Sari la conținut
Forum Roportal
f_l_o

povestiri amuzante de la scoala

Postări Recomandate

Sigur ati trecut prin scoala sau treceti si in timpul orelor sau in pauza mai sunt momente amuzante.Nu se poate sa nu stiti,doar unii de asta merg la scoala---sa se distreze--

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In liceu (clasa a IX-a sau a X-a), la ora de fizica, profesorul il intreaba pe un coleg care nu stia mare lucru:

"Cati centimetri are un metru?" (in speranta de a-i da un cinci).

Raspunsul scris pe tabla: "0,3".

Pentru el n-a fost amuzant, dar pentru noi, ceilalti ... :focus:

 

Si mai amuzant a fost cand, la geografie, in clasa a VIII-a, cineva cauta Romania pe harta prin America de Nord. Nu retin alte amanunte decat ca a luat nota 1 sau 2.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eram la liceu(numai stiu in ce clasa) si la ora de biologie un coleg care nu avea ochelarii la el ai citit de pe tabla in loc de partile asexuata a zis pozitiile sexuale sunt urmatoare, a rezultat un show de toata frumusetea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eram prin clasa a VII-a la ora de educatie plastica... un coleg X, mai nebun cum era, a facut-o pe profa de desen, nu mai retin motivul, baba. Profa s-a enervat foarte tare si i-a spus colegului meu sa iasa afara pe hol... Cum X n-a vrut nici in ruptul capului sa paraseasca clasa, profa s-a enervat si a inceput sa tipe la el. X a inceput si el cu tot felul de jigniri... Ma rog, la un moment dat, profa s-a enervat rau de tot si a luat matura de langa dulap si a inceput sa-l alerge pe X prin clasa... eu si cu ceilalti colegi abia mai puteam de ras, deoarece cei doi parca erau intr-un desen cu Tom & Jerry.. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

au fost atatea...in clasa 1 ne jucam "fata" in clasa si eu m-am bagat sub catedra cd a intrat doamna invatatoare colega mea a strigat ma mine m-am ridicat cu catedra in cap :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×