Sari la conținut
Forum Roportal
FrostFire

De unde cumpar componente ieftine?

Postări Recomandate

Dupa ce am ramas fara calculator acum doua luni, am reusit sa strang in sfarsit bani sa-mi cumpar si eu unul decent. Problema este ca nu stiu incotro sa apuc. Dupa cate am observat la firmele mai mai au crescut preturile (ma refer la Best la care preturile sunt acum comparabile cu ale celor de la Flamingo). Problema este ca nici nu prea vreau eu sa cumpar de la un no name. Vreau sa am o oarecare garantie ca firma va exista cata vreme am eu garantie pe componentele acelea :dee.

Deci, Voi cei din Timisoara incotro ma trimitei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana acuma am avut experiente bune cu: Neuronic Trade si Next Computers. Cei de la Neuronic Trade au fost foarte prompti cand a fost vorba de inlocuirea unui cd-writer care nu merge cum trebuie (mi-au dat un model mai nou in loc :roll: pe baza garantiei), iar cei de la Next Computers din punct de vedere al preturilor/garantiei. Am cumparat sisteme atat de la Next Computers cat si de la Neuronic Trade si am fost multumit.

Editat de orvo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, ajutati-ma si pe mine cu un sfat /linca : vreau sa imi cumpar si eu niste amarata de memorie ram de 256 de MB, insa in oraselul meu mic nu prea se gaseste asa ceva (adica , ma rog, am gasit , dar numai DDR400 , iar mie imi trebuie DDR266 ) . Stiti cumva un magazin on-line care sa aiba memorii ieftine ? Multumesc !

 

PS : Am inteles ca e posibil sa iti pui si o memorie DDR400 langa una 266 , si windows-ul o recunoaste (chiar daca nu ca DDR400, desigur). Se poate?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
PS : Am inteles ca e posibil sa iti pui si o memorie DDR400 langa una 266 , si windows-ul  o recunoaste (chiar daca nu ca DDR400, desigur). Se poate?

[snapbacca]25276[/snapbacca]

 

Din cate am inteles eu, se poate, dar va merge ca si una de 266.

Ma interesez si iti spun sigur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×