Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Romania in Europa

Postări Recomandate

Marlboro, generatia mea si-a facut datoria si a avut grija de copii si parintii ei, vreau sa vad actuala generatie cum va face la fel! Nu te gandesti ca supui condamnarii o tara de 6 milioane! Copii mei si nepotii mei vor trai mai bine, de asta sunt sigur, dar eu nu vreau sa ajung o povara pentru ei, si in plus generatia mea(cei nascuti imediat dupa razboi) , am tot fost mintiti ca suntem''generatie de sacrificiu''? Adica acum sunt sacrificat pana la moarte? De ce nu ne impuscati? Si ardeti ulterior! ;)

Stii ca Marx spunea ca ''omul este cel mai pretios capital!'' Si eu am visat lucrul acesta, care a cum s-a perimat, deci dupa 18 ani nu s-a facut nimic pentru pensionari, ca sa nu mai fie umiliti dupa ce s-a stors totul de la ei! :crazy:

Si gandeste-te si la taranii pensionari, care nu mai pot vinde nici modestul lor surplus!

Sa vedem daca 6 milioane de votanti din Partidul Pensionarilor vom putea schimba ceva pe viitor, ca astia batranii se duc la vot, nu absenteaza! De fapt sunt cei mai buni cetateni, in ceea ce privste platile catre stat! :D

Bigule, nu vreau sa intru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce multa lume zice ca acum intram in Europa. Uniunea Europeana nu e Europa. De ce zic asta? noi am fost in Europa si pina acum sau uit eu asa repede. Cel putin asa am invatat in scoala. Uniunea Europeana din cite stiu eu este o organizatie inre tari europene de a se ajuta pe sine insusi in competitia de pe plan mondial. Euro s-a nascut ca o adversara a Dolarului american. Avantajul nostru personal de a intra in UE este in principal cel material. Dar cu aderarea vine si obligatia de a ajuta tarile din aceasta Uniune in fata altor tari ca SUA sau Canada.

Eu cred ca noi avem numai de cistigat din aceasta aderare dar trebuie sa ne pastram mindria nationala de a fii romani si a nu copia pe orcine care are mai multi bani. Asa ca succes si numai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce-mi place mie aceasta "civilizatie" care ni se tot flutura pe la urechi!!!!

Numai ca de multe ori se dovedeste ca aceasta "civilizatie" atat de mult etalata care vine peste tine cu "reguli" si "directive" si "grija neasemuita" pentru "mediu" si "protectia animalelor" si atatea altele, este o chestiune cu atat de multe fete, ca te si intrebi: "Oare?".

Dupa ce in Romania "aderata" a anului 2007 administratorii gradinilor zoologice nu mai stiu ce sa faca cu animalele, intrucat "grija" UE ii obliga sa respecte o gramada de reguli privind ingrijirea animalelor si conditiile pe care trebuie sa le ofere ecstora (ceea ce e foarte bine, intrucat intr-adevar in unele locuri situatia animalelor e jalnica), dupa ce taierea porcului de Craciun reprezinta in opinia "civilizatiei" o "barbarie", ce aflam azi? Ca pe un anumit domeniu, va avea loc (iarasi) o "partida" de vanatoare la care participa .... niste nume. Astfel de "partide" s-au desfasurat si in anii trecuti soldandu-se de fiecare data , in opinia organizatiilor de protectie a animalelor cu un adevarat masacru (anul trecut, presa spunea de vreo 180 de animale ucise). In timp ce organizatiile de protectie a animalelor se dau de ceasul mortii sa impiedice astfel de actiuni in viitor ..... "Europa" .... tace si toata "grija" fata de animale ..... nu mai exista! Sa fie oare la mijloc faptul ca e vorba de "nume grele" care participa? Poate. Insa , cel putin mie, asta imi confirma ceva: ca multe din "grijile" celor care impun "reguli" si "directive" (inclusiv "grija" fata de soarta animalelor) nu sunt uneori, altceva, decat niste bule da sapun, care dispar atunci cand barbarii ca cele reprezentand uciderea unor animale cu sutele intr-o singura partida de vanatoare, sunt facute de .... unii!

Sunt curios, vom auzi , de acolo de departe, macar o singura reactie din partea celor care , in ceea ce priveste gradinile zoologice, nu mai pot de "grija" animalelor salbatice? Eu cred ca nu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce-mi place mie aceasta "civilizatie" care ni se tot flutura pe la urechi!!!!

Numai ca de multe ori se dovedeste ca aceasta "civilizatie" atat de mult etalata care vine peste tine cu "reguli" si "directive" si "grija neasemuita" pentru "mediu" si "protectia animalelor" si atatea altele, este o chestiune cu atat de multe fete, ca te si intrebi: "Oare?".

Dupa ce in Romania "aderata" a anului 2007 administratorii gradinilor zoologice nu mai stiu ce sa faca cu animalele, intrucat "grija" UE ii obliga sa respecte o gramada de reguli privind ingrijirea animalelor si conditiile pe care trebuie sa le ofere ecstora (ceea ce e foarte bine, intrucat intr-adevar in unele locuri situatia animalelor e jalnica), dupa ce taierea porcului de Craciun reprezinta in opinia "civilizatiei" o "barbarie", ce aflam azi? Ca pe un anumit domeniu, va avea loc (iarasi) o "partida" de vanatoare la care participa .... niste nume. Astfel de "partide" s-au desfasurat si in anii trecuti soldandu-se de fiecare data , in opinia organizatiilor de protectie a animalelor cu un adevarat masacru (anul trecut, presa spunea de vreo 180 de animale ucise). In timp ce organizatiile de protectie a animalelor se dau de ceasul mortii sa impiedice astfel de actiuni in viitor ..... "Europa" .... tace si toata "grija" fata de animale ..... nu mai exista! Sa fie oare la mijloc faptul ca e vorba de "nume grele" care participa? Poate. Insa , cel putin mie, asta imi confirma ceva: ca multe din "grijile" celor care impun "reguli" si "directive" (inclusiv "grija" fata de soarta animalelor) nu sunt uneori, altceva, decat niste bule da sapun, care dispar atunci cand barbarii ca cele reprezentand uciderea unor animale cu sutele intr-o singura partida de vanatoare, sunt facute de .... unii!

Sunt curios, vom auzi , de acolo de departe, macar o singura reactie din partea celor care , in ceea ce priveste gradinile zoologice, nu mai pot de "grija" animalelor salbatice? Eu cred ca nu!

 

Nu te mai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Şi asta pentru că după "antrenamentul" cu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta,e inceputul...sfirsitului!

Apocalipsa,a inceput nu vedeti?

Romania intra-n Europa doar q numele....avem nevoie de multi ani k sa ne schimbam mentalitatea... :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dur comentariu - si nu lipsit de acoperire - dar nedrept cu sutele de mii (milioane poate ?) - prinsi fara sansa intr-o epoca istorica nenorocita

Nu prea cred ca inainte de 89 gestul citorva - cei deja amintiti mai sus - ar fi schimbat ceva -

Ba, ar fi schimbat. Eu am continuat să corespondez cu o fată din Franţa,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
După care aţi tras perdeaua, ca să nu se vadă că acel Stat era mort şi l-aţi mai votat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×