Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Apa plata sau carbogazoasa?

Evaluează acest topic

Apa plata sau carbogazoasa?  

177 membri au votat

  1. 1. Apa plata sau carbogazoasa?

    • Plata
      121
    • Carbogazoasa
      56


Postări Recomandate

Plata! :roll: Vittel sau Evian. Sunt cu siguranta cele mai bune din cate am baut pana acum. :cat:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu prefer apa carbogazoasa natural (cu e Perla Negri cu eticheta alba). La apa plata nu prea am incredere ca ce scrie acolo e si in sticla. Am baut apa minerala direct de la izvor si nu are acelasi gust cu cea din sticla

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am votat pentru apa carbogazoasa, dar sunt de acord ca apa plata este mai sanatoasa. Dar m-am deprins sa consum apa carbogazoasa si m-as lasa bucuros de acest obicei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nici in apa imbuteliata nu mai poti avea incredere ...

 

Autoritatea Naţională pentru Protecţia Consumatorilor (ANPC) a dispus ieri oprirea de la comercializare a apei minerale "Perla",

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Awwww ,naspa situatie. Si asta sa-a descoperit doar in cazul -Perlei-dar cine stie cate firme nu sunt in regula la capitolul asta. Solutia? poate sa ne mutam la tara,sa avem o fantana in curte.Dar nici asa nu mai e sigur,cu poluarea care este...

 

Si ca sa raspund si la topic, eu personal prefer apa plata, ZiZin e intr-adevar f buna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Borsec !

...ma tot chinui sa renunt la carbogazoasa dar.....e greu !

Ce stiti de "La fantana"...cu care am facut contract de vreo luna si sunt in perioada de proba .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe langa apa plata Izvorul Alb, mai beau si apa de la robinet dar filtrată. Am o cana Brita care e destul de buna, are un filtru care se schimba periodic si chiar functioneaza, apa filtrata are cu totul alt gust. Si cu pic de lamaie e chiar buna...

Editat de andya

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Awwww ,naspa situatie. Si asta sa-a descoperit doar in cazul  -Perlei-dar cine stie cate firme nu sunt in regula la capitolul asta. Solutia? poate sa ne mutam la  tara,sa avem o fantana in curte.Dar nici asa nu mai e sigur,cu poluarea care este...

 

Si ca sa raspund si la topic, eu personal prefer apa plata, ZiZin e intr-adevar f buna.

[snapbacca]25842[/snapbacca]

 

 

Corect - partea interesanta, care nu apare prin comunicate este ca in aceasta perioada apa minerala Perla era in promotie gratuita la o sticla de Pepsi de 2 litri cumparata. Deci, va rog sa trageti concluziile ;)" ;)" ;)"

 

Si, eu recunosc ca am patit-o, nu cred ca era microbiologic impura, ci avea alte substante in ea, pentru ca mirosea exact ca si in cabinetul stomatologic, ca norocul, ca nu puteai sa te apropii de ea :waccao: :) ;) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×