Sari la conținut
Forum Roportal
Arcadia@

Intrarea Romaniei in UE

Evaluează acest topic

Stapanirea UE  

8 membri au votat

  1. 1. Este stapanirea UE o stapanire antichristica?

    • Da
      1
    • Nu
      3
    • Inca ma gandesc
      1
    • Nu ma intereseaza din aceasta perspectiva
      3


Postări Recomandate

Pe mine , personal, m-a bucurat intrarea Romaniei intr-o Uniune, ideea de Unire, unitatea in diversitate fiind intotdeauna un subiect care m-a bucurat, caci ideea de UNIRE e un supraconcept primordial divin. Dar mergand la biserica, am auzit la predica despre intrarea in UE, ca de ceva catastrofal, ca nu vom mai avea viata privata etc, apoi citesc undeva "anul 2007, anul vanzarii noastre stapanirii antichristice a UE"... Hm...

Voi ce parere aveti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe mine , personal, m-a bucurat intrarea Romaniei intr-o Uniune, ideea de Unire, unitatea in diversitate fiind intotdeauna un subiect care m-a bucurat, caci ideea de UNIRE e un supraconcept primordial divin. Dar mergand la biserica, am auzit la predica despre intrarea in UE, ca de ceva catastrofal, ca nu vom mai avea viata privata etc, apoi citesc undeva "anul 2007, anul vanzarii noastre stapanirii antichristice a UE"... Hm...

Voi ce parere aveti?

 

Deja vor sa introduca pasapoarte biometrice ( cu un chip care contine date despre individ ). Mai e doar un pas pana la implinirea profetiei apocaliptice: implantarea unui cip in mana dreapta sau pe frunte, fara de care nu poti cumpara si nici vinde. Avand un chip in corpul tau, e posibil sa fi manipulat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deja vor sa introduca pasapoarte biometrice ( cu un chip care contine date despre individ ). Mai e doar un pas pana la implinirea profetiei apocaliptice: implantarea unui cip in mana dreapta sau pe frunte, fara de care nu poti cumpara si nici vinde. Avand un chip in corpul tau, e posibil sa fi manipulat...

Te inseli!

Omul insusi a devenit Fiu de Dumnezeu mai acatari decat Isus si propriul sau mantuitor....iar in calitate de Dumnezeu (mantuitor) trebuie sa tina evidenta fiecaruia asa cum pana acum facea doar Tatal care era cu ochii pe noi in fiecare secunda!

Pentru asta de ce nu v-ati revoltat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cica daca imparti suma oraselor din EU la venitul pe cap de locuitor al Lichtenstein-ului si mai aduni temperatura medie a Andorei iti da 666.

eu zic sa iesiti in strada si sa cereti iesirea din EU!cat mai aveti timp! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cica daca imparti suma oraselor din EU la venitul pe cap de locuitor al Lichtenstein-ului si mai aduni temperatura medie a Andorei iti da 666.

eu zic sa iesiti in strada si sa cereti iesirea din EU!cat mai aveti timp! :think:

Cred ca gresesti ...eventual ai vrut sa zici ...impartim venitul pe cap de locuitor al Lichtensteinului la temperatura medie a Andorei si obtinem 666.

Venitul pe cap de locuitor in Lichtenstein e cu ccca 50 % mai mare ca cel al Elvetiei cu care este in uniune vamala.

Iar si rationamentul scartie ....

Asta inseamna mai degraba sa ramanem ....ca daca 666 = Lichtenstein atunci e clar!

Lichtensteinul nu e in UE si Romania in mod sigur nu are viitor acolo unde 666 este la el acasa (zici tu ca in tari non UE)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cica daca imparti suma oraselor din EU la venitul pe cap de locuitor al Lichtenstein-ului si mai aduni temperatura medie a Andorei iti da 666.

eu zic sa iesiti in strada si sa cereti iesirea din EU!cat mai aveti timp! :think:

 

:cry: Esti comic. Inteleg ca e o ironie, dar suntem constienti ca un numar nu ne poate face nimic. E vorba de niste cip-uri care ne vor fi implantate in corp mai devreme sau mai tarziu. Credeti ca nu e posibil sa fim manipulati prin ele ? Tehnologia e in continua dezvoltare si oameni insetati de putere sunt peste tot...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Biblia a demonstrat inca o data ca are dreptate.Si asta, pentru ca in ea este cuvantul lui Dumnezeu, cel care nu da gres. In profetiile biblice din Daniel si Apocalipsa, este amintit de imperiul roman, comparata cu o fiara cu dintii de fier(a patra fiara din Daniel!) care '' zdrobea si calca totul in picioare ''. Si asa a fost. Imperiul roman a zdrobit incet si a supus toate ramasitele celorlalte trei mari imperii(fiare!) anterioare:asiro-babilonian, persan si grec. Imperiul roman a fost superior tuturor celorlalte imperii precedente din toate punctele de vedere.Armata organizata atat de bine, care a infrant orice rezistenta in zona Marii celei Mari(Marea Mediterana!), a adeverit ca intr-adevar acest imperiu a fost o fiara '' deosebita de toate celelalte dinaintea ei ''. In Apocalipsa insa, profetia spune ca unul dintre capetele acestei fiare a primit o rana de moarte. Si asa a fost. Odata cu caderea imperiului roman, au urmat multi ani in care multi conducatori militari cum ar fi Carol cel Mare, Napoleon sau Hitler, au incercat sa recreeze vechiul imperiu roman, sa creeze o Europa unita. Insa nu venise inca timpul, si desi au fost atat de aproape, incercarea lor a fost zadarnica, desi sangele muritorilor a curs valuri. Si asta deoarece profetia spune:'' dupa cum ai vazut fierul amestecat cu lutul,inseamna ca se vor amestca prin legaturi omenesti de casatorie,dar nu vor fi lipiti unul de altul, cum nici lutul nu se poate amesteca cu fierul ''.(Dan.2.43) Insa, rana de moarte a fost vindecata nu dupa mult timp, prin interventia unei alte super-puteri. Tot in Apocalipsa, profetia reveleaza ca o alta fiara puternica ce se nascuse din pamant(dintr-un loc pustiu, nepopulat(peste ocean :cry: !), apare pe scena politica lumii, avand ca autoritate puterea data de Diavolul. Si ca aceasta noua fiara a zis locuitorilor pamantului sa faca o icoana fiarei dintai inaintea ei. Cu alte cuvinte, sa recreeze imaginea fiarei dintai, imperiul roman. Si astfel, fara sa mai fie nevoie sa curga o singura picatura e sange, vechiul imperiu roman se reantregeste, caci '' tot pamantul era in admiratie dupa fiara ''. Nimic rau pana aici, insa orice fiara se naste nu pentru a scrie poezii, ci pentru a ucide si a face ca sangele sa curga, asa cum a fost de cand este scrisa istoria omului pe acest pamant. Si asta se va face cat de curand, caci fiara aceasta '' va face sa fie omorati toti cei ce nu se vor inchina icoanei ei, si cei ce nu vor primi semnul ei pe frunte si pe mana ''.(Apoc.).Ramane doar sa asteptam si sa vedem cum vor evolua lucrurile, insa totodata cei credinciosi trebuie sa nu uite ceea ce Mantuitorul le spusese urmasilor Sai, inca pe atunci cand traia ca om pe pamant:'' Cand veti vedea aceste lucruri, sa stiti ca mantuirea voastra este aproape''. Odata cu darea semnului acestei mari fiare catre oameni, istoria lumii se apropie de final, caci '' va fi un necaz asa de mare, cum n-a mai fost de cand e omul pe pamant...''...ultimul necaz...Inchizitia reloaded...

 

 

Ma scuzati...;)...va doresc tuturor roportalienilor la multi ani si un an nou fericit in care Dumnezeu sa va ajute sa va impliniti toate visele cu adevarat frumoase. :think:

Editat de hans

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deja vor sa introduca pasapoarte biometrice ( cu un chip care contine date despre individ ). Mai e doar un pas pana la implinirea profetiei apocaliptice: implantarea unui cip in mana dreapta sau pe frunte, fara de care nu poti cumpara si nici vinde. Avand un chip in corpul tau, e posibil sa fi manipulat...

cum? si unde scrie in apocalipsa despre chip-uri ?

 

Biblia a demonstrat inca o data ca are dreptate.Si asta, pentru ca in ea este cuvantul lui Dumnezeu, cel care nu da gres.

iubire mica, hai sa nu dam de pereti cu declaratii sforaitoare, ce zici? :)

 

Tot in Apocalipsa, profetia reveleaza ca o alta fiara puternica ce se nascuse din pamant(dintr-un loc pustiu, nepopulat(peste ocean :huh: !), apare pe scena politica lumii, avand ca autoritate puterea data de Diavolul.

pamant nepopulat...peste ocean? aaa, acuma am inteles, textul e o gluma !

 

Si astfel, fara sa mai fie nevoie sa curga o singura picatura e sange, vechiul imperiu roman se reantregeste, caci '' tot pamantul era in admiratie dupa fiara ''.

vechiul imperiu roman...ai idee cam cat si pe unde tre' sa se rasfire UE ca sa refaca imperiul roman? ;) chiar crezi ca se va intampla asa ceva?

 

...cei credinciosi trebuie sa nu uite ceea ce Mantuitorul le spusese urmasilor Sai, inca pe atunci cand traia ca om pe pamant:'' Cand veti vedea aceste lucruri, sa stiti ca mantuirea voastra este aproape''. Odata cu darea semnului acestei mari fiare catre oameni, istoria lumii se apropie de final, caci '' va fi un necaz asa de mare, cum n-a mai fost de cand e omul pe pamant...''...ultimul necaz...Inchizitia reloaded...

:think: :cry:

ce spuneai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×