Sari la conținut
Forum Roportal
evico

Superstitii legate de Anul Nou

Postări Recomandate

care e faza cu lenjeria rosie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:focus: eu asa stiam...ca asa cum te prinde Anu' Nou asa vei fi tot anu'

 

adica..daca esti suparat in noaptea de Revelion..suparat vei fi tot anu' :tease:

 

Da..si eu stiam asta!:crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ei asta-i singura pe care o stiam eu!

 

cunosc un copil pe care l-o prins anu' nou pe WC atata am putut sa rad in schimb el era mort de frica si terorizat de mn :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dieaci...la miezul noptii cand se mumara 3 2 1 si apoi toata lumea ciocaneste pahare s-aveti in gand trei dorinte ... si cand ajunge timpul la unu vi le enumerati in suflewt sua in gand ... si se implinesc ... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

haidi, ca asta n-o mai cred. Adica daca io-mi pun in gand sa devin in 6 lui amanta lu' tom cruise, ca sa nu zic nevasta, mi se indeplineste?! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca iti doresti asta asa cum trebe ...vei fi ...dar ma indoiesc ca ai inspiratia sa doresti asta cu toata fiinta ta ... hehehe... ca faci bascalie, daca ti-ai dori n-ai face ...got the pint baby cow? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dieaci...la miezul noptii cand se mumara 3 2 1 si apoi toata lumea ciocaneste pahare s-aveti in gand trei dorinte ... si cand ajunge timpul la unu vi le enumerati in suflewt sua in gand ... si se implinesc ... :)

 

si acuma spui...la 12. 30 ... :crazy:

haidi, ca asta n-o mai cred. Adica daca io-mi pun in gand sa devin in 6 lui amanta lu' tom cruise, ca sa nu zic nevasta, mi se indeplineste?! :crazy:

..da se indeplineste .. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:) ma duc repede sa-mi pun lenjeria!!! cat de peste :crazy: nu mai am timp...

aici vine noul an mai tarziu :crazy:, in cateva ore....

 

LA MULTI ANI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cica nu e bine sa dai bani pe 1 ianuarie pt ca vei da tot anul.

 

 

 

NU se refera deloc la State aceasta traditie ca aici nimeni nu-ti da bani doar de la banca te imprumuti !!! si ei au alte conditii decat astea sa te califici pentru un imprumut !!!

 

 

Cu decade in urma in Sighet o femeie a venit la noi de 1 Ianuarie devreme dimineata sa se ascunda de sotul ..... tin minte ce an greu si plin de necazuri am avut !!!

 

Bunicul arunca grau in fata casei pe zapada dar nu stiu ce insemna, era demult. Tot atunci primeam hornarul ca primul vizitor care se plimba imbracat traditional si era convenient la indemana !!!

 

I se dadea vre-o 5 Lei de aia vechi dinainte de '89 pentru aducerea norocului in casa !!!

 

 

Sper ca se arata bine Anul Nou !!!

 

 

Io mai stiam ca aduce ghinion sa faci sex in noaptea de Revelion :)

 

 

Nici macar la Bucuresti n-am auzit asta desi acolo se tineau de foarte multe superstitii !!!

 

Soacra lui sora mea le stia pe toate !!! Ce de scoala al vietii avea in ea !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×