Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Un pas inainte

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Spun dinainte: cei cu chef de misto-uri sunt rugati sa se abtina.

 

Simt nevoia sa spun "cu voce tare" ce simt sau ce nu simt de aproape o luna. In mod normal, nu m-as fi descarcat pe un forum, dar omul cel mai drag mie nu mai e langa mine acum si cu alti prieteni inca nu ma simt in stare sa comunic, sa-i las atat de mult in mine.

Cum faci sa accepti ca centrul universului tau nu mai este, ca n-o sa-ti mai spuna niciodata "buna dimineata" sau "noapte buna"? Cum pot sa domolesc dorul ce-l simt, cum te poti impaca cu ce simti, cum poti sa-i dai drumul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai e momentan, sau nu mai e deloc? :P

Eu una nu stiu sa ma descurc in situatii din-astea. Plang cand imi vine sa plang, sufar, las timpul sa treaca.. altceva mai bun nu stiu face.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa stai de vorba cu tine si sa analizezi ceea ce simti.Sau poate chiar sa plangi cum a zis si Amarena.Eu una cand trec prin situatii similare ma implic in mai multe activitati,imi ocup timpul pt a uita.

Imi pare rau.. :P Se spune ca timpul vindeca orice rana...ai incredere in tine...acum simti un gol,insa peste o anumita perioada vei trece peste.Este foarte greu la inceput,insa viata trebuie sa mearga mai departe...

Editat de ada_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un singur drept

 

 

Mă sprijineam pe umăr fraged de-mplinire,

era izvor de vrere cu undă generoasă,

Era pocal prea plin de magică iubire.

S-a

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca m-ar mai fi ajutat, cred ca as fi plans non-stop.. Din pacate, lacrimile nu mai au puterea sa curete, nu mai pot alina.

 

Multumesc pentru versuri Anca.

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca m-ar mai fi ajutat, cred ca as fi plans non-stop.. Din pacate, lacrimile nu mai au puterea sa curete, nu mai pot alina.

 

Multumesc pentru versuri Anca.

 

sunt scrise de mine... in momentul in care am trecut prin ceea ce treci tu acum...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum pot sa domolesc dorul ce-l simt, cum te poti impaca cu ce simti, cum poti sa-i dai drumul?

 

trebuie sa te impaci cu ideea ca el nu mai este, sa-l porti in suflet si totusi sa il lasi sa plece, sa accepti si sa te reintorci la visele tale.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×