Sari la conținut
Forum Roportal
LightHammer

Demonii!

Postări Recomandate

pentru ca la sate e mai putina civilizatie; demonii se intilnesc pe locuri deschise, sau unde nu prea patrunde omul

 

doar cei mai puternici pot sa patrunda si sa influenteze viata in orase unde locuieste mau multa lume(mai multa enerige)

mda... ceva adevar este in vorbele tale , doar ca ... energia aia de la orase nu este tocmai benefica :lol:

altfel spus la oras exista un grad mai mare de maleficitate .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
(...) sub forma unei pisici negre vorbitoare, care cerea o tigara. (...)

 

Nu stiu daca este adevarat dar asa mi-a spus ea :tease:

nu-i adevarat! :crazy:

apropo... n-aveti careva o tigara? :x

 

:lol: (scuze!!!! e prea tare!!)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu-i adevarat! :o:

apropo... n-aveti careva o tigara? :tease:

 

:lol: (scuze!!!! e prea tare!!)

si-un toi de palinca ? :lol:

 

hac ! :x

 

Nu stiu daca este adevarat dar asa mi-a spus ea :crazy:

ok... insa nu esti obligata sa si crezi :x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sigur ca nu a fost gluma, pe la sate se intimpla diverse lucruri ciudate

da ...dar nici chiar asa .. sa-ti ceara o pisica o tigara ... si tu sa fi fraier sa ii si dai ...chiar ca e gluma buna ... :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut lume! Toti am auzit de demoni intr-o anumita masura, dar de toti, ei, sunt priviti ca niste creaturi fantastice.

Dar nu de mine, eu sunt covins ca demoni exista si de aici deduc ca exista si Dumnezeu (daca exista raul atunci exista si binele). Eu nu ma refer despre demonii care traiesc in noi, ca adica in fiecare din noi exista cite un demon si un inger si tot tipul de timpenii de astea.

Ma refer la alti demoni, care bintue ca niste stafii, invizibili si inzestrati cu o putere nepimanteasca.

Despre asa ceva se aude mai mult in sate unde toti locuitori stiu totul unul despre altul, se spune ca oamenii "cresc" de mici acesti demoni pentru ca in schimb sa primeasca ceva, cum ar fi bogatie sau viata vesnica astfel facind un pact cu diavolul!

 

Cu detalii revin mai tirziu!

 

Din ce citesc eu vaz ca tu nu faci deosebirea dintre demoni si diavoli. Sunt total diferiti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Demonii?...doar cand auziti aceasta denumire parca ceva in voi tresare....si va ganditi ca demonii sunt ceva rau, ceva de care nu ai vrea sa te apropii niciodata...cu atat mai putin sa spui ca se poate afla in tine..sau in mine...un demon...un demon este ceva rau? asta spun toti....si aud mereu de oameni " posedati" ....oamenii posedati...de demonii..de fiinte supranaturale....parca ar fi o fraza dintr-un film horror- comedie sau comedie neagra...parca ar fi deja o gluma...un banc prost , o fraza....suntem singurii in tot ceea ce facem , realizam, creem sau distrugem dar nu putem admite asta...si inventam fraza "cum ca noi nu am fi singuri..." si atunci creem dumnezei, draci, satana, demonii, spiridusi, mos craciun si zana maseluta....ce mai lipseste?...

Demoni putem fi chiar noi...ceea ce denumim ne defineste ...atunci cand facem rau, mintim, distrugem, lovim, ucidem..sau simplul gand ...

Poate ca exista....dar inca nu am descoperit nici demoni nici alte specii deastea....poate dupa moarte voi afla ...sau poate nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa cunosc un demon insa vreau sa ma casatoresc cu un inger......... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau sa cunosc un demon insa vreau sa ma casatoresc cu un inger......... :spiteful:

nici nu ai pretentii :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nici nu ai pretentii :spiteful:

Macar stiu ce vreau.....si cand iti doresti ceva nimic nu este imposibil......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×