Sari la conținut
Forum Roportal
mo089

masochismul

Postări Recomandate

Initial eu am crezut ca masochistii sunt persoane care le place sa simta durerea si ca le creeaza satisfactie...iata ce am gasit in DEX: MASOCHISM-Perversiune sexuală caracterizată prin apariţia plăcerii sexuale numai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Initial eu am crezut ca masochistii sunt persoane care le place sa simta durerea si ca le creeaza satisfactie...iata ce am gasit in DEX: MASOCHISM-Perversiune sexuală caracterizată prin apariţia plăcerii sexuale numai
Editat de s_s_s

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai .... ce tot vorbesti ?.... pot intretine o relatie sexuala si fara durere ...doar ca daca isi provoaca durere placerea este mult mai intensa ... in e nimic paranormal in asta :cow:

ma refer la unele persone...sunt cateva persoana care nu pot intretine relatii sexualae numai da-si provoaca o durere fizica...adica li se scoala `coselul` numai daca isi provoaca o durere :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma refer la unele persone...sunt cateva persoana care nu pot intretine relatii sexualae numai da-si provoaca o durere fizica...adica li se scoala `coselul` numai daca isi provoaca o durere :focus:

tot ce e posibil ... dar totusi nu mi se pare ca s-ar incadra la paranormal .... daca asta se incadreaza aici ...atunci si lesbianismul ... si homosexualii ...tot aici ar trebui sa-i incadram :cow:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

paranormal insemna lucru iesit din comun:lucru ce nu tine de normal...tie ti se pare chestia asta normala?? :o

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
paranormal insemna lucru iesit din comun:lucru ce nu tine de normal...tie ti se pare chestia asta normala?? :o

 

da!

i-as trage si eu niste bice ex-ului meu :stars: mi-ar face o mare placere.......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

paranormal e ceea ce se afla in afara a ceea ce e normal, anormal e ceea ce este contrar normelor obisnuite, e o granita subtire, dar cred ca se sesizeaza diferenta. Si cine hotaraste ce normal si ce nu? Fiecare are masura lui de normalitate :stars:

 

da!-as trage si eu niste bice ex-ului meu, mi-ar face o mare placere....

Asta nu mai e masochism, asta-i sadism :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
paranormal insemna lucru iesit din comun:lucru ce nu tine de normal...tie ti se pare chestia asta normala?? :o

nu am zis ca e chiar normal ...dar daca masochistii nu-s normali asta ar insemna ca si lesbienele si homoxexualii nu sunt normali ...de ce sa facem discriminari ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tot ce e posibil ... dar totusi nu mi se pare ca s-ar incadra la paranormal .... daca asta se incadreaza aici ...atunci si lesbianismul ... si homosexualii ...tot aici ar trebui sa-i incadram :lol:

 

 

Mo089 a uitat sa precizeze ca totu' se petrece-ntre 2 martieni!

Unu-i masochistu', cel'lalt e sadicu' si uite-asa se "esplica" si paranormalu'. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mo089 a uitat sa precizeze ca totu' se petrece-ntre 2 martieni!

Unu-i masochistu', cel'lalt e sadicu' si uite-asa se "esplica" si paranormalu'. :D

aha .. acuma inteleg :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×