Sari la conținut
Forum Roportal
abandonero

Camera Action !

Postări Recomandate

Teoretic, Adobe Premier Pro sau Cyberlink Power Director. Inca nu am camera asa ca nu le-am incercat practic. :o: De Vegas Video n-am auzit dar daca e de la Sony ar trebui sa fie bun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da este de la Sony..este relativ simplu dar mi-a luat ceva sa descopar niste chestii :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ai sa-mi recomanzi vre'un program bun...as fi incantat :)

 

Ulead Video Studio 8 SE DVD..e meserias si are o gramada de efecte ..sau poti incerca si Ulead DVD Factory de asemenea :cry:

 

Eu chiar mi-as dori sa fac asa ceva...am deschis si eu la hobiuri o tema tot in genul...

Cand voi avea cateva camere bune voi afce un filmulet deocamdata improvezez :crazy:

 

 

Daca esti dragutz, trimite-mi si mie in mail sau aici pe forum titul melodiei de pe fundalul filmuletzului..e super marpha!! Multumesc anticipat !

 

PS: Nota 10 pentru filmuletz!! Imaginile exprima ceea ce textul "graieste", iar linia audio vine in completare cu un song super! ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Abandonatul a scris: Adica te-ai filma singura ? Nu prea merge.

 

Nu nu singura. As juca in el impreuna cu prietenii. Desigur prietenii din lista de mess care doresc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Abandonatul a scris: Adica te-ai filma singura ? Nu prea merge.

 

Nu nu singura. As juca in el impreuna cu prietenii. Desigur prietenii din lista de mess care doresc.

 

Adica YM! actors.

Pana la urma mi-am luat si eu camera si acum studiez programele de editare video. Pe site-ul toptenreviews puteti gasi un top pe anul 2007 cu aceste software-uri, iata top 10 in ordine descrescatoare urmat de numele producatorului intre paranteze:

10. DVD Movie Factory 6 (Ulead)

9. Vegas Movie Studio DVD 7 + DVD Platinum (Sony)

8. Nero Ultra Edition 7 (Nero)

7. Wind DVD Creator 3 (InterVideo)

6. Pinnacle Studio Plus 11 (Pinnacle)

5. Easy Media Creator 9 (Roxio)

4. Premiere Elements 3 (Adobe)

3. Ulead Video Studio 11 (Corel)

2. ShowBiz DVD 2.1 (ArcSoft)

1. Power Director 6 (Cyberlink)

 

Comparatii detaliate gasiti la adresa de mai jos:

http://video-editing-software-review.toptenreviews.com/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
V-ati gandit ca va puteti folosi banala camera video si pentru a face un film independent (indie movie) ? Daca da, ce film ati realiza sau in ce film ati juca ? :soc:

este un hoby de al meu dar inca nu am dat un curs serios......intrebarea ta poate ma va face sa ma gandesc mai serios...asta eu l-am facut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
este un hoby de al meu dar inca nu am dat un curs serios......intrebarea ta poate ma va face sa ma gandesc mai serios...asta eu l-am facut

 

La un film foarte importanta este ideea (peste 50%), o inmormantare de pisica nu cred ca intereseaza pe careva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×