profetia spune ca inca o data religia falsa(prostituata), se va implica in politica. Si rezultatele vor fi catastrofale, asa cum a fost in evul mediu cu Inchizitia. Trebuie doar ca resursele naturale ale Terrei sa se sfarseasca, iar rezultatele poluarii si a distrugerii mediului inconjurator sa-si arata pe deplin consecintele.

consecintele distrugerii mediului inconjurator ne vor afecta pe noi ca specie, iar daca noi vom turba si vom initia un razboi nuclear, o sa reusim distrugerea vietii pe terra. dar golomoaza de lut pe care stam o sa fie bine mersi tot aici mult dupa ce noi vom fi disparut. asta daca nu cumva o sa ne nimereasca vreun asteroid, ca oricum universul e o mare ruleta ruseasca. :jester: si peste vreo 5 miliarde de ani o sa faca soarele bum. the end.

oricum, daca omenirea va avea parte de o apocalipsa, nu te astepta ca Dumnezeu sa sughita pe treaba asta. suntem asa de insignifianti dar ne punem niste probleme asa de mari.... :focus:

 

Nu trebuie sa ma crezi...totusi iti cer putina atentie spre asta...viitorul va deveni prezent si vom vedea cu ochii nostri daca e asa sau nu.

mi-ar place sa mai stam de vorba peste 50 de ani.

 

Apropo, cam cati ani se va mai putea extrage petrolul? :friends:

50 de ani...?!? :hi:

 

revenind la subiect. daca oamenii se pot uni pentru a face fata mai usor problemelor, de ce n-ar putea-o face si tarile? de ce se sperie religiosii crestini de UE ? de ce este UE vazuta ca o gogorita si nu ca o unire a europei crestine, de exemplu ? o zona a lumii in care cultele crestine au libertate de expresie ? ca pana una-alta, toti urla ca UE e diavolul, dar diavolul asta ii lasa pe toti sa se manifeste cum cred de cuviinta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
toti urla ca UE e diavolul, dar diavolul asta ii lasa pe toti sa se manifeste cum cred de cuviinta...

UE nu isi permite sa scape de sub control masele, asa ca e o impresie ca ne lasa pe toti sa ne manifestam cum credem de cuviinta. Si e de inteles totusi. Anarhia nu e de preferat. Exista aparate radionice care controleaza de la distanta starile unei multimi, pot induce fericire sau teama, dupa caz. Si in decembrie '89 s-a intamplat la fel.

De asemenea, alimentele sunt pline de substante fel de fel. Vaccinurile astea care se fac la nivel mondial, GPS-urile etc, doar cateva exemple de supraveghere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×