Sari la conținut
Forum Roportal
spider

Cum va vopsiti parul?!

Postări Recomandate

Mi-a casunat mie acum doua zile sa imi vopsesc parul. Si de atunci toooooot staaaaaauuuuuuuuuuuu ;)" si ma gandesc ce nuanta sa aleg, ce marca; sa folosesc vopsea sau doar sampon colorant.

 

Dati-mi si mie, va rog, niste idei. :roll:

 

Sunt blonda, foarte blonda, :cat: tenul deschis la culoare si ochii verzi. Poate aceste amanunte vor fi de folos sa va creati o idee despre culoarea care mi sa-ar potrivi. :-

 

Multam fain.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desi nu cred ca iti convine :roll: , o sa iti spun parerea mea:

 

 

La prima descriere o persoana cu tenul deschis si cu ochii verzi sincer BLONDA mi-o imaginez.

 

Poate imi dai o poza sa vad cam cu ce sa te vopsesti( asta este un apropo pe fata.....mi-ai promis o poza cu tine) ::cat:: ::-:

Editat de loredana.popescu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hey Spider ai incercat vreodata sa "te joci" cu un program numit "cosmopolitan virtual macaeover". Costa cam in jur de $20 si este foarte usor de "lucrat" cu el, iti trebuie sa ai o camera foto digitala sa poti folosi poza ta, si in software-ul acela iti spune cum sa faci poza etc.... poti incerca cu multe culori, tunsori de par si multe alte chestii de imbracaminte chiar... (in functie de software)

iti da o ideie destul de buna...un sfat practic : ca sa arate destul de natural "schimbarea ta" este ideal sa folosesti o vopsea cu trei nuante mai deschisa ori cu trei nuante mai inchisa decit parul tau natural....in functie de ce vrei. si este ideal sa incerci cu o culoare semi-permanenta ( iese dupa 18-26??? spalari la cap) acum mi-a picat fisa.........

cred ca ti-ar sta cel mai bine cu parul facut "highlights" si acesta este cel mai bine facut la salon si ideal este sa ai inca 3 nuante in afara de a ta......si facut cu foite de aluminiu, nu cu "cap" unde se scot suvitele de par.....acum depinde daca iti convine sa platesti la salon....am o nepoate care de 5 ani de zile numai asa isi poarta parul si ii sta foarte bine are aproape trasaturile ca ale tale..... si-a mai alternat putin culorile din "highlights" dar este "tipul" ideal de a avea culoare.....mai ales daca incep unlele fire sa-si schimbe culoarea...(gri, alb???)

mult success!!! si sper sa ne tii la curent cu ce ai decis.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sal, fire. Iti multumesc pentru raspunsul prompt. ;)

 

1. Am camera digitala, insa nu am timp sa stau sa ma joc cu acel program de care spui tu. :roll: Multumesc, totusi.

 

2. "culoare semipermanenta" suna bine. Banuiesc eu ca trebuie sa intreb coafeza despre asa ceva.

 

3. Culoarea naturala a parului meu este "blond nordic", asta am vrut sa spun prin "foarte blond". Poate ca trebuia sa folosesc "ultra blond" :blinca: ::):

de aceea ma gandesc eu ca "highlights" wont fit in acest context. :cat: Mai blond decat atat nu se poate. Ar insemna alb si inca sunt tanara ::):

 

4. Cu siguranta ca voi alege sa merg la un salon pentru ca singura as produce o catastrofa ::): insa tre sa stiu ce vreau cand ma duc acolo. Si inca nu stiu. :- ;) Mare problema.........

 

Oricum iti multumesc pentru ca ti-ai facut timp sa imi raspunzi. poopicei. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spideruto, trust me, vopseste-te bruneta!!!

Blacca is best!!! :roll: :cat: :-

 

 

Evident ca glumesc.

 

;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Spideruto, trust me, Blacca is best!!! :roll:
Editat de spider

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa te faci mova... nu de alta, dar se poarta.. toate vecinele mele (babutele) poarta :roll: (si eu glumeam) ::cat::

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

HAHA iete ca ma vazui si babuta. :blinca: ::cat:: ::-:

 

Tocmai mi-ai dat o idee! Cum sa-ar asorta parul roz cu ochii verzi? Credeti ca ar fi o combinatie buna? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ha! si eu care credeam ca spider e un -el' si cand colo.(hai radeti un pic :pee ) Se vede ca-sa mai noua pe aici... Si zici ca ti-a ti-a venit asa o idee..sa te vopsesti..pai eu zic sa te mai gandesti!!! Parerea mea! Hai sa-ti zic si de ce. Eu mi-am vopsit parul cand aveam 17 ani prima data si asta pentru ca a trebuit neaparat.Si uite-asa m-am tot vopsit,pentru ca atunci cand te-ai vopsit o data,mai te vopsesti si a doua oara si e cam greu sa te opresti.Acum o luna abia-abia am reusit sa scap de parul vopsit (ce vezi in poza e parul meu natural...dar era mult mai lung inainte :- ) care avea un aspect destul de urat,avand in vedere ca la-am vopsit de multe ori si crede-ma,am folosit vopsea de calitate,dar oricat de buna sa-ar spune despre o vopsea de par ca este(nu-ti ataca parul..bla bla, ba mai mult,ca ti-la protejeaza!!! ::cat:;) sa nu crezi o iota pentru ca toate-sa o apa si-un pamant,adica la fel de toxice. E adevarat ca la inceput,imediat dupa ce te-ai vopsit parul (parca) straluceste mai mult,sta mai bine,(parca) se aseaza mai repede asa cum vrei, dar nu mai e nici pe departe la fel de sanatos ca inainte.

Daca totusi vrei sa faci ceva la par,adica vrei o schimbare, incearca sampoanele cu un concentrat mare de extract de musetel.Eu folosesc sampon cu henna,e pentru par castaniu.

Ai vrut o parere.Ti-am dat-o; sper sa-ti fi fost de ajutor. :roll:

 

Aaaaaa ...... rozul sa-ar asorta de minute cu ochisorii tai verzi!! Trust me! dar incearca-la la machiaj,nu in noanta de la par...mai ales ca ai spus ca esti blonda.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×